Teatralne granie dla dzieci

  • 10.01.2019, 09:55
  • Beata Perzanowska
Teatralne granie dla dzieci
Mamy za sobą dwie pierwsze imprezy finałowe WOŚP: zorganizowany przez teatr Res Humanae I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” oraz warsztaty naukowe "Fizyka ze smartfonem". Obie w I LO i obie udane.

W Przeglądzie wystąpiły dwie grupy: Zespół Szkół Specjalnych z przepięknie zaaranżowaną baśnią „Siostra braci kruków” i klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 - z uwspółcześnioną, skrzącą humorem, ekologiczną wersją bajki o Czerwonym Kapturku. Na widowni, oprócz zespołów występujących, zasiadły dzieci z Przedszkola nr 6, zaprzyjaźnione z grupą teatralną z I LO. A po występach rozpoczęła się dla wszystkich zwariowana zabawa w teatr, poprowadzona przez Pawła Leszkowicza. Na koniec aktorzy z Res Humanae przedstawili fragment spektaklu „Shrek. Na ratunek”, który w pełnym wymiarze najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć w ramach Finału WOŚP 13 stycznia o godz. 15.00.

Jak na imprezę WOŚP-ową przystało, odbyła się też zbiórka do puszki z przeznaczeniem na cel tegorocznego Finału - zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Serdecznie dziękujemy organizatorkom obu imprez - Bożenie Bendig i Elżbiecie Kaweckiej, twórczyni okolicznościowej oprawy scenicznej – Urszuli Dębiec-Grochowskiej, a także opiekunom zespołów teatralnych oraz wolontariuszkom WOŚP, które przygotowały dzieciakom słodki poczęstunek i wręczyły własnoręcznie uszyte serduszka - symbole wrażliwości i troski o innych.

Ekipa WOŚP w Augustowie

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe