Augustowianie byli u Mikołaja

  • 5.12.2018, 09:57
  • Beata Perzanowska
Augustowianie byli u Mikołaja
Augustowski FotoKadr zaangażował się w akcję Kierowcy Dzieciom, która skupia kierowców i różnych darczyńców chcących pomóc dzieciakom z wadą słuchu. Głównym celem akcji jest współpraca ze Stowarzyszeniem Decybelek skupiającym dzieci i młodzież niedosłyszącą i niesłyszącą. Kierowcy włączają się także w inne akcje pomocy dla dzieci i tym razem stali się częścią akcji przy współudziale Konsula Honorowego Finlandii w Białymstoku, którego to celem jest obdarowanie najmłodszych świątecznymi podarunkami. Ekipa kierowców i zaangażowanych w akcję ludzi, między innymi z Augustowa niedawno odwiedziła samego Świętego Mikołaja w Rovaniemi, gdzie dostarczyła listy dzieci i odebrała prezenty, które trafią do dzieci niepełnosprawnych i najmłodszych z oddziału onkologicznego w DSK w Białymstoku.

Akcja KIEROWCY DZIECIOM jest akcją zrzeszającą kierowców, którzy chcą pomagać dzieciom. Nieważne czy kierowca jeździ ciężarówką, busem, autobusem, osobówką, rowerem, ważne, że chce pomagać najmłodszym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom z wadami słuchu, ale nie tylko. W przedświątecznym okresie kierowcy robią prezenty dzieciakom. Prezenty będą nie tylko praktyczne, ale także wpłyną na bezpieczeństwo dzieci. Ww współpracy z Konsulatem Honorowym Finlandii w Białymstoku Kierowcy Dzieciom wyruszyli do siedziby Świętego Mikołaja w Rovaniemi w Finlandii by pomóc Mikołajowi przewieźć prezenty dla dzieci niepełnosprawnych. Podarunki będą wręczane 2 grudnia w Białymstoku oraz w dniach 15-22 grudnia, kiedy to producent margaryny „Kasia” obdarowuje ponad 200 Domów Dziecka ciastami, a Kierowcy Dzieciom pomagając w dostarczeniu ich dają dzieciakom praktyczny prezent zwiększający ich bezpieczeństwo na drodze.

Zanim jednak ekipa ruszyła do dalekiej Finlandii, każdy mógł wesprzeć akcję. W augustowskim FotoKadrze można było kupić różnego rodzaju gadżety w postaci prezentu z nadrukiem. Ci, którzy to uczynili, 6 grudnia mogą w augustowskim zakładzie fotograficznym odebrać pocztówkę od samego „świętego”.

-Do Mikołaja dotarliśmy w poniedziałek, 19 listopada – mówi Małgorzata Chełmińska z FotoKadru. -Dojechaliśmy tam po pokonaniu 1800 km samochodem i przepłynięciu 2h dziewięciopiętrowym promem ECKEROLINE. Ekipa liczyła dziewięć osób reprezentujących Akcję Kierowcy Dzieciom. Byli to ludzie z Białegostoku, Brwinowa, Suchowoli, Ursusa, Rudy Śląskiej czy Krakowa. Kiedy wjechaliśmy do wioski Mikołaja zaparło nam dech. Światła, budynki, atmosfera - MEGA przeżycie. Oszaleliśmy z radości i podekscytowania. Nasz wyjazd zwieńczyło dostarczenie listów do Mikołaja, napisanych przez dzieci m.in. z Augustowa i odebranie prezentów. To nie koniec naszych działań i nadal każdy może dołączyć się do akcji.

W sumie do Rovaniemi pojechali Przemek z Białegostoku i Adam z Brwinowa, Wąski z Suchowoli, Kusy i Aneta z Ursusa, Małgorzata Chełmińska z Augustowa, Klaudia i Krystian z Krakowa oraz Radek (niedzielnyturysta.pl) ze Śląska.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć w FotoKadrze Małgorzaty Chełmińskiej, ul. 3 Maja 32 „Nasza pomoc trwa przez cały rok, a nie tylko od święta!”.

Każdy z WAS może przyłączyć się do akcji i przyczynić się, aby dzieci weszły w świat dźwięków. Jak to zrobić? To proste! Wejdź na podany link https://kierowcydzieciom.pl/formularz-wplaty a wszystko stanie się jasne. Każdy grosz się liczy! Można także zajść do FotoKadr przy ul.3 Maja 32 (FOTOGRAF) w Augustowie, zakupić prezent sobie lub bliskiej osobie (spersonalizowany), a drugi prezent otrzyma dziecko z Domu Dziecka.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe