Nasi na podium w Egipcie  

  • 02.01.2019, 13:47 (aktualizacja 03.01.2019, 11:06)
  • Jolanta Wojczulis
Nasi na podium w Egipcie
Marcin Garbacz oraz Karol Garbacz, Adam Wysocki i Kamil Kołpak wywalczyli trzecie miejsce w olimpijskiej konkurencji K4 500m mężczyzn seniorów, podczas zawodów w Egipskim mieście Luxor.

 

Jolanta Wojczulis 

Pod koniec grudni ubiegłego roku augustowscy kajakarze wzięli udział w największych zawodach kajakowych na kontynencie afrykańskim, organizowanych z wielką pompą w Egipskim mieście Luxor, po nazwą "I Nil international Regata LuxorEgipt 2018". W zawodach wzięło udział 18 państw i ponad 300 zawodników, maksymalnie po jednym z danego kraju na konkurencję. Oprócz reprezentantów Afryki, na miejscu zameldowały się osady z Hiszpanii, Szwecji i Polski. W silnie obsadzonej olimpijskiej konkurencji K4 500m mężczyzn seniorów, wygrali Hiszpanie, drudzy gospodarze Egipt, i trzecie miejsce zajęła Polska szlakowana przez Marcina Garbacza, oraz Karola Garbacza, Adama Wysockiego i Kamila Kołpaka. Medal wręczał były prezes Polskiego Związku Kajakowego Jerzy Bejnarowicz. Wyścig był bardzo widowiskowy i zgromadził dużą liczbę kibiców na brzegu, w porcie i trybunach. Na czas zawodów wstrzymano ruch statków narzece Nil, rozstawiono specjalny tor. Całe wydarzenie transmitowane było w kilku telewizjach oraz prasie. Organizatorem mistrzostw była międzynarodowa federacja kajakowa ICF, reprezentowana przez wiceprezesa.

-Na uwagę zasługuję Team Leder i organizator wyjazdu augustowskich kajakarzy Dariusz Zyzało oraz firmy ETI, został on nagrodzony przez organizatorów nagrodą specjalną w postaci złotej patery dodaje Marcin Garbacz. -Logistycznie było to duże wyzwanie: podróż z wiosłami, bariera językowa, zupełnie inne warunki klimatyczne. Świetne przygotowanie fizyczne augustowian zapewnił trener Andrzej Siemion.
 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
vito
vito 02.01.2019, 14:10
Warto inwestować w sport , zwłaszcza ten który promuje miasto Augustów. Nie ma co żałować pieniędzy panie Marianie na "przechowalnię kilku kajaków" ... brawa dla kajakarzy , należy wam się przystań z prawdziwego zdarzenia . Brawa dla poprzedniego burmistrza który wiedział jak zagospodarować pieniądze ... to jest prawdziwy "biznes plan" . Może nie przynosi dochodu w PLN-ach ale pieniądze to nie wszystko ... lepszej promocji Augustowa nie potrzeba.
Sportowiec
Sportowiec 11.01.2019, 10:56
No tak rzeczywiście kupno kajaków i ich przechowalnia na basenie to inwestycja w przyszłość i na zawodach startujący zawodnicy 40+ . Było dać dla młodych popływać i zwiedzić trochę świata

Pozostałe