Koncert zespołu Krůk w Sejnach

  • 23.01.2019, 08:48
  • Beata Perzanowska
Koncert zespołu Krůk w Sejnach
Wywodzący się z Augustowa zespół „Krůk” będzie niebawem koncertował w Sejnach. Zespół, który wykonuje niezwykłą muzykę zagra w sobotę, 2 lutego, w Ośrodku Kultury w Sejnach.

Według starosłowiańskiego kalendarza 2019 to rok kruka. Kruk od zawsze był ważnym symbolem, pojawiającym się w każdej mitologii, w wierzeniach ludowych i w Biblii. Role miewał różne - był zwierzęciem solarnym, przywoływał słońce, często niósł pomoc i pożywienie, symbolizował wiosenne odrodzenie. Innym razem zwiastował śmierć, wojnę, zło. Powszechnie symbolizował posłańca, niosącego zarówno złe jak i dobre wieści, powiernika wiedzy, strażnika tajemnic. Pośredniczył między człowiekiem a światem duchowym i bywał posłannikiem bogów. Podobnie, zespół Krůk zabierze Was w podróż po zapomnianych światach z mitów i legend. Postaramy się odsłonić przejście do magicznych krain, które żyją wciąż obok. Wystarczy nadstawić na chwilę ucha i posłuchać Krůka. Warto wspomnieć, że Krůk to zespół który nie daje się zamknąć w szufladce jednego, czy dwóch gatunków muzycznych. Jak sami twierdzą muzycy, nie chcą być zespołem gatunkowym. Pragną szukać własnej drogi, a swoją twórczość nazywają autorską muzyką magiczną. W swoich piosenkach, zabierają nas w podróż po krainach ze starosłowiańskich mitów, baśni i legend, za pomocą postrockowego instrumentarium, shoegaze'u i elementów ambientowej elektroniki oraz wokalu dziewczyny, która może jest wokalistką, a może szeptunką. Ich motto brzmi: Chcemy rozpalić wam na wzgórzach ogniska, chcemy abyście przy nich tańczyli.

Informacje dotyczące zespołu i jego twórczości można znaleźć na stronach: https://www.facebook.com/zespolkruk/ - strona zespołu na FB

https://www.youtube.com/channel/UCaDRytpA1tkKLawB-ZUhRsg - kanał zespołu na YT

http://hyperurl.co/krukep - Krůk na spotify, deezer, itunes, tidal etc

https://soundcloud.com/kruk_band/sets/kruk-ep/s-sQ8RJ - EP zespołu soundcloudzie.

Warto jednak posłuchać zespołu na żywo. Już niedługo, bo w sobotę, 2 lutego, nadarzy się ku temu znakomita okazja. „Krůk” zagra koncert w Ośrodku Kultury, przy ulicy 1 Maja 17 w Sejnach. Początek koncertu o godz. 19. Koszt biletu to 15 zł.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
vito
vito 23.01.2019, 12:06
Ciekawa, klimatyczna muza .... taka uwspółcześniona wersja "Firebirds" , he, tez ptaki ;)

Pozostałe