Augustów odwiedzili Trzej Królowie

  • 06.01.2019, 13:50 (aktualizacja 14.01.2019, 10:52)
  • Jolanta Wojczulis
Augustów odwiedzili Trzej Królowie
Tradycyjnie jak co roku augustowianie bardzo licznie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który dziś, 6 stycznia, przeszedł ulicami naszego miasta. Wierni wyruszyli z Bazyliki Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego i dotarli do kościoła przy parafii Miłosierdzia Bożego.

 

Jolanta Wojczulis

W tegorocznym orszaku ulicami naszego miasta przeszło setki augustowian. Można było spotkać wiernych w każdym wieku, maszerowały całe rodziny. Większość miała na głowie symboliczne korony.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tugd
Tugd 08.01.2019, 09:24
Kolęda 2019 parafia koszary. Ksiądz: proszę podać wysokość ofiary, bo muszę zanotować kto ile daje. Po co? Nikt nigdy nie notował. Muszę zapisywać kto ile daje, żeby się z tego rozliczyć. Podatek odprowadza do US? Przecież to jest chore! Po co? Żeby czepiać się później np na pogrzebie czy ślubie?
parafianka MBCz
parafianka MBCz 08.01.2019, 11:47
To nie jest chore.Ofiary na potrzeby kościoła zbierane na kolędzie będą wykorzystane na wszelkiego typu remonty i inne potrzeby /np. ogrzewanie/ W innych parafiach już wcześniej księża ogłaszali jaka kwota została zebrana na kościół aby parafianie wiedzieli czym dysponuje parafia i jakie prace można wykonywać. Niektórzy uważają, że w trakcie kolędy zbiera się nie wiadomo jakie sumy i potem są niepotrzebne komentarze.Cieszę się, że teraz może parafianie będą świadomi jakimi pieniędzmi dysponuje proboszcz bo przecież utrzymanie parafii jest obowiązkiem nas wiernych.
Tugd
Tugd 08.01.2019, 18:02
Szanowna Parafianka czytać ze zrozumieniem umie? Nie jest chore zbieranie na potrzeby parafii, a chore jest spisywanie kto ile dał! Po co to? Do rozliczeń? Jakich rozliczeń? Jak tak potrzebne są te rozliczenia to niech dają pokwitowanie odbioru gotówki. Zawsze datek ksiądz u mnie dostawał i nogdy nikt nie mówił ile sobie ile na kościół. My wiemy jakie są zasady wewnętrze w parafii rozdziału pieniędzy. Mnie to nie interesuje na co wyda. Może wziąć na papierosy jak księdzu potrezba. Zupełnie nie żałuę. Ale jestem wkurzony na notowanie w "kapowniku" kwoty datku. Czemu ma to służyć? To poborca podatkowy jest czy co? dostał to niech ma, a nie jakieś notowania tam robi w swoich papierach".
xyz
xyz 08.01.2019, 14:25
Zaraz zaraz, czy to znaczy że w tym roku będzie inaczej niż w latach poprzednich. Od lat ludzie dawali pieniądze a ksiądz przeznaczał według własnego uznania ile należy przeznaczyć na kościół a ile dla siebie. Czy to znaczy że teraz księża nie ufają sobie?

Pozostałe