Chwyć za łyżwy i biegnij na lodowisko  

  • 23.12.2018, 05:36
  • Jolanta Wojczulis
Chwyć za łyżwy i biegnij na lodowisko
Jeżeli lubisz śmigać na łyżwach, nie zastanawiaj się, tylko udaj się na augustowskie sztuczne lodowisko, które w poniedziałek, 10 grudnia, zostało otwarte przy augustowskiej pływalni. Świąteczny czas z pewnością jest doskonałą okazją do jazdy na łyżwach czy to z rodziną czy z przyjaciółmi.

Jolanta Wojczulis 

Zimowa aura sprzyja szaleństwu na lodowisku. Pamiętamy przecież te czasy, kiedy zimy były prawdziwe, i biały puch towarzyszył nam niemal przez cały okres zimowy. Wtedy praktycznie codziennie chwytaliśmy łyżwy i szliśmy na lodowisko czy to przyszkolne czy na osiedlu. Dzięki inicjatywie z budżetu obywatelskiego ponownie mamy taką możliwość.

-Super, że powstało to lodowisko, ja pamiętam, że za czasów kiedy byłem nastolatkiem

przy każdej szkole było lodowisko, w związku z tym wuefy nieraz odbywały się właśnie na nich –powiedział mi tato uroczej Oli, z werwą śmigającej po lodowisku. –Praktycznie każdy z naszego pokolenia umie świetnie jeździć na łyżwach. Z młodszego pokolenia są to jednostki, ponieważ zimy z roku na rok były coraz cieplejsze i tym samym lodowiska sukcesywnie zaczęły znikać. Cieszę się więc, że młodzież zamiast wpatrywania się w telefon komórkowy, będzie mogła aktywnie i ciekawie spędzać czas. Jestem pewien, że niejeden młody człowiek wciągnie się w to na dobre i czasy, kiedy mieliśmy w Augustowie super panczenistów powrócą.

Przypomnijmy, że budowa augustowskiego lodowiska, została realizowana w ramach drugiej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego, a jej pomysłodawcą była augustowianka Agnieszka Olszewska. Spośród ośmiu projektów spełniających wszelkie kryteria propozycja budowy lodowiska zdobyła najwięcej głosów mieszkańców Augustowa. Za realizacją tego pomysłu opowiedziało się 918 osób, czyli połowa wszystkich oddanych głosów w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Ślizgawka wraz z niezbędnym osprzętem kosztowała ponad 299 tysięcy złotych. Inwestycja realizowana była przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Na sztucznym lodowisku będzie można się ślizgać nawet do końca marca, wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Obiekt docelowo będzie czynny siedem dni w tygodniu. Nie muszą martwić się ci, którzy nie mają łyżew, bobędzie je można wypożyczyć na miejscu.Wstęp na lodowisko będzie płatny oprócz lekcji wf dla augustowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe