PILNE: Filip Chodkiewicz zastępcą burmistrza

  • 31.12.2018, 14:37 (aktualizacja 01.01.2019 17:35)
  • Bartosz Lipiński
PILNE: Filip Chodkiewicz zastępcą burmistrza
Filip Chodkiewicz został wybrany zastępcą burmistrza Augustowa w gabinecie Mirosława Karolczuka. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie od 2 stycznia. Prawdopodobnie miejsce nowego wiceburmistrza w radzie miejskiej zajmie Magdalena Śleszyńska z Naszego Miasta, która była kolejną osobą na liście wyborczej w okręgu Filipa Chodkiewicza i również aspirowała o mandat radnego podczas październikowego głosowania.

Bartosz Lipiński

Komunikat urzędu miejskiego w Augustowie:

Burmistrz Mirosław Karolczuk na spotkaniu z pracownikami urzędu w dniu 31.12.2018 roku zapowiedział, że z początkiem 2019 roku powoła Filipa Jerzego Chodkiewicza na swojego zastępcę. Objęcie stanowiska przez nowego wiceburmistrza ma nastąpić formalnie w pierwszych dniach stycznia. Jak oświadczył burmistrz Karolczuk, kluczowe dla niego są kompetencje i energia jego nowego zastępcy:

-Drodzy Państwo, z satysfakcją oświadczam, że od stycznia funkcję zastępcy burmistrza miasta Augustowa będzie sprawował Pan Filip Chodkiewicz. Moja współpraca z Panem radnym trwa od 2014 roku i zawsze dobrze się układała. Pan radny jest osobą niezwykle energiczną i zaangażowaną w miasto. Już w poprzedniej kadencji dał się poznać, jako niesamowicie zaangażowany i skuteczny radny. Wiedzą o tym zwłaszcza mieszkańcy Lipowca. Mój nowy zastępca potrafi szukać nowych rozwiązań i ma doświadczenie w budowaniu zespołów. Jego wykształcenie prawnicze i doświadczenie 4 lat na funkcji przewodniczącego Rady miejskiej gwarantują świetną orientację w sprawach Augustowa. Nowy wiceburmistrz będzie dla mnie mocnym wsparciem, razem stworzymy w urzędzie sprawny zespół pracujący na rzecz mieszkańców. Chcę abyśmy wszyscy wykorzystali jego pasję, kompetencje i pomysłowość w urzędzie – tu gdzie dzieją się realne rzeczy, a nie polityka. Tu jest miejsce dla aktywnych augustowian.

Jak powiedział Filip Chodkiewicz, decyzja o przyjęciu propozycji nie była łatwa:

-Propozycja Pana burmistrza z jednej strony mnie ucieszyła, bo od 4 lat jestem mocno zaangażowany w sprawy miejskie i zależy mi na realizacji naszego programu. Mam silne poczucie misji i chcę pracować dla Augustowa. Z drugiej strony wymagała ona przygotowań i sporych zmian w moim życiu. Przeważyło jednak poczucie odpowiedzialności. Trzeba być konsekwentnym, zrobić kolejny krok i wziąć na siebie odpowiedzialność. Jeśli jako zespół obiecaliśmy mieszkańcom realizację programu i zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, to mamy obowiązek dołożyć wszelkich starań do osiągnięcia sukcesu. Przyjmuję zaproszenie Pana burmistrza i wchodzę na pokład, aby wzmocnić zespół, wziąć na siebie odpowiedzialność za część strategicznych planów, poprawić komunikację z mieszkańcami oraz dać wsparcie urzędnikom. Dołożę też wszelkich starań, aby współpraca urzędu z radnymi układała się harmonijnie i na zasadach partnerskich. Wszyscy musimy wrzucić wyższy bieg i przyjąć hasło Cała naprzód.

Notka biograficzna

Filip Jerzy Chodkiewicz – urodzony w Augustowie, absolwent I LO im. Piramowicza w Augustowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Wieloletni instruktor ZHP, współzałożyciel stowarzyszenia Go Augustów, współzałożyciel i wiceprezes stowarzyszenia Augustowscy Strzelcy, wiceprezes Związku Przedsiębiorców Pracodawców województwa podlaskiego. Od 2006 roku przedsiębiorca, twórca marki Active Team. Jeden z liderów ugrupowania Nasze Miasto. W Radzie miejskiej od 2014 roku, do grudnia 2018 jej przewodniczący. Koordynator wojewódzki Ruchu samorządowego Bezpartyjni. Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Jako radny pracował w Komisji rozwoju oraz był inicjatorem zmian w statucie Augustowa, które wprowadziły transmisje online z sesji Rady oraz prawo inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ela
Ela 3.01.2019, 09:11
Gratulacje Panie Filipie. Same anonimy hejtuja, pod nazwiskiem juz hejtow nie ma- to świadczy jacy to ludzie. Powodzenia
Daniela
Daniela 3.01.2019, 10:48
To dla czego Pani kryje się pod jak przypuszczam innym imieniem ?
Mam prawo wyrazić swoją opinię i uważam że ten człowiek jeszcze niczego nie dokonał po za kręceniem filmików jsk to NM jest cudowne.
wef
wef 3.01.2019, 17:12
Hehe! Dooobre, bo prawdziwe.
eee
eee 2.01.2019, 21:40
Młodzi ludzie - to jest ta energia. myślę że Augustów łapie nową energię, powodzenie Panie Filip.
rv
rv 4.01.2019, 15:25
No nie do końca. Byc radnym i "wymyslać" różne rzeczy jest wiele łatwiej niż to wykonać. Teraz zobaczymy jak pipisze się nowy wiceburmistrz, czy mu tak łatwo będzie szło.
%)
%) 3.01.2019, 19:22
Przecież ci sami "młodzi ludzie" rządzili w ubiegłej kadencji ! Z Walulikiem który obejmując funkcję burmistrza miał 43 lata. Teraz rządzą ci sami młodzi z NM (starsi już o 4 lata) z Karilczukiem króry obejmując funkcję burmistrza miał/ma 53 lata !!! eee gdzie sens, gdzie logika ? Nie wspomnę, że i Karolczuk był vice przez 3 lata w poprzedniej kadencji - ; ))))
Taka prawda
Taka prawda 4.01.2019, 11:14
Zainwestowali w kampanie , nie lenili się pielgrzymowac od domu do domu i są efekty można ze starszego zrobić młodziaka ....można? można !
Można ludźmi manipulować ! Nie udał się obiecany świetlany rozwój Augustowa w poprzedniej kadencji może tym razem się uda. Jest kozioł ofiarny a prawda jest taka że przez 3 lata razem pracowali!
Nie łudzmy się jest wszystko po staremu !
Nawet pis dali radę omamić.
Wydaje mi sie że wiceburmistrz powinien byc z pisu bo maja 8 radnych.
Jeszcze ze 2 stoleczki dla radnych NM to kolejni przegrani w wyborach wejdą do RM.
Też prawda
Też prawda 4.01.2019, 13:29
Niech zgadnę kto mógłby wskoczyć ... jednym słowem wycyckali wszystkich
Jp
Jp 2.01.2019, 19:22
Pis wygrało wybory a NM rzadzi ....tylko w Augustowie takie cuda :d
jestem na tak!
jestem na tak! 2.01.2019, 13:39
brawo, takich ludzi potrzeba, młodych, prężnych, czas działań!
malinka
malinka 2.01.2019, 11:05
no i git!
Gosia
Gosia 2.01.2019, 08:44
Gratulacje Panie Filipie.Nie będzie to łatwy kawałek chleba.Mieszkańcy tego królewskiego miasta są wyjątkowo roszczeniowi.Jeszcze nie zdążył Pan rozpocząć swojej kadencji a już osądzili.Ja wierzę że będzie dobrze.Trzymam kciuki.
Zosia
Zosia 2.01.2019, 12:41
Jest tylko vice a wszyscy gratulują jakby wygrał wybory na burmistrza . Burmistrzem jest pan Karolczuk i nie pomniejszajcie jego roli .
We
We 2.01.2019, 17:15
Tak jest burmistrzem i tylko jest!
My
My 3.01.2019, 12:55
Czyli co sugerujesz, że to była ustawka aby MK był tylko figurantem ? Chociaż jest w tym jakiś sens i logika ..wyborcy wybrali "pokrzywdzonego" bo gdyby zamiast niego był wystawiony obecny vice to łatwo sobie wyobrazić jak to by była porażka.
Żuk
Żuk 2.01.2019, 07:29
Wszyscy którzy hejtują to po prostu ludzie poprzedniej władzy. Nie potrafią pogodzić się z porażką i wylewają swoją żółć przy każdej okazji.
Czas wziąć się do roboty. Panie Filipie gratulacje!
Biedronka
Biedronka 2.01.2019, 12:44
Przyjdzie czas że też będziecie "ludźmi poprzedniej władzy" a nawet już jesteście , więc o czym mowa. Oceny nie biorą się znikąd
fred
fred 1.01.2019, 19:19
co na to koledzy z pis coś mało wam dali za poparcie, chyba nie będziecie mieli wpływu na to co się dzieje w Augustowie - Naszym ( Ich) Mieście
www
www 1.01.2019, 17:46
No i teraz centrum miasta na Lipowcu,a nie na Rybackiej. Masakra, nic dobrego z tego nie będzie.
LPW
LPW 1.01.2019, 19:33
Filip posprzątaj swoj Lipowiec, bo brud i smród.
Tfu
Tfu 1.01.2019, 14:55
Kolejny fachowiec. Tfu
Mirka
Mirka 1.01.2019, 14:43
To prawda ,miasto jest brzydkie I zaniedbane ,domy w cenie a budowane sa z pustakow ,,tanio I bez klasy ,stare budy wszedzie ...no I brudno ..... zero spojnosci nie ma czym sie szczycic duuuuzo do zrobienia ,bierzcie przyklad z burmistrza Elku tyle kadencji ten sam ale sa efekty jest przyjemnie ,a Augustow zasciankowy .......



















Tadek
Tadek 1.01.2019, 19:28
Zapraszamy na spacer nowe wladzr po turystycznym grodzie nad netta. Na scuezkach pełni śmieci. Brudno az wstyd.
Darek
Darek 1.01.2019, 13:45
Brawo Filip
dede
dede 1.01.2019, 11:40
"wprowadził transmisje online z sesji Rady"? Gdyby wprowadził od poczatku kadencji ubiegłej to jeszcze można trąbic jako sukces tego Pana. Obrady online sa od 21.02.2018 r. - kilka miesięcy przed obowiązkiem ustawowym wchodzącym w życie od 1.01.2019, który i tak by musieli zrobić.
Wyborca
Wyborca 1.01.2019, 10:21
Gratulacje. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Pisssssss
Pisssssss 1.01.2019, 17:37
Tak tak , widać to w komentarzach .
To teraz pytanie . Na jaki stołek wskoczy teraz Pan Dyjuk ?
Qwerty
Qwerty 1.01.2019, 22:15
Przecież już dawno pisano o stanowisku pracy Pana Dyjuka. Nie twórz sensacji tylko czytaj. Zacznij od elementarza
Pp
Pp 2.01.2019, 05:45
Brońcie ,brońcie myśleliście że ciemny lud przemilczy te wszystkie ustawki ?
Augustow
Augustow 1.01.2019, 08:13
Dzban
tu się urodziłem
tu się urodziłem 1.01.2019, 01:20
Augustów kiedyś był metropolią, gdy ludzie ze wsi przyjeżdżali tu do pracy, osiedlali się, rolnicy sprzedawali na rynku produkty oraz przywozili do Fermentowni tabakę. To było w latach 50tych, 60tych , 70tych. a teraz? ....Wystarczy tylko wjechać do miasta ulicą Woj. Polskiego, dalej już można nie jechać,żeby ocenić co to za miasto...No.....ale jesli ktoś by chciał pojechać dalej, to jego ocena bedzie o wiele gorsza, bo jak sie przejedzie po mostowej, to zawróci i ucieknie, gdzie pieprz rośnie, jeśli uda mu się ocalić samochód od zniszczenia. Szkoda gadać. Tu już nic nie pomoże. To miasto jest po prostu brzydkie. Zaniedbane zabudowania, domy.Tylko lokalizacja to wszystko ratuje, nic więcej. A cóż tu ludzie mają robić? Pracować za minimum krajowe?
Lkjh
Lkjh 1.01.2019, 22:16
Augustów nigdy nie był metropolia. Zawsze był zaściankiem i jest nadal. Nic się nie zmienia od wieków.
Ghm
Ghm 2.01.2019, 18:08
Augustów był miastem wojewódzkim.
Nasz Piękny Augustów
Nasz Piękny Augustów 2.01.2019, 09:04
Najgorsze w tym wszystkim jest to że ci, co łyknęli "wielkiego świata" studiując w wawie lub innych większych miastach jeszcze bardziej to podkreślają traktując z buta nas , normalnych mieszkańców . Zapomnieli skąd pochodzą i że to tutaj są ich korzenie. Augustów zawsze pozostanie Augustowem i bądźmy dumni z tego . Cudów tutaj nie stworzymy bo i po co jak je mamy , dbajmy o te nasze cuda natury , bo inni mogą nam w Polsce tego pozazdrościć . To jest nasz potencjał . Pamiętajmy że prowincja to nie miejsce zamieszkania tylko sposób myślenia , jeżeli wyzbędziemy się takiego postrzegania świata to i Augustów będzie w naszych oczach metropolią .
augustowianin
augustowianin 31.12.2018, 21:07
Rzygam...
Ythh
Ythh 1.01.2019, 14:56
Przyłączam sie
Wymiot
Wymiot 1.01.2019, 19:30
I ja
Ted
Ted 2.01.2019, 08:20
Ja również.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.12.2018, 21:07
Jaką pensję będzie miał zastępca czy viveburmistrz ?
Ekonomia po nmemu
Ekonomia po nmemu 3.01.2019, 19:29
Na pewno dadzą większą niż poprzedniemu burmistrzowi uchwalili. Na swoich kolegach nie będą chyba przecież oszczędzć ??
Księgowy
Księgowy 1.01.2019, 15:07
Minimalna krajowa jak wszyscy w Augustowie
w starym
w starym 31.12.2018, 19:06
W poprzedniej kadencji nos miał wysoko a teraz ?...smogu już nie poczuje ;-)
Mauka
Mauka 31.12.2018, 18:48
Ludzie, czy widzicie, co się dzieje? Augustów jest bliski upadku!

Pozostałe