Augustowski basen czeka remont 

  • 10.12.2018, 15:57 (aktualizacja 10.12.2018, 17:20)
  • Bartosz Lipiński
Augustowski basen czeka remont
W przyszłym roku minie osiemnaście lat, od kiedy augustowski basen został oddany do użytku. Doskonale pamiętamy emocje, które towarzyszyły mieszkańcom miasta przed jego otwarciem. Obiekt do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak nieustanna eksploatacja nie pozostaje bez znaczenia dla ważnych elementów technicznych budowli. Nasz basen wymaga dziś remontu, który powinien odbyć się w niedalekiej perspektywie.

Bartosz Lipiński

Osiemnaście lat funkcjonowania basenu

Budynek przy ul. Sucharskiego każdego dnia przyciąga setki pasjonatów pływania w różnym wieku. Korzystają z niego zorganizowane grupy w tym dzieci z augustowskich szkół, ale również indywidualni klienci. W jego murach każdego roku odbywają się zawody pływackie i wiele innych ciekawych przedsięwzięć. Obiekt, którego budowa rozpoczęła się dwadzieścia lat temu użytkowany jest praktycznie każdego dnia przez szesnaście godzin, a niektóre jego urządzenia działają nieprzerwanie przez całą dobę. Nic dziwnego, że wymagają nie tylko modernizacji, ale również dostosowania ich do najnowocześniejszych standardów. Biorąc pod uwagę, że basen postrzegany jest przez wielu mieszkańców, jako newralgiczny punkt miasta, warto byłoby zapewnić mu należyte inwestycje. Mówimy w końcu o budowli uczęszczanej nie przez grupę kilkunastu osób, ale setek czy tysięcy chętnych na przestrzeni każdego roku.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grazynka
Grazynka 18.01.2019, 00:16
No czas najwyższy!! Dzisiaj będąc na basenie... Kapało mi na głowę z sufitu... Obok stało wiadro na środku podłogi... Masakra... A podobno ostatnio robili ten dach
też pływam
też pływam 18.01.2019, 09:05
Tony śniegu zalegają na dachu to woda przy roztopach gdzieś musi ujść ..ciekawe czy ktoś go zgarnia z prawie płaskiego dachu .
wef
wef 18.01.2019, 14:09
Znowu musi się jakaś hala zawalić i nadzór budowlany będzie latał i sprawdzał odśnieżanie dachów, bo właściciele ten obowiązek mają gdzieś i wolą poźnie skończyć z wyrokami.
Pływak
Pływak 18.01.2019, 21:53
Odniiezone było w tym tygodniu. Andrzej wie co robi.
anna
anna 11.12.2018, 12:13
Toż dopiero był remont nic nie rozumiem
Basen
Basen 10.12.2018, 21:05
Ciekawe jak by przyszła kontrola bez uprzedniego poinformowania... Przecież sanepid informuje że będzie za parę dni i wszystko jest przygotowane tylko na ten okres , aby jak to mówią badania pokazywały, że wszystko ok. Po kontroli wszystko wraca do normy...

Pozostałe