Marian Dyczewski komentuje wymianę pieców w Augustowie (video)

  • 29.12.2018, 16:40 (aktualizacja 31.12.2019, 17:41)
  • Marian Dyczewski
Marian Dyczewski komentuje wymianę pieców w Augustowie (video)
Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marian Dyczewski dokonał subiektywnej oceny w temacie m.in. wymiany pieców i czystego powietrza w Augustowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marian Dyczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaco
jaco 02.01.2019, 11:07
Ciekawe jak sobie z tym nowe władze poradzą
Ich program Airgustow czeka na uruchomienie
Gienio
Gienio 30.12.2018, 21:17
Pellet drożeje około 20 procent rocznie więc po 5 latach będzie dwa razy droższy niż dziś a przecież jest już bardzo drogi. Jeżeli dom nie ocieplony to na opał wydacie dwa razy więcej niż za węgiel
Red
Red 30.12.2018, 10:55
Trzeba szanować mieszkańców , Miasto zachęcając mieszkańców do programu finansowanego że środków UE okresliło kwotę jaką poniosą mieszkańcy ,kwota dla mieszkańca się zwiększyła to rożnice powinno pokryć Miasto aby dotrzymać danego słowa trzeba szanować mieszkańców i to min.powiedzial radny Cieślik ,powiedział jeszcze że powinien być realizowany program gazowy ale przede wszystkim mówił i apelował właśnie do burmistrz o przyjęcie kompleksowego programu likwidacji smogu niestety pan Marian jak zwykle miesza dlatego nie dziwi że mimo występów internetowych nie dostał się nawet na radnego a Cieślik zdobył ponad 470 głosów mieszkańców drugi wynik.
Chyba jednak wielka polityka
Chyba jednak wielka polityka 01.01.2019, 15:46
Komentarz podsumowujący całą sytuacje. Brawo włodarze!!!
Ehh
Ehh 30.12.2018, 21:44
Popieram, po co wprowadzac mieszkancow w blad i mydlic oczy ze inwestycja bedzie kosztowac tyle i tyle, potem szybko zaliczka 3 tys ,a po ponad pol roku zmiany ze się to nie uda za tyle. Urzad marszałkowski stanął na wysokosci zadania i polowe roznicy w deklaracji pokryje natomiast nasz kochany urzad miejski zna o sprawie od polowy grudnia i nawet nie wie na sesji czy prawnie to jest możliwe czy moze dołożyć do programu. Cudownie. Całe "Nasze Miasto" glosuje przeciw dotacji od um dla mieszkancow jakie dotyczy roznicy w programie. Smogiem śmierdzi w całym mieście a nie do końca wszyscy radni przegłosowują dotacje na piec piątej klasy. Zmiast jak najszybciej dotowac 150 kotłowni jako eko stwarzaja sie z tego problemy.
Sam nie wiem komu gratulować czy wyborcom czy samym radnym. Pozdrawiam gorąco.
Cccccc
Cccccc 30.12.2018, 10:03
A ja myślę że każde rozwiązanie jest dobre od czegoś trzeba zacząć .
Wymiana tych 150 starych kopcących palenisk już w pewnej mierze poprawi jakość powietrza. W całej Polsce realizowane są takie programy tylko u nas jest problem. Nie ma co się oglądać na poprzedników tylko czas zabrać się do pracy. A tak nawiasem to podziękowania dla Pana Cieślika za to że wspomaga mieszkańców w zakresie dofinansowania tego projektu bo jakoś nie widzę chęci w tym zakresie u towarzystwa wzajemnej adoracji wszak Augustów to jego mieszkańcy czy nie tak ?vito
vito 29.12.2018, 22:53
Wysłuchałem pana Mariana i muszę przyznać że w jednym ma rację iż władze miasta nie mają jednego spójnego programu w zakresie poprawy czystości powietrza w mieście a co za tym idzie zmiany sposobów ogrzewania domów jednorodzinnych w mieście. To co było dyskutowane na ostatniej sesji jest spadkiem po poprzednikach i jak widać jest coraz więcej wątpliwości czy wymiana pieców ma sens. Czym jest zadeklarowanych 150 pieców wobec setek pozostałych , które nie będą zmodernizowane i dalej będą kopcić . Gazyfikacja owszem , najbardziej ekologiczna lecz podłączenie gazu do obecnych pieców wiąże się także z dużymi kosztami przerobienia pieców lub całkowitej ich wymiany . Dodatkowym kosztem będzie system odprowadzania spalin z pieców gazowych ..to nie mogą być zwykłe kominy tak jak w tej chwili. Najrozsądniejszym byłoby objęcie całego miasta siecią ciepłowniczą z MPEC-u tym bardziej że jest to spółka miejska i wszelkie dotacje łatwiej byłoby rozliczyć . Komin GIGI posiada chyba wymagane filtry do wyłapywania cząstek stałych a koszty budowy podstacji wyrównujących ciśnienie w sieci miasta na pewno szybko by się zwróciły. Trzeba przyjąć jeden program i tego się trzymać bo inaczej będzie totalna lipa przez kolejne lata.
Polo
Polo 03.01.2019, 15:53
Zdecydowanie tak vito, nie ma co dokładać łaty do starej łaty tylko postawić na nowe i kompleksowe rozwiązania, efektywne i ekologiczne

Pozostałe