Zdolni sportowcy z UKS "Pływacy"

  • 10.01.2019, 07:47 (aktualizacja 10.01.2019, 09:31)
  • Jolanta Wojczulis
Zdolni sportowcy z UKS "Pływacy"
Trenerzy Artur Paczyński i Michał Niedźwiecki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pływacy” Augustów mają powody do dumy. Ich wychowanka Agata Piekarska, bardzo dobrze poradziła sobie podczas Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów, młodzieżowców i seniorów, które odbyły się w Lublinie.

 

Jolanta Wojczulis 

Zimowe Mistrzostwa Polski 16-latków odbyły się w dniach 14-16 grudnia ubiegłego roku. W zawodach udział wzięło 1153 młodych sportowców. Augustów reprezentowała Agata Piekarska z klubu UKS "Pływacy" Augustów, gdzie trenuje pod okiem wicemistrza Europy w stylu klasycznym Artura Paczyńskiego oraz trenera Michała Niedźwieckiego.

-Nasza zawodniczka startowała w trzech konkurencjach 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. W pierwszym starcie na 50 metrów „żabą” uplasowała się tuż za Finałem B, na 17 miejscu, była pierwsza zawodniczką rezerwową. Przypomnijmy, że zawodnicy i zawodniczki płynął w porannych kwalifikacjach, po których 16 najlepszych awansuję do Finałów A i B. W drugim stracie na 100 metrów klasycznych zajęła 16 miejsce i pierwszy raz w karierze awansowała do finałów, w których poprawiła rezultat i ostatecznie zajęła znakomite 14 miejsce w Polsce –informuje Michał Niedźwiecki. -Ostatni start to 200 metrów klasykiem, w których również awansowała do Finału B i zajęła ostatecznie 13 miejsce w Polsce.

Mistrzostwa w Gorzowie Wielkopolskim, nie były jedynymi zawodami, w których zdolna pływaczka wzięła udział w grudniu. Świetnie też sobie poradziła podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, które odbyły się na pływalni Aqua Sfera w Lublinie. Nasza zawodniczka rywalizowała z całą czołówką polskich pływaczek.

-Podczas tych mistrzostw Agata zajęła kolejno 25, 30 i 27 miejsca. Awansowała tam do finałów C, lecz ze względu na zbyt młody wiek nie mogła w nich startować. Dodajmy, że w mistrzostwach brali udział wychowankowie klubu UKS "Pływacy" Augustów Oliwer i Kornel Paczyńscy, którzy od dwóch lat reprezentują klub UMCS Lublin- dodaje M. Niedźwiecki. -Oliwer jako drugi pływak w historii augustowskiego pływania zdobył medale na zawodach tej ragi. Z Lublina do Augustowa na święta przywiózł złoto, srebro i brąz. Są to pierwsze medale Mistrzostw Polski Oliwera, który jak już wspominaliśmy pierwsze kroki stawiał w naszym klubie UKS "Pływacy" Augustów.
Gratulujemy zdolnym zawodnikom oraz trenerom Arturowi Paczyńskiemu i Michałowi Niedźwieckiemu i życzymy kolejnych takich sukcesów.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podlaskie pływanie
podlaskie pływanie 11.01.2019, 11:32
Klasa! Już nie możemy się doczekać zawodów w Augustowie, zawsze organizacja i nagrody na najwyższym szczeblu ! BRAWO UKS! Brawo Artur, osób z takimi ambicjami i umiejętnościami nam trzeba
Asia
Asia 10.01.2019, 12:46
Nieźle , pamiętam Oliwera z naszego augustowskiego basenu jako malutkiego chłopaka, który uczył się pływać. a Tu proszę Mistrz Polski! Gratulacje!!!
Łubu dubu
Łubu dubu 10.01.2019, 11:29
niech żyje nam
Jacoo
Jacoo 10.01.2019, 10:42
Brawo Agatka! Brawo Olo! Przed wami jeszcze większe sukcesy! Do zobaczenia na MP w Olsztynie !
Gienek
Gienek 10.01.2019, 10:19
Super! Pozdrowienia dla Pana Artura z Gdańska!! Jak na naukę pływania to tylko tam!
Aniaa basen
Aniaa basen 10.01.2019, 10:08
Wielkie brawa, nie raz podziwiałam ich wysiłek na treningach , dodam , że to najlepsza szkółka pływania w mieście!
Barbara
Barbara 10.01.2019, 10:40
Dokładnie, moja dwójka też chodzi na zajęcia do UKS, byliśmy chyba u każdego trenera w Augustowie, ale tutaj zostaliśmy już na stałe ! dzieci zachwycone

Pozostałe