Nowa rada bez kilku osobowości 

  • 6.12.2018, 08:37 (aktualizacja 06.12.2018 10:20)
Nowa rada bez kilku osobowości Na zdjęciu: Magdalena Śleszyńska, Piotr Piłasiewicz i Adam Wysocki.
Każde wybory mają to do siebie, że jednym przynoszą smak zwycięstwa, drudzy muszą przełknąć gorycz porażki. Tak było również w Augustowie, gdzie z mandatami radnych miejskich pożegnało się kilka osób aspirujących o ponowny wybór. Co ważne mówimy o postaciach, które w minionej kadencji dały się poznać, jako wyraziści radni, kluczowi dla niejednej komisji, którzy wnosili podczas obrad dużo energii, charakteru i inicjatyw.

Bartosz Lipiński

Ich aktywności będzie brakować

Regularnie śledząc posiedzenia augustowskich radnych miejskich kadencji 2014-2018 można było wskazać kilka osób, które zabierały głos niezwykle rzadko. Zarówno na komisjach, jak i na sesjach rady ograniczały się zazwyczaj do wciśnięcia przycisku do głosowania. Radnych można oceniać za działania dobrze lub negatywnie, ale aktywność wybrańców społeczeństwa jest najbardziej pożądaną cechą, która winna przyświecać każdemu samorządowcowi. Byli też co ważne i tacy radni, którzy bardzo chętnie oraz głośno komentowali różne omawiane kwestie, przedkładali swoje własne propozycje, potrafili świetnie ripostować i sprawić, że temperatura na sali obrad rosła. Na szczęście wielu z nich uzyskało ponownie mandat.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Babka
Babka 8.12.2018, 09:59
Bardzo dobrze. Ciekawe gdzie teraz będzie swoje mądrości wykładac.
Tfu
Tfu 7.12.2018, 22:34
Rodzenstwo doskonałe.
Radość
Radość 6.12.2018, 11:08
Co za strata co za ból. Jak zyc panie burmistrzu? Może kogos zwolnić?
Gienek
Gienek 6.12.2018, 11:00
Mogliście dodać kolegę z pracy Pana Wysockiego, Pana dyrektora CSIR, który na szczęście też się nie dostał.. ludzie w końcu zaczęli przeglądać na oczy... miejmy nadzieję, że osoby decyzyjne też otworzą. Zaczęli od SPECu to może teraz czas na CSIR. Miastu potrzebne jest prawdziwe CENTRUM SPORTU I REKREACJI a nie rozpadający się budynek z nic nie znaczącą nazwą, dla których sukcesem jest zorganizowanie Nordic Walking, na który przyszło może 30 osób.... Wgl warunki jakie tam panują nie pozwalają na uprawianie tam sportu !! Rado miasta , burmistrzu do roboty !!!
zarzeką
zarzeką 7.12.2018, 14:01
To prawda!
Pora zmienić władze cesiru. Żal patrzeć na tę porażkę
Vert
Vert 7.12.2018, 16:14
Ludzie czy wy normalni jestescie? Podjudzac, namawiac o zmiany i dalsze zwolnienia? Co z wami jest? Wszyscy wiedzą, ze stołkow zabraknie za te wyżebrane poparcie ale nie az tak!!!!!!
www
www 6.12.2018, 10:50
To jest chyba jakiś żart Piłasiewicz ma takie duże doświadczenie, brawo tak dalej, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Odbije wam się to czkawką.
Co za baba....uuuuu
Co za baba....uuuuu 6.12.2018, 09:58
taka wybitna kobieta, a sie nie dostala haahaa. Świetna wiadomosc )))))
Wielka szkoda
Wielka szkoda 7.12.2018, 10:54
Nie dostała się tylko dlatego, że zmieniono ordynację wyborczą i jest, niestety, mało sprawiedliwie...proszę popatrzeć na wyniki poszczególnych kandydatów w wyborach zamiast sztucznie się cieszyć. Tyle w temacie.
Wyborca
Wyborca 7.12.2018, 23:59
Z tego samego okręgu Jeruc miał 186 głosów i też się nie dostał! I nikt z tego powodu nie wylewa żalu .
Dobrze ze jej nie ma
Dobrze ze jej nie ma 7.12.2018, 22:28
Przynajmniej ciszej na sesji
Osobistosc
Osobistosc 7.12.2018, 16:16
Radość płynie z serca.
sprawiedliwosc
sprawiedliwosc 7.12.2018, 14:05
Dokładnie. Ordynacja propartyjna
śleszyńska 137 głosów i bez mandatu, a Mroziewska z PO 61 głosów i ma mandat. Szczerbakow 99 głosów i też ma mandat
W radzie są ludzie z ponad dwukrotnie mniejszym poparciem od Pani Magdy, której zawdzięczamy żłobek i pokazanie prawdy o Dariuszu
Mieszkanka
Mieszkanka 7.12.2018, 16:44
Pani Magdzie niczego nie zawdzięczamy.a już na pewno nie żłobek.
Red
Red 7.12.2018, 14:27
Bo cała lista Naszego Miasta w tym okręgu zdobyła 2 mandaty i ta pani uzyskała gorszy wynik od swojej koleżanki na liscie pani Bielawskiej w poprzednich wyborach miała tylko szczęście mandat radnego uzyskała chyba przez losowanie
Bis
Bis 7.12.2018, 16:45
Ot i cała prawda. Ale przekręcanie to nmspecjalność
Taka prawda
Taka prawda 6.12.2018, 09:26
Pani Magdzie należą się wielkie brawa i ukłony za doprowadzenie do remontu żłobka i troskę o przedszkola. To jest przykład aktywności, która nie boi się konfrontacji z nikim. Włożyła w to wiele serca! Obnażyła prawdziwe oblicze Szkiłądzia, przez co ledwie się ostał w wyborach do powiatu.
Pan Piłasiewicz, to społecznik o fantastycznej energii. Co ważne, potrafiący dyskutować bez agresji. Szkoda, że jego również w radzie nie ma.
Pan Kotwica powinien zostać ikoną zmian gospodarczych w mieście. To przecież on razem z Dobkowskim doprowadzili do pozyskania gruntów od wspólnoty. To oni z Karolczukiem pilotowali podział na dzielnice. Obu Panom szacunek za wytrwałość.
Wysocki pracuje w instytucji miejskiej, więc jakiś jego wpływ może być zauważalny. Wierzbicki raczej mocno się nie wykazywał. Krzywińskiego dobrze, że nie będzie.
Najbardziej to szkoda tych aktywnych młodziaków. Zwłaszcza, że do rady dostali się partyjni radni z mniejszą liczbą głosów od nich.
Wysocki miał 225 głosów, Śleszyńska 137 a mandatów nie mają. Za to kandydaci z list partyjnych, jak np, Mroziewska ma mandat z 61 głosami, Szczerbakow z 99, a Harasim ze 108. Jak widać tym z list partyjnych wystarczyło mniej głosów. Taka sprawiedliwość. Co z list partyjnych będą w radzie, mimo że mieli często prawie 4 razy mniej głosów niż świetni kandydaci niezależni.
Wyborca
Wyborca 7.12.2018, 16:50
Pierwsza 10 do RM
Sienko KO 534 glosy
Cieslik KO 472
Kleczkowski PiS 462
Siegielewska PiS 438
Walulik DW 425
Karolczuk NM 384
Ostapowicz PiS 381
Chodkiewicz NM 325
Miklas PiS 312
Chudecki PiS 301
Piasecka KO 292
Wiec proszę nie siać zamętu jak to NM nie sprawiedliwie zostalo potraktowane!
Prosze też szanować wyborców !
NM przewraca UM do góry nogami decyduje kogo zwolnić, kogo zatrudnić....pytam DLACZEGO?
Wypielgrzymowany burmistrz z 50 % poparciem i garstka radnych ze średnim poparciem!
Grunt to dużo szumu robić wokół siebie!
Może trochę pokory!
emeryt
emeryt 8.12.2018, 10:14
Urząd do góry nogami to przewrócił WW i jego świta, o ile mi wiadomo to z NM w ubiegłej kadencji było 12, a teraz.
Nie Mam
Nie Mam 8.12.2018, 14:25
A ta swita o ktorej piszesz to nm oczywiście?))))
Referendum
Referendum 7.12.2018, 22:32
Brawo wyborco. Brawi. Taka prawda. Prywatny folwark. Hanba!
Białe szaty pielgrzyma
Białe szaty pielgrzyma 7.12.2018, 17:24
Pokory o czym ty mówisz ? Komu potrzebna jest pokora skoro wyborcy wierzą we wszystkie bzdury które im pilgrzymi opowiadają. Dlaczego więc mają być pokorni? To działa!
Roki
Roki 6.12.2018, 09:58
Męcząca osoba. Remont żłobka i tak był w planie a zrzędzenie byłej radnej Slaszyńskiej miało na celu chyba tylko samo owo zrzędzenie. Dobrze że jej nie ma obrady sprawniej będą się toczyły. Jedynie co słusznie podnosiła to polepszenie warunków dla świetlicy środowiskowej bo o tym faktycznie jakby zapomniano.
Gaf
Gaf 6.12.2018, 09:51
Miód na serce , ze ich nie ma.
Augustowiak
Augustowiak 6.12.2018, 09:16
Chwała Bogu , że nie ma tego specjalisty Wysoca, ciepła posadka przytulona w Csir, kajaki za 10 tys. kupione i stoją popękane i zardzewiałe na basenie...nikt się nie czepia, nikt nic nie wie....
Anka
Anka 6.12.2018, 10:49
Dokładnie! Tam wszyscy ciepłe posadki mają... Sauna parowa jak zwykle awaria, jacuzzi awaria, szatnie dla ćwiczących na silowni-nieczynne. O przyjsciu z maluchami już nie wspomnę , brak zabaw dla dzieci i ta temperatura... Przecież teraz większość rodzin z dziećmi woli w weekend wybrać się do Ełku lub Suwałk gdzie warunki dla dzieci są naprawdę super!! Ale u nas jest 'najmadrzejszy' kierownik i dyrektor , więc chyba zmiany dopiero jak ich nie będzie....
dosyc
dosyc 7.12.2018, 14:03
Zmienić wreszcie dyrektora!
Bingo
Bingo 7.12.2018, 16:48
A kogo już tam szykujecie? Bo coś mi się widzi że właśnie Wysoca , ktory do rady nie wszedł.
Yyyyy
Yyyyy 7.12.2018, 22:33
Stanowisk zabraknie
Necko
Necko 7.12.2018, 13:46
Boiska plażowe miał zbudować i też nic z tym nie robi.
Skrobek
Skrobek 7.12.2018, 16:50
A to ty nie wiesz że do budowy czegokolwiek pieniądze są potrzebne i uchwała rady miasta? Czy specjalnie szczujesz?
Wyborca
Wyborca 6.12.2018, 11:30
No to mamy nadzieję że" wybitna" radna , której jednak nie dano mandatu, będzie teraz konsekwentnie i systematycznie interesować się tematem warynków na basenie. Zabiegać o ich polepszenie wszak ona zawsze robi to ,jak sama powiedziała, dla naszych dzieci. Wybitny yły radny Piłasiewicz może jej dopomoże i zaraz będziemy mieli tam luksus
Lol