Orkiestra grać będzie nie tylko w finale  

  • 03.01.2019, 10:59 (aktualizacja 03.01.2019, 11:29)
  • Beata Perzanowska
Orkiestra grać będzie nie tylko w finale
Wielkimi krokami zbliża się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję Jurka Owsiaka bardzo mocno zaangażowali się mieszkańcy Augustowa. W grodzie nad Nettą orkiestra grać będzie bowiem niemal przez cały tydzień. Nie zabraknie mnóstwa imprez w wielu instytucjach, szkołach i innych placówkach. Naprawdę będzie się dużo działo, również w dniu finału, czyli w niedzielę, 13 stycznia. W przygotowanie orkiestry zaangażowanych jest około 400 osób, a wszystkim im przyświeca jeden cel, zebrać jak najwięcej pieniędzy na doposażenie specjalistycznych szpitali dla dzieci. Imprez jest tak wiele, że niezbędne jest zapoznanie się z kalendarzem orkiestrowych wydarzeń, który prezentujemy na naszych łamach.

Beata Perzanowska

Mieszkańcy Augustowa od dawna wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niemniej jednak od zeszłego roku zaangażowanie społeczeństwa jest naprawdę ogromne. Podczas ubiegłorocznego finału do przygotowania akcji włączyło się ponad 300 osób.

-Nie przypuszczałam, że pomoc innym przyniesie mi tyle radości!!! -mówiła po ubiegłorocznym finale Magda, jedna z wielu zaangażowanych w akcję.

-Na WOŚP było naprawdę fajnie, sporo ludzi, którzy chcieli pomóc, mnóstwo uśmiechu i radości za tak niewiele. Bardzo podobał mi się pomysł z loterią, było super śmiesznie! Wspaniała organizacja i poczęstunek. Polecam każdemu takie imprezy i to na pewno nie był mój ostatni raz. Uwielbiam takie akcje! -podkreślała w 2018 roku wolontariuszka Karolina.

-Była super atmosfera! Te samochody, zatrzymujące się na ulicach, żeby wrzucić nam pieniądze do puszki!!! Ludzie którzy przyjechali spoza Augustowa tylko po to, aby wesprzeć WOŚP!!! Przechodnie spotkani na ulicach, witający nas słowami „Dobrze, że jesteście. Życzymy Wam dużo ciepła w ten mroźny dzień”. A dla nas był to najcieplejszy dzień stycznia! Było pięknie, radośnie i hojnie -mówił tuż po finale w 2018 roku wolontariusz Edward Słomski.

Takich wypowiedzi, bo ubiegłorocznej akcji było mnóstwo. Nie sposób byłoby je tu wszystkie przytoczyć. Zabrakło by miejsca na naszych szpaltach.

 

Moc atrakcji jeszcze przed finałem

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe