Największa wygrana tych wyborów 

  • 7.12.2018, 13:15 (aktualizacja 07.12.2018 13:23)
  • Bartosz Lipiński
Największa wygrana tych wyborów Fot. Elżbieta Puczyłowska (pierwsza po lewej) obok kandydata PiS na burmistrza Marcina Kleczkowskiego.
Zapewne dla wielu z nas najbardziej oczywistym kandydatem do miana największego wygranego niedawnych wyborów samorządowych w Augustowie byłby nowy burmistrz Mirosław Karolczuk. Tymczasem można postawić śmiałą tezę, że największy triumf stał się udziałem kogoś innego. Gdybyśmy wybierali starostę w wyborach bezpośrednich, to zostałaby nim Elżbieta Puczyłowska, która osiągnęła znakomity rezultat w skali miasta.

Bartosz Lipiński

Największa liczba głosów okręgu miejskiego

Rozmawiając o Elżbiecie Puczyłowskiej z osobami z jej politycznego środowiska najczęściej słyszymy o dużej skromności, wielkim harcie ducha i pracowitości. Z pewnością również te pozytywne cechy miały wpływ na decyzję wyborców przy urnach, którzy licznie powierzyli jej mandat radnej powiatu augustowskiego na najbliższą kadencję. Kandydatka startująca z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu miejskim osiągnęła naprawdę świetny wynik, uzyskując największą liczbę głosów, bo aż 1330. Dla porównania drugi wynik Michała Kotarskiego to 783 głosy, a urzędującego starosty Jarosława Szlaszyńskiego 757.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wyborca
Wyborca 9.12.2018, 10:04
Brawo
Gratulacje Pani Elu!
Dobrzy ludzie zawsze docenią człowieka ze szlachetnym sercem.
Jan
Jan 10.12.2018, 05:56
Nie widzę w tym przypadku dobrego i szczerego serca.
dżozef
dżozef 9.12.2018, 21:38
Dobrzy to którzy? Czy ci , co się modlą pod figurą, a mają diabła za skórą?
Obserwator
Obserwator 9.12.2018, 08:45
No to będziemy mieli w bieżącej kadencji,zarówno w Radzie Powiatu jak i na posiedzeniach Rady Miasta, ,odgrzewanie rzekomej krzywdy Pani Puczyłowskiej . Takie nastawienie pracownika to zmora każdego dyrektora nie tylko placówki oświatowej. Podkreślanie skromności, pracowitości na zewnątrz, wśród osób nie znających sprawy od podszewki. A faktycznie brak chęci normalnej współpracy z zespołem pracowniczym i przełożonym. Co ma zrobić dyrektor, jeżeli podległy pracownik nie chce wpółpracować, bo pragnie tylko dawnego dilu z odwołanym dyrektorem? Zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego wydaje zalecenia na piśmie! Odnoszę wrażenie, że nie spocznie, dopóki nie doprowadzi do usunięcia obecnej Pani dyrektor z funkcji. I nie ma tu żadnego znaczenia dobra praca szkoły. Pani Puczyłowska już postanowiła: do szkoły ma wrócić w funkcji dyrektora Pani Mariola Karpińska i koniec, basta. Układy, układziki, a dobro szkoły, oczekiwania pracujących w niej nauczycieli, uczniów na szarym końcu. Po prostu żenada.
Lol
Lol 9.12.2018, 11:56
Anka nie pisz już komentarzy. Dyrektorem nie jesteś. Siedzisz tam nielegalnie. Takie są fakty. Nie poniżaj Pani Elżbiety w oczach opinii publicznej. Zajmij się swoim zdrowiem, może pomyśl o powiększeniu się rodziny, odpocznij. I miło się zwracaj do pracowników bo ostatnio ludzie narzekają -byli już z oficjalna skargą więc spodziewaj się wezwania na dywanik.
dżozef
dżozef 9.12.2018, 18:54
Póki co, to jest i nie ty o tym decydujesz. O powiększeniu rodziny też nie ty decydujesz. Mądrość człowieka nie polega na tym , aby stworzyć wielką rodzinę, ale na tym, aby wziąć za nią odpowiedzialność. Zajmij się swoimi rodzinnymi problemami, a szczególnie tymi zdrowotnymi. Sprostowanie- nie narzekają tylko narzeka.
Brrrrrrrrrrrrrrrr.....
Brrrrrrrrrrrrrrrr..... 9.12.2018, 18:34
Już dawno pani E.P. sama się poniżyła. Nie po to proponowałem rozmowę z ludźmi, od których pożyczała pieniądze, aby stwierdzić , że je oddała. Po to są pytania retoryczne, ale Lol chyba nie wie o tym. Może był w tej samej klacie , co T. M.
A więc krótka lekcja języka polskiego- pytanie retoryczne to takie, które nie wymaga odpowiedzi. Ono ma skłonić do refleksji i własnych przemyśleń, których skutkiem ma być wyciągnięcie wniosków. Wiem, dla niektórych może to sprawiać kłopot. Oni nie wyciągają wniosków, są tacy, którzy to robią za nich, podając je jako jedynie słuszne.
Rozeznany w sytacji
Rozeznany w sytacji 9.12.2018, 17:13
A ty w czyim imieniu piszesz? Jakim prawem interesujesz się Anki zdrowiem i powiększaniem rodziny. Wstyd!!!!!!!!! Żenada!!!!!!!!!!!!!! Brak kultury. taktu !!!!!!!! Dno!!!!!!!!!!!!Zajmij się sobą.
I nie pisz farmazonów o oficjalnej skardze i dywaniku, bo to dziecinada.
Znów Obserwator
Znów Obserwator 9.12.2018, 12:29
Do Lol. Autor artykułu umożliwia dodawanie komentarzy do treści zawartych w artykule i poglądów oraz planu działalności osoby pełniącej funkcję publiczną. I chcę Cię Lol rozczarować: nie jestem niestety Panią Anną K. A dlaczego próbujesz ją zastraszyć? Jestem zwolennikiem pracy u podstaw, budowania zaufania ludzi, równowagi w życiu politycznym i spełecznym, A Augustów ostatnio niesamowicie upolitycznił się w złym tego słowa znaczeniu. Tylko praca, konsekwencja, jasne kryteria oceny i przejrzystość działania dają pozytywne rezultaty. Nie gierki polityczne i zawiść.
?
? 9.12.2018, 13:52
Obserwatorze. Pani Ela jest wygrana w tych wyborach niewątpliwie. Poparło ja najwięcej osób . Pisanie tym co postanowiła i co zrobi póki nie spocznie jest probą stawiania Jej w niekorzystnym świetle w oczach wyborców. Szacunek dla Pani Eli za walkę wytrwałość i nie poddaniu się zastraszaniu ... Dała przykład innym jak walczyć o godność w miejscu pracy wobec działań Ja krzywdzących. Brawo!!! Poza tym jest radna więc jest osobą chronioną więc proponuję przestać szkalować Ja i Jej dzialania.
Imaginacja i Immunitet
Imaginacja i Immunitet 10.12.2018, 08:50
Czyżby marzył się jej "Immuniunio"? Jest radną, ale nie jest nietkalna. Podlega jak każdy pod paragrafy kodeksowe. Jest osobą chronioną w zakresie kolejności zwalniania z pacy gdyby były redukcje to ona na końcu.
Max
Max 9.12.2018, 15:55
No tak zamknijcie się wszyscy bo jakaś osoba dostała najwięcej głosów i pełni funkcję radnej ?
Ty zastanawiasz się co piszesz ?
Już mieliśmy w tym kraju taki system który nie pozwalał krytykować władzy i jej przedstawicieli .
Moim zdaniem jeżeli ktoś się godzi na pełnienie funkcji publicznej to musi się liczyć z tym że jego postępowanie będzie podlegało ocenie .
A?
A? 9.12.2018, 15:53
Może te okulary zdejmij,bo widzisz to wszystko w krzywym zwierciadle! Nie masz pojęcia o poczynaniach tej pani w jej macierzystym zakładzie pracy i tylko z szacunku do innych i też do samej ,,bohaterki” artykułu nie będę podawała przykładów .I nie jestem obecną panią dyrektor,ale wieloletnim pracownikiem tej szkoły i wiem co mówię. I mam też pojęcie ile osób w szkole ma podobne zdanie do mojego-wiele! Zobacz na czytających komentarze (twój również)-oceny są jednoznacznie miażdżące tą panią. To oceniają głównie pracownicy. I bardzo się starałam żeby komentarz nie był obraźliwy,ale prawdziwie pokazujący drugą,ciemniejszą stronę tego samego medalu. Pozdrawiam
DK
DK 8.12.2018, 15:39
Brawa dla Pani Eli za piękny wynik. Jak za coś się bierze to calym serduchem ☺ powodzenia
Zorientowany
Zorientowany 10.12.2018, 06:04
Za co się wzięła? Za podkopywanie dobrego imienia szkoły SP do spółki z radnym Miklasem? Na razie w działaniach na forum miasta tylko z tego jest znana. No i tego, ze zatruła swoją bezintteresowną zawiścią pracę szkoły. Na razie została niestety wybrana, ale demokracja jest ślepa. Zagłosowało 1330 osób, ale to nie cały Augustów. Oprócz dbania o wyborców , trzeba zadbać o oponentów. A mnie nie przekona, dopóki będzie paskudzić do własnego gniazda.
ja
ja 9.12.2018, 21:01
Pod warunkiem, że serducho jest wypełnione korzyściami, a najlepiej hajsem.
Zadziwiony
Zadziwiony 8.12.2018, 14:22
Najwidoczniej nawet uchwała Rady Miasta nie pomogła, by Pani Puczyłowska zakopała dawne urazy. Jak wiadomo nadal pracuje w SP 4. Szkoła również pracuje sprawnie i odnosi sukcesy. Tymczasem znów odgrzewany kotlet w postaci"traumy" Pani Puczyłowskiej. Po co więc była komisja pojednawcza i uchwała Rady Miasta! Może potrzebna pomoc psychoterapeuty w celu wykonania kroku naprzód i nietrwania w toksycznym przekonaniu o prześladowaniu ze strony Rady Pedagogicznej i Dyrektora Szkoły. Może po wielu latach pracy Pani Puczyłowska powinna skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia przysługującego nauczycielom zgodnie z Kartą Nauczyciela. To jakaś neurotyczna sytuacja.
Brawo
Brawo 8.12.2018, 08:55
Sama zdobyla więcej głosów niż 2 starostów. A hejterzy i tak piszą, że slaby wynik.
ktoś, kto wie
ktoś, kto wie 9.12.2018, 20:47
Nie wiem czy wiecie że na ten wynik wpłynęły głosy m.in. podopiecznych z Caritasu.Tylko nie mówcie, że wiedziały, na kogo głosują.
Lol
Lol 8.12.2018, 20:15
sama to g... mogła zrobić i zdobyć..pojechała na logo PiS , partii rządzącej i tyle .
Ci co z partii zostali wyrzuceni i startowali niezależnie ile mogą zdobyć bez znaczka partii to widzieliśmy , Po ile głosów zdobyli ludzie z NM pomimo ogromnej kampanii też widzieliśmy
Brrrrrrrrrrrrrrrrrr....!!!
Brrrrrrrrrrrrrrrrrr....!!! 8.12.2018, 08:03
Jedno jest prawdą:"...rozmawiając o E.P. z osobami z jej politycznego środowiska". A może warto porozmawiać z osobami, od których pożyczała pieniądze?!
?
? 9.12.2018, 11:59
No to co że pożyczała? 99% pożycza. Zajrzyj na stronę bip i sprawdź ile i jakie pożyczki maja radni dyrektorzy prezesi - ciekawa lektura .
smile
smile 10.12.2018, 08:28
Ty na prawdę zaglądasz do cudzych kieszeni ...? i po co nam "starozakonni" jak mamy swoich którzy obedrą ze skórą i jeszcze będą się cieszyć .
Brrrrrrrrrrrrrrrr.
Brrrrrrrrrrrrrrrr. 9.12.2018, 18:37
Ale oddają. Bank nie daruje, a zwykli ludzie...
Vika
Vika 8.12.2018, 11:45
A czy nie oddała, czy ona jedna pożyczała jak była w trudnej sytuacji. Polacy sami siebie wykończą przez zawiść i zazdrość.W naszym społeczeństwie za dużo uczonych, a za mało mądrych.A mi się podoba jej skuteczność w działaniu, bardziej niż poprzedniego kierownika oświaty.
ja
ja 9.12.2018, 21:42
no właśnie nie!!! A na pewno pieniędzy!
coś o tym wiemy
coś o tym wiemy 9.12.2018, 20:57
W jakim działaniu? poproszę o konkrety. Działała, a i owszem: "lizała ......" poprzedniemu dyrektorowi , nosiła suweniry z różnych okazji (ale nie swoje jako swoje), dopóki jej się to opłacało.
telefonistka
telefonistka 8.12.2018, 20:18
skuteczność, narzędzia pracy: ucho przy drzwiach i telefon do..
vito
vito 8.12.2018, 17:13
.."uczonych" to się zgodzę
Pracuś
Pracuś 8.12.2018, 13:27
Coś z tą skutecznością to przesada- były kierownik jest zastępcą starosty ,a ,,najlepszy wynik” trybikiem do pracy w komisjach. Po czynach ich poznamy -czyż nie?
Agata
Agata 7.12.2018, 21:00
„Skromność,hart ducha i pracowitość”-no i mnie zatkało-zupełnie z innej strony znam tą panią. I czy to odwaga czy świństwo występować w obronie dyrekcji,której oprócz niej nikt w szkole nie chce. Występuje przeciwko ludziom z którymi pracowała przeszło 20 lat i wiele im zawdzięcza-No można to nazwać odwagą,a na pewno to po chrześcijańsku. Naprawdę szczerze gratuluję i mam nadzieję,że wszyscy wyborcy będą mieli okazję doświadczyć „pracowitości”,a szczególnie punktualności tej pani(zainteresowani wiedzą o czym mówię). Wyborcy ,jak powiedział klasyk:”sami napadliście,sami się brońcie!”
Obserwator
Obserwator 7.12.2018, 18:46
Jak na Powiat 1330 głosów, to wcale nie tak świetny wynik. Po prostu ludzie nie poszli na wybory. Sam Augustów to jakieś dwadzieścia tysięcy mieszkańców. Przygrywka do europarlamentu czy do wyborów parlamentarnych do Sejmu?
A swoją drogą, to jako praktykująca katoliczka Pani Radna mogłaby już w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia odpuścić prowadzone wojenki. A Pan Przewodniczący Miklas nadal będzie zajmował tylko jednym tematem tej jednej wybranej szkoły!
Borkowiak
Borkowiak 7.12.2018, 18:08
Haha smiechu warta ta skromność starosta ale w kurii w ełku
telefonistka
telefonistka 7.12.2018, 19:47
Ucho przy drzwiach i do..

Pozostałe