Kłopotliwy odbiór odpadów 

  • 07.01.2019, 17:00 (aktualizacja 07.01.2019, 17:45)
  • Bartosz Lipiński
Kłopotliwy odbiór odpadów Archiwum prywatne
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy ulicy Zarzecze w Augustowie. Jak twierdzą, poinformowanie mediów o kłopocie było dla nich ostatnią z możliwości, ponieważ przez wiele miesięcy liczyli na rozwiązanie sprawy przez pracowników miejskiej spółki Necko. Z relacji naszych Czytelników wynika, że segregowane przez nich śmieci są odbierane bardzo rzadko, choć regularnie wnoszą opłaty i dysponują ustalonym harmonogramem.

Bartosz Lipiński

Nie pierwszy raz mieszkańcy Augustowa stwierdzają, że „Przegląd Powiatowy” jest dla nich ostatnią deską ratunku w sytuacji, kiedy częste apele do konkretnych instytucji nie przyniosły oczekiwanych efektów. Wiele razy nasze interwencje dawały pozytywny skutek, choć różne urzędy, spółki czy firmy przez długi czas nie potrafiły rozwiązać kłopotu. Jest nam bardzo miło, że augustowianie dostrzegają w nas źródło rozwiązania bolączek, ale pamiętajmy też, że gazeta nie zastąpi urzędu. Możemy pomóc nagłośnić temat, ale realny wpływ na jego dalszy bieg leży już w gestii innych osób. Z naszą redakcją spotkali się niedawno mieszkańcy ulicy Zarzecze podkreślając, że od dawna rozważali taką możliwość, bo dłużej nie mogą bezradnie rozkładać rąk. Ich problem dotyczy odbioru z posesji śmieci segregowanych. Twierdzą, że o ile odpady mieszane są zabierane na czas, to śmieci selektywne już nie i jest to powtarzające się zjawisko, o którym niejednokrotnie mówili aktualnemu odbiorcy w 2018 roku.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bhytr
Bhytr 08.01.2019, 07:50
A u mnie wręcz przeciwnie. Poprzednia firma zostawiała śmieci i bałagan, często nie były odbierane terminowo. Teraz czysciutko, śmieci obierane regularnie i nie ma żadnego problemy. Jak tam sobie chwalę zmianę i oby nie zmieniono nic bo jest ok.
zzzzzz
zzzzzz 08.01.2019, 08:47
A Bhytr na pewno mieszkasz w Augustowie ? Może forum ci się pomyliło ?
Bhytr
Bhytr 08.01.2019, 16:17
Mieszkam od urodzenia w Augustowie. Nie szukaj sensacji gdzie jej nie ma . Piszę prawde. Niejednokrotnie interweniowałam w sprawie brudu i smrodu że śmietników . Po zmianie odbiorcy jest jak napisałam wyżej. To że u kogoś jest źle nie znaczy że w całym Augustowie tak jest .
mieszkaniec
mieszkaniec 07.01.2019, 21:48
Nasze wielmożne i umiłowane władze zajęte są sprzątaniem w urzędzie i ustołkowieniem swoich. Zwykłych ludzi mają gdzieś, no chyba że chodzi o podwyżki podatków i opłat, wtedy pamiętają. Banda...
Nie zmieszany
Nie zmieszany 07.01.2019, 18:15
Podobny problem mieliśmy my-mieszkańcy ul.Wilczej.Przez prawie 2 m-ce nikt nie odbierał odpodów wtórnych-i tak stały przed posesjami jak w slumsach-więc ze słowami Pana Prezesa nie zgodzę się-a i owszem-gdy wykonany został telefon-to przyjechali i zabrali-tylko dlaczego trzeba sie o to co powinno być oczywistością trzeba sie upominać? Pieniądze przecież z opłat są na czas i w terminie-dlaczego więc śmieci nie są zabierane w terminie-który firma ustala,sama publikuje,drukuje info i nie zabiera ? To niepoważna firma,może my będziemy również przelewać kasę za opłaty,dziś 5 zł,za 2 tygodnie 15,a za 3 tyg 7 zł ? co na to Prezes ? Pasuje?
Żukowski
Żukowski 07.01.2019, 20:50
Dobrze że już nie macie :)
wef
wef 07.01.2019, 18:13
Kiedyś MPO zabierało. Zero problemów. Brali pojemniki spod płota i odstawiali tam gdzie stały. Teraz brama otwarta cała noc, śmietniki na samym wjeżdzie na granicy działki ustawione na baczność już wieczorem i czekają rano na odbiór. Te pojemniki stoją 1,5 m od bramy, granicy działki. Powinno być tak, że każdy powinien odbiorcę śmieci sam sobie wybrać, a nie jakieś narzucone z góry rewiry. Lepsza firma zwycięża i tyle.
Calineczka
Calineczka 07.01.2019, 20:52
To odbierają czy nie?
wef
wef 08.01.2019, 07:32
Odbierają zgodnie z harmnogramem. Ja nie widzę problemu. Jak komuś nie odbierają to zawsze może wystąpić do UM o zwrot nienależnie pobranej opłaty w przypadku, gdy usługa nie została wykonana. I tyle.
Lola
Lola 07.01.2019, 18:11
Rury dachówki się nie dziwię, że nie odbieraja. Takie rzeczy na skladowisko na komunalną trzeba wozic a nie do smieci wrzucać.
Lipowszczyk
Lipowszczyk 07.01.2019, 18:04
Z artykułu można wywnioskować że śmieci segregowane powinny być odbierane po wizycie sniwciarki odbierającej śmieci zwykłe, albo na telefon?
Weźmy pod uwagę, że za takie dodatkowe odbiory płacimy wszyscy.
Przez każdy ponadprogramowy odbiór firma ponosi dodatkowy koszt.
Wystawiam odpady selektywne w terminie i jeszcze nie było problemu w przeciwieństwie do poprzednich lat. Kilka razy zabrakło mi worków w necku można dobrać.
Poza zgniataniem może warto pilnować harmonogramu bo taki po coś został stworzony?
Grzegorz
Grzegorz 07.01.2019, 17:27
Trzeba zgniatać butelki to się zmieszczą

Pozostałe