Ratownicy proszą o podwyżkę 

  • 30.12.2018, 10:45 (aktualizacja 30.12.2018, 10:57)
  • Bartosz Lipiński
Ratownicy proszą o podwyżkę
Do rady miejskiej w Augustowie wpłynęło pismo ratowników zatrudnionych w Centrum Sportu i Rekreacji, które omawiano podczas ostatniej komisji społeczno-oświatowej. W liście popartym argumentami pojawił się postulat podwyżki wynagrodzeń. Okazuje się, że podobne bolączki dotyczą innych pracowników miejskich jednostek, a rozgoryczenie potęguje fakt znacznego wzrostu wynagrodzeń ostatnich miesięcy w urzędzie miejskim.

Bartosz Lipiński

O tym, że w Augustowie brakuje ratowników wodnych nikogo nie trzeba przekonywać, bo mieliśmy tego najlepszy dowód choćby dwa lata temu, gdy z dużym trudem udało się zebrać kadrę do patrolowania plaży miejskiej. Kurs ratownika nie należy do najtańszych, a osoby chcące zająć się tą profesją muszą kalkulować, czy jest to dla nich naprawdę opłacalne. Teraz sami ratownicy upomnieli się o swój chleb. Z pisma przesłanego do radnych dowiedzieliśmy się, że zasadnicze wynagrodzenie kadry ratowniczej w CSiR waha się w granicach 2300 zł brutto miesięcznie, gdy praca jest odpowiedzialna, polegająca na ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
też korzystam z pływalni
też korzystam z pływalni 30.12.2018, 11:12
Proszę napisać ile ratownik dostaje na rękę ... brutto to jest dla instytucji które kładą łapy na zarobkach . Uszanujmy odpowiedzialną pracę ratowników nawet jeżeli /dzięki Bogu/ nikogo nie muszą ratować, to oni dbają o nasze bezpieczeństwo i za to powinni być godziwie wynagrodzeni.

Pozostałe