Wojska Polskiego nabierze blasku 

  • 18.01.2019, 17:00 (aktualizacja 18.01.2019 17:08)
  • Bartosz Lipiński
Wojska Polskiego nabierze blasku
Prawdopodobnie w tym roku dojdzie do kompleksowego remontu zarządzanej przez powiat ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Cała inwestycja ma kosztować 6 milionów złotych, z czego 3 miliony mają pochodzić ze środków zewnętrznych. Powiat oraz miasto będą partycypować w kosztach przeznaczając na ten cel po 1,5 mln zł. Kością niezgody pomiędzy samorządami jest to, na który z nich spadnie zadanie zbudowania oświetlenia.

Bartosz Lipiński

To jedna z najczęściej uczęszczanych i najpopularniejszych ulic w mieście. Śmiało można ją tytułować reprezentacyjną ulicą Augustowa, gdyż nie tylko prowadzi do ścisłego centrum, ale też stanowi miejsce pierwszego kontaktu z naszym miastem większości przyjezdnych. Dziś ulica Wojska Polskiego nie prezentuje się najgorzej, ale pojawiła się niepowtarzalna szansa na uzyskanie dużego wsparcia finansowego na jej gruntowną modernizację. Nie brakuje głosów, że niewybaczalnym błędem byłoby nie skorzystać z tej możliwości. Zwłaszcza, że remont tej ulicy nada jej dużego blasku na lata. Aby móc lepiej wyobrazić sobie zaplanowaną inwestycję warto nadmienić, że jej pomysłodawcy zapowiadają zapewnienie standardu nawiązującego do najgłośniejszej modernizacji z ostatnich lat, czyli ulicy 3 Maja. Spacerując tą częścią miasta widzimy dużą różnicę in plus wobec poprzedniego stanu. Teraz ma być równie zachwycająco.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fred
fred 19.04.2019, 20:54
Kolejna manipulacja władzy... kostka ma być tylko do ul. żabiej dalej normalna droga... ale jak się chce postawić na swoim to manipulacja jest najważniejsza, już nie pierwszy raz użyta...
Marcin
Marcin 19.04.2019, 17:38
To jest ulica wjazdowa i powinna być wizytówka miasta .Nikt nie mowi o usuwaniu nowego asfaltu.Tylko o zatoczkach,chodnikach i oświetleniu.Czyźby tego faktu nie wzieto pod uwagę? Szkoda ze ten artykuł pojdzie do kosza lub do nastepnych wyborów. .
Załamany mieszkaniec
Załamany mieszkaniec 19.04.2019, 17:25
Nawiazujac do oswietlenia ulicy.To nie jest zadna starówka by wszdzie ulice czy oświetlenie nawiazywac do hitorii.Moze i chodniki wylozyc kostka brukowa i bedzie jak za dawnych czasow.Teraz sie idzie w ledy by bylo oszczedniej.A nie przerobic ulice by szpecic wyglad i tak juz szpetny.A jak sie nie ma pomyslow to trzeba zatrudnic tam mlodsza osobe ktora idzie w przyszlosc i wyglad miasta a nie jakimis starymi lampami szpecic ulice.Wstyd .
Obiecanki..
Obiecanki.. 19.04.2019, 16:58
Chodniki sa w miare dobre???Chyba nie widzieliscie chodnikow w miare lepszych.Sa tak obskorne ze pamietaja x lata.Ciekawe ilu mieszkancow bylo za tym zeby chodniki
nie poprawic lub zatoczki zrobic.W niektorych miejscach miasta to chodniki dalo sie ulozyc pieknie a tu nie.A tu moga byc na nastepne lata mimo iz przewija sie w tym miejscu duzo ludzi i ta ulca jest wizytowka miasta.Szkoda ze ta wizytowka tej ulicy doczeka sie za x lat nastepnego artykułu jak tu bedzie pieknie...
Zmartwiony..
Zmartwiony.. 19.04.2019, 16:26
I gdzie ta przebudowa?I ten blask z najczesciej uczeszczanej ulicy?Gdzie te chodniki? Zatoczki by samochody nie tamowaly ruchu?Jednak to tylko byla bajka ktora,, nakarmiono"mieszkancow ktorzy mieli nadzieje ze to prawda..Szkoda,a mialo byc tak pieknie sadzac po artykule..
Turysta
Turysta 10.04.2019, 13:24
Brak ścieżek rowerowych w centrach miasta.Ani na Mostowej ani na Wojska Polskiego w Augustowie.Coz,trza bo kostce jezdzic...
Tomek
Tomek 24.03.2019, 13:35
Proponuje caly Augustow w kostke zamienic.Warsztaty zarobią i nie bedzie trzeba łatac asfaltu i w kieszeni w urzędzie zostanie.A ze ktos ponazeka z mieszkancow to co ich obchodzi że w centrum nic sie nie zmienia.Aby tylko turysci kase zostawiali ..
fanfan
fanfan 19.03.2019, 19:56
Spokojnie , kostkę zawsze można wydłubać a asfaltem nie rzucisz . Przyjdzie czas że i kostka będzie jak znalazł ...
brunon
brunon 19.03.2019, 13:52
Brawa dla burmistrza i jego radnych za sprzeciw wobec budowania całej wojska polskiego z kostki. To przecież jakiś chory pomysł. Ja rozumiem, że starosta jest historykiem, ale wolę oglądać bruk na historycznych fotografiach niż po nim jeździć w XXI wieku! Już dość, że Cieślik wymyślił całą mostową, a Walilik rynek pociągnął kamieniami. Huk i zniszczenia aut.
Swoją drogą jak słyszę, że starosta chce wokół kościoła też ulice brukować, to cała nadzieja, że miejscy radni wtedy na to kasy nie dadzą i tyle. Może za swoje już nie zechce nam życia w mieście utrudniać
BAU
BAU 20.03.2019, 04:40
Proponuję wybrać się do Tykocina Klimatyczne i urokliwe miasteczko. Główne ulice wyłożone kostką, aż miło popatrzeć.
Lolo
Lolo 20.03.2019, 12:31
Wybrałem się po drodze do Warszawy. Nigdy więcej. Szkoda samochodu i moich plomb. Popatrzeć może i milo, ale jeździć po tym codziennie to masakra.
Czas na zmiany
Czas na zmiany 19.03.2019, 16:28
Czy to prawda że coraz głośniej o referendum? Kiedy może być realny termin?
Bohun
Bohun 19.03.2019, 20:57
Referendum - jak wyłapią wszyskie faksymilki żeby się nie szwendały po chodnikach z prośbą w oczach
Car
Car 20.03.2019, 07:01
Ooooo nowe zajęcie będą mieli na kolejne 3 miesiące
Robim, co możem
Robim, co możem 20.03.2019, 14:23
Albo jeszcze dłużej.
!
! 19.03.2019, 09:44
Ludzie jak nie chcecie tej kostki to ruszcie się z domu przyjdźcie na radę miasta radę powiatu i powiedzcie to. Macie swoich radnych złóżcie przez nich na piśmie swoją inicjatywę. Od tego są ci radni aby reprezentować interes wyborców. Niech trochę popracują
pejs
pejs 18.03.2019, 23:23
Lobby kamieniarskie ma silną pozycję i kostka będzie .Jak sienie myle to za Cieślika to wymyślony chyba po to żeby upamiętnic stare ,,kocie łby'' jakimi były wyłożone ulice w augustowie kiedyś???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.03.2019, 23:09
Miasto kostki po ktorej sie jedzie ze caly samochod malo sie nie rozpadnie kto cos takiego zrobil?Az zęby trzaskaja.Na wsi taka koste taka kladli.W Suwalkach cos takiego jest na Kosciuszki i wszyscy na nia nazekaja a tu chyba wszystkim odpowiada jak sie jezdzi po takim czyms.Powinni wszyscy zrobic szum i wyrazic swoje niezadowolenie na ta kostke to moze zrobia asfalt lub inna poloza by samochody tak sie nie niszczyly.Co tu robic w wolny dzien?Albo siedziec w domu lub gdzies wyjechac bo nawet centrum handlowego nie ma tu nirmalnego.A ten Marion to chyba jakas pomylka.Biedronka i obuwie smiechu warte.Ale sklepy.Coz,biedronki i kaufland to sa centra handlowe w Augustowie..I to sa sklepy bardzo atrakcyjne w tym miescie.
Marcin
Marcin 18.03.2019, 22:46
Pisza ze Wojska Polskiego prezentuje sie nie najgozej.A co tu takiego zrobili wzgledem wygladu????Asfalt zrobili i to wszysko.Co tak przyciaga oko?Asfalt?Smiechu warte.Chodniki zrobcie i oswietlenie gdyz wstyd sie chwalic ze cos tu zrobione.Sejny juz lepiej wygladaja .Chyba trzeba czeka na zmiany wgledem wygladu do nastepnych wyborow..
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.03.2019, 22:24
Augustow caly czas sie cofa zero sciezek rowerowych.Chodniki w cetrach gdzie pewija sie tyle ludzi sa tak oplakane ze chyba Gierka panietaja.Ale bedzie atrakcja Macdonalda wybuduja i wszyscy szturmem beda chodzic bo co tu robic?Trza do Suwalk jezdzic tam choc daza by byly atrakcje a tu chyba tylko do zapyzialego parku siedziec.Miasto takie jakby czas w niektorych miejscach sie zatrzymal.Zero inwestycji...
Tomek
Tomek 18.03.2019, 22:00
Na Wojska Polskiego oraz na Mostowej powinni wsadzic zarowki o barwie zimnej gdyz ta zolta barwa jest juz taka stara ze wstyd.Te zolte klosze chyba pamietaja czasy naszych dziadkow.W miastach sie wymienia takie stare klosze a tu az wstyd patrzec na ta starosc.Te chodniki na Wojska Polskiego po obydu stronach to zenada.Mozna tylko Suwalkom pozazdroscic ze w centrach miasta gdzie przewija sie tyle ludzi a szczegolnie w sezonie te choniki sa piekne. A tu bida.Jak sie czlowiek przejdzie to kostka polozona a tu tylko asfalt zrobili a sciezki juz nie.Chyba trzeba czekac do nastepnych wyborow bo chyba nasze pokolenie nie dozyje ani chodnikow ani sciezki rowerowej ani nirmalnego oswietlenia.Poprostu za*** tu jest i tylko zazdroscic innym miastom niekoniecznie wiekszym ze cos sie remontuje a tu ciagle te miasto w tyle za innymi...Ech szkoda.Wioska i tyle..
Jacek
Jacek 18.03.2019, 23:04
Ze światłem pełna zgoda , po zmroku ulice przy tym żółtym oświetleniu wygląda jak alejki cmentarne kilka dni po Zaduszkach i to właściwie wszędzie. Depresji można się nabawić a nie wszyscy chodzą z kurami spać . Niestety latem turystów też to odstrasza bo miasto wygląda wieczorem i w nocy ponuro .
Zibi
Zibi 20.03.2019, 09:06
A może byś się chłopie zastanowił i trochę pomyślał jeżeli potrafisz myśleć że jasne ,jaskrawe światło lamp może przeszkadzać ludziom mieszkającym przy tych ulicach....a ulice z ścisłego centrum z granitu to oznaka świadczącą o zasobności miasta,estetyki i kultury wiele centrów miast i w Polsce i na zachodzie Europy to robi ,niestety niektórym tu piszącym słoma z butów wychodzi....smołowali by wszystko dla nich grat samochód jest ważniejszy ...takie czasy.
BAU
BAU 20.03.2019, 17:47
Tak-zasobność miasta-kostka jest na kredyt-i pewnie zostało do spłacania z kilkadziesiąt lat. Taki trik z tą elegancją.
Zaścianek
Zaścianek 20.03.2019, 17:37
Masz racje Zibi ale kto z tych malczykow to rozumie taki mamy klimat wieczorowy
wef
wef 21.02.2019, 09:07
Panie Burmistrzu. Jeżeli chodzi o oświetlenie LED to lapmy mogą być takie jak na Mostaowej i 3 Maja tylko wystarczy zamontować tam specjalne żarówy LED. Są programy celowe na wymianę żarówek. Ba! Jest nawet fundusz, który to opłaca, a inwestor (gmina) spłaca kredyt z oszczędności na fakturach za prąd. Oszczędności przy zużyciu prądu LED w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem to 77%. Wystarczy poszukać.
facio
facio 21.02.2019, 10:46
LED .. zgoda , tylko o innej temperaturze barwowej , trochę zimniejsze światełka bo jak się jedzie 3 Maja to usnąć można przy tych świeczkach
brunon
brunon 19.03.2019, 13:54
Jednym się podoba zimne światło, a innym cieplejsza barwa. Nie dogodzisz.
Roberto
Roberto 21.02.2019, 01:11
A w jakim tragicznym stanie jest ulica Norwida tej zimy,dziura obok dziury i parę jest naprawdę dużych .Rozwiązanie jak na razie proste i nic nie dające na dłużej czyli wypełnić i przyklepać smołą,po prostu wstyd i żal jak na wsi we wschodniej Rosji.
Tomek
Tomek 23.01.2019, 18:32
Tęsknię za Franciszkiem
Fazi
Fazi 22.01.2019, 19:50
Ta kostka, to jakiś niezdrowy fetysz pana Starosty. Won z kostką! Niech sobie pan doktór wyłoży gabinet w Starostwie kostką.
Kulfon
Kulfon 22.01.2019, 16:40
A ja na marginesie. Kto znakuje ulice? Zgodnie z przepisami od progu zwalniającego do znaku odwołującego lub najbliższego skrzyżowania obowiązuje prędkość ustawiona na znaku o progu zwalniającym. I tak np. ul. Nadrzeczna. Próg zwalniający, prędkość 20 i obowiązuje aż do jeziora. Jadąc od drugiej strony jest 40 km/h. Z jednej strony 20, z drugiej 40.

Pozostałe