Nie umiera ten, kto żyje w pamięci żywych

  • 05.01.2019, 07:00
  • Jolanta Wojczulis
 Nie umiera ten, kto żyje w pamięci żywych
Uczcili śp. Mariana Kasjanowicza, współtwórcę tenisa stołowego na Augustowszczyźnie. W sobotę, 15 grudnia, w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się jubileuszowy X Memoriał Mariana Kasjanowicza pod hasłem ,,Nie umiera ten, kto żyje w pamięci żywych".

Jolanta Wojczulis

Tym turniejem tenisa stołowego organizatorzy (UKS Białobrzegi, Szkoła Podstawowa w Białobrzegach, Gmina Augustów) i uczestnicy uczcili śp. Pana Mariana Kasjanowicza, współtwórcę tenisa stołowego na Augustowszczyźnie, współpracującego m.in. z klubami: Sparta Augustów, Len Kolnica, UKS Netta, UKS Białobrzegi, wychowawcę wielu zawodników.

-W szranki turnieju stanęło 38 zawodników z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. W zawodach w kategorii Open zwyciężył Robert Karniej (Olecko), który w finale pokonał Romana Skrzekuta (Białobrzegi). Trzecie miejsce przypadło w udziale Krystianowi Maciorowskiemu (Grajewo), który pokonał Michała Bronakowskiego (Białobrzegi). W kategorii 60+ wygrał Jerzy Filipowski (Białobrzegi), który w pokonanym polu zostawił Henryka Szeszkę (Białobrzegi), Wiesława Laskowskiego (Grajewo), Mieczysława Gawieńczyka (Mońki) -informują organizatorzy. - Warto podkreślić, że zawody przebiegały w sportowej i życzliwej atmosferze, mimo że wiele pojedynków było zaciętych, skończyło się po pięciosetowej walce. Wprawdzie młodzież próbowała pokonać rutynowanych zawodników, ale rutyniarze trzymają się nadal krzepko.

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez organizatorów. Trofea wręczyli Panowie: Zbigniew Buksiński (Wójt Gminy Augustów), Jerzy Kasjanowicz (syn Pana Mariana), Artur Kuryło (Prezes UKS – u Białobrzegi).

Sędziowaniem turnieju zajęli się profesjonaliści Zdzisław Omelianiuk (sędzia główny), któremu pomagali sędziowie stolikowi, uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe