Sztandar na 100-lecie

  • 4.12.2018, 12:53
  • Beata Perzanowska
Sztandar na 100-lecie
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie otrzymała sztandar, ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość nadania sztandaru odbyła się w niedzielę, 18 listopada, na augustowskim Rynku Zygmunta Augusta. Zanim jednak augustowscy strażacy i zaproszeni goście udali się do centrum miasta uczestniczyli w nabożeństwie w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Mszę prowadził ks. Wojciech Jabłoński, kapelan augustowskich strażaków i ks. kpt. Wojciech Ejsmont, wojewódzki kapelan strażaków. Apel na Rynku Zygmunta rozpoczął się od złożenia meldunku Jarosławowi Zielińskiemu, wiceministrowi spraw wewnętrznych. Potem st. bryg. Leszek Krzyżewski, komendant augustowskiej straży pożarnej przywitał wszystkich gości i strażaków. W przemówieniu podziękował wszystkim za uczestnictwo w tej podniosłej uroczystości. Podziękował też fundatorom sztandaru za jego nadanie. Przed przekazaniem przez wiceministra sztandaru goście honorowi wbili w sztandar pamiątkowe gwoździe.

B. Perzanowska, na podstawie komunikatu komendy straży pożarnej w Augustowie, oprac. przez st. kpt. Krzysztofa Kiewlaka. Fot. st. asp. Marek Bućko.

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wef
wef 4.12.2018, 14:57
Mega szybka informacja na czsie. ;-)

Pozostałe