Tomasz Miklas przewodniczącym komisji oświatowej 

  • 28.12.2018, 17:45 (aktualizacja 30.12.2018, 10:45)
  • Bartosz Lipiński
Tomasz Miklas przewodniczącym komisji oświatowej Tomasz Miklas (pierwszy po lewej).
Radny PiS Tomasz Miklas został wybrany nowym przewodniczącym komisji społeczno-oświatowej. Chyba żadna inna nominacja na szefów komisji rady miejskiej nie wywołała tylu emocji. Na forum naszego portalu pojawiło się wiele negatywnych i jak się okazało również niesprawiedliwych komentarzy pod adresem radnego. Nowy przewodniczący w rozmowie z naszą gazetą przedstawił nam swoją wizję m.in. na funkcjonowanie oświaty.

Bartosz Lipiński

Nowy przewodniczący istotnej komisji

Tomasz Miklas dał się poznać w ostatnich latach, jako niezwykle aktywny samorządowiec, który nie boi się podnosić publicznie ważkich społecznie i często budzących emocje tematów. Mandat radnego poprzedniej kadencji zainaugurował dopiero w grudniu 2016 roku, a mimo to można go uznać, za jednego z najbardziej wyrazistych i najczęściej wypowiadających się na sesjach rajców. Przez ostatnie dwa lata radny PiS zasiadał w komisji społeczno-oświatowej i to właśnie z tematami dotyczącymi oświaty jest dziś najbardziej kojarzony. Sytuacja Szkoły Podstawowej nr 4 stała się niejako jego wizytówką. Działania radnego w obronie odwołanej dyrektor Marioli Brygidy Karpińskiej, następnie stanie murem za nauczycielką i obecną radną powiatu Elżbietą Puczyłowską, która jego zdaniem była narażona na mobbing ze strony późniejszej dyrekcji placówki odbiły się szerokim echem.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GHJ
GHJ 03.01.2019, 17:29
Dziwi mnie ta wielka wrażliwość czy też nadwrażliwość radnego na punkcie swego wykształcenia. Ktoś coś pokręcił, może nie zrozumiał, ktoś napisał podając wykształcenie niższe niż ma radny. Radny odniósł się, podał faktyczne swoje wykształcenie i wszystko jasne. Nie zmienia to faktu, że i tak ludzie będą go krytykować, oceniać raz pozytywnie raz negatywnie za jego pracę i kompetencje. Dla jednych będzie bardzo dobry a dla innych słaby i to jest normalne zjawisko. Jednym wystarczające jest jego doświadczenie związane z oświatą i sprawami pomocy społecznej, polegające na tym, że był przez ostatnie cztery lata członkiem komisji oświatowej, dla innych jest to zdecydowanie za mało i wyrażają swoje wątpliwości co jego kompetencji.
Pst
Pst 09.01.2019, 19:00
Następnym razem niech nie kręci tylko sprawdzi.Podać fałszywe informacje jest łatwo, ale przeprosić publicznie to już się nie ma odwagi.
Ali
Ali 05.01.2019, 00:01
Zbytnia nadwrażliwość, moim zdaniem, wydaje sie być podszyta jakimś kompleksem. Dla mnie bieganie po sądach z takimi ***relami jest małostkowe. Wystarczyłoby opublikować oświadczenie (może być bez zdjęcia), aby zamknąć usta kłamliwym pomówieniom i zachować godność.
ffe
ffe 04.01.2019, 15:27
Ja na miejscu tego Pana opublikowałbym swoje zdjęcie z dylomem w ręku z usmiechem na twarzy i podpisem "pozdrawiam". I tyle. :-)
a ..fffee
a ..fffee 04.01.2019, 20:05
Przynajmniej jest sobą i nie musi nikogo udawać ....
Eeeeeee
Eeeeeee 30.12.2018, 09:32
Gratulacje dla wyborców.
Qwerty
Qwerty 29.12.2018, 18:06
Panie Miklas. Mam nadzieję że poinformuje Pan opinię publiczną kto pisał pod Pana adresem obraźliwe i poniżające komentarze czuje się ponad innymi wielce kształcony i kulturalny. Przeprosiny w prasie i wpłata na cel społeczny to byłoby super. Serdecznie pozdrawiam.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.01.2019, 12:50
Miklas został wybrany przewodniczącym Komisji Oświatowej głosami radnych Naszego Miasta oraz PiS. Nie znaczy to jednak, że mieszkańcom i wyborcom tychże radnych musi się podobać ta decyzja i osoba wybrana na przewodniczącego komisji. Mieszkańcy mają prawo do wyrażania swego zdania o jego przydatności na to stanowisko MAJĄ PRAWO DO OCENY RADNEGO w zakresie jego kompetencji i kwalifikacji, umiejętności, doświadczenia, potencjału, dokonań w kontekście powierzonego mu mandatu radnego, a tera dodatkowo funkcji Przewodniczącego Komisji Oświatowej. To że ktoś otrzymała mandat radnego nie daje mu immunitetu od krytyki. Żadne zastraszanie procesami czy grzywnami tego nie zmieni. Moim zdaniem osoba Miklasa jest nieodpowiednia, gdyż w mojej ocenie brakuje mu zarówno kompetencji kwalifikacji jak i doświadczenia.
Nie wiem o jakich niesprawiedliwych komentarzach czy tym bardziej poniżających oraz obraźliwych mowa. Konkretów jakoś nikt nigdy nie przytoczył, a szkoda. .
posiadający podstawowe
posiadający podstawowe 28.12.2018, 23:10
Gratulacje , całkiem spoko gość, wystarczy obejrzeć obrady aby dojść do wniosku że nie fakultety świadczą o człowieku ..

Pozostałe