Włoskie niesamowitości i dziwadła  

  • 5.12.2018, 08:10 (aktualizacja 05.12.2018 08:15)
  • Beata Perzanowska
Włoskie niesamowitości i dziwadła
Włoskie kino nam Polakom nie jest zbyt obce. Któż z nas nie zna obrazów Michelangelo Antonioniego, Federico Felliniego czy Paolo Sorentino. Długometrażowe kino to jednak nie wszystko. DKF Kinochłon w dzień Mikołajek bierze na warsztat włoskie krótkie metraże z gatunku science-fiction i fantasy. A to za sprawą augustowskiej części Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka, który odbywa się w Białymstoku.

 

Beata Perzanowska 

DKF KINOCHŁON zaprasza, w czwartek, 6 grudnia o godz. 19.00 do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbędzie się spotkanie z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka. Organizatorem tego festiwalu jest Białostocki Ośrodek Kultury. W tym roku podczas augustowskiej repliki tego wydarzenia wybierzemy się w filmową podróż do Włoch.

-ŻubrOFFkę gościmy już od wielu lat, ale do tej pory nigdy nie oglądaliśmy filmów z tego, nieco cieplejszego rejonu świata -mówi Bartek Świerkowski, prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon” w Augustowie. -Sami jesteśmy ciekawi tego festiwalowego bloku krótkich metraży. Filmy, które obejrzymy w Mikołajki, prezentowane były na włoskim festiwalu Trieste Science+Fiction, który jest partnerem białostockiego święta krótkometrażówek. Wraz z filmami przyjadą do Augustowa także goście.

Tak jak na seans Kinochłona przystało podczas pokazu nie może zabraknąć dyskusji o oglądanych filmach. Pokaz o nazwie Trieste Science+Fiction Festival -włoskie niesamowitości i dziwadła” w Augustowie nie może się też odbyć bez tej formuły. Gośćmi włoskiego pokazu będą włoscy filmowi twórcy więc będzie okazja na rozmowę nie tylko o krótkich metrażach ale o długich filmowych formach i serialach.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe