Spotkanie z augustowskim blogerem

  • 25.01.2019, 08:25
  • Beata Perzanowska
Spotkanie z augustowskim blogerem
Komu nastolatek szybciej uwierzy, że książka jest fajna? Pani bibliotekarce, czy koledze? Myślę, że jednak koledze, dlatego na spotkanie z siódmoklasistami do swojej biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4 zaprosiłam blogera książkowego z I LO.

Maciej Trojanowski prowadzi blog "Czytanie jest Spoko", współpracuje z wydawnictwami, recenzuje książki, ma na koncie wywiady ze znanymi pisarzami. Wie, co jest modne, co jest ciekawe, co może zainteresować nastolatków. To on pomógł mi przygotować listę zakupów książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Augustowskie biblioteki szkolne dostały z tego rządowego programu od 4 do 15 tysięcy złotych na zakup nowości czytelniczych.

Maciek przyszedł do mojej biblioteki, żeby o zakupionych nowościach opowiedzieć i zachęcić do ich wypożyczania. Zrobił to bardzo skutecznie. Bezpośrednio po spotkaniu siódmoklasiści wypożyczyli kilkanaście książek i wciąż przychodzą po kolejne.

Jeśli jesteście nastoletnimi czytelnikami lub rodzicami nastolatków i nie wiecie co warto czytać, zajrzyjcie na blog „Czytanie jest Spoko”: http://czytaniejestspoko.blogspot.com/

 

Monika Rowińska

nauczycielka bibliotekarka

w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe