Artystyczne dzielenie się opłatkiem

  • 04.01.2019, 10:45
  • Beata Perzanowska
Artystyczne dzielenie się opłatkiem
Poeci, literaci, aktorzy, wokaliści i muzycy spotkali się na pierwszej w historii Augustowa Wigilii Środowisk Artystycznych. Hasłem świątecznego spotkania było „Miejsce dla niespodziewanego gościa” tak więc każdy, kto ceni kulturę i działa na jej niwie mógł uczestniczyć w tej uroczystości. Jak na artystyczne spotkanie przystało nie zabrakło występów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Wigilijne spotkanie ludzi kultury odbyło się w środę, 19 grudnia, w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Z inicjatywą wspólnej wigilii wyszedł Teatr Pneumatyczny i Augustowski Teatr Piosenki, które działają przy Augustowskich Placówki Kultury. Świąteczne spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Na scenie domu kultury, z krótkim spektaklem teatralnym o istocie Świąt Bożego Narodzenia w reżyserii Pawła Leszkowicza, wystąpili aktorzy Teatru Pneumatycznego. Inscenizacja była przeplatana kolędami i pieśniami świątecznymi w wykonaniu wokalistów Augustowskiego Teatru Piosenki, dowodzonego przez Elżbietę Granacką. Kolędy zaśpiewali i zagrali także młodzi ludzie z Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”. Potem po uczcie duchowej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składaniem sobie życzeń i rozmowy przy herbacie i makowcu. Organizatorami spotkania były Augustowskie Placówki Kultury. Wigilia odbyła się w świątecznej scenerii autorstwa plastyków pracujących w augustowskim domu kultury.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe