Kurtyna znowu poszła w górę  

  • 30.11.2018, 11:57 (aktualizacja 30.11.2018 12:12)
  • Jolanta Wojczulis
Kurtyna znowu poszła w górę
Augustowscy miłośnicy teatru z pewnością byli usatysfakcjonowani. W poniedziałek, 19 listopada, mieli możliwość obejrzenia świetnego monodramu „Chodź ze mną do łóżka” ze znaną aktorką Sonią Bohosiewicz. Widzowie mieli okazję obejrzeć ten spektakl w ramach cyklu „Kurtyna w górę”.

 

Jolanta Wojczulis

Dyrekcja Augustowskich Placówek Kultury z myślą o miłośnikach teatru,kilka miesięcy temu zainaugurowała nowy cykl teatralny pn. „Kurtyna w górę”. W jego ramach augustowska publiczność miała już możliwość obejrzeć między innymi czarną komedię „Napis” jednego z najznakomitszych francuskich dramatopisarzy, Géralda Sibleyrasa, w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego im. Węgierki w Białymstoku, psychologiczny, komediowy thriller rozgrywający się w realiach polskiej prowincji, czyli spektakl "Sąsiedzi" również w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego z Białegostoku, spektakl kabaretowy „Chory na sukces”, znakomitą komedię, która wprost ze sceny Comédie-Française w Paryżu trafiła na ekran kina Iskra w Augustowie w postaci retransmisji komedii Edmonda Rostanda pt. „Cirano De Bergerac” oraz spektakl pt.: "Dama bije króla" w wykonaniu aktorów Teatru Capitol.
Tym razem augustowscy miłośnicy sztuki wyższej w poniedziałek, 19 listopada, mieli możliwość obejrzeć monodram
„Chodź ze mną do łóżka”. To doskonały monodram Sonii Bohosiewicz, która z błyskotliwą inteligencją opowiadała o przeszłości swojej bohaterki i trudnej rzeczywistości, w której przyszło jej żyć. Była to przejmująca, ciepła, wzruszająca, ale i bardzo zabawna sztuka, która z pewnością zachwyciła nawet najbardziej wyszukanego widza. Spektakl przez ponad dwa sezony gościł na deskach Teatru Polonia Krystyny Jandy. Rola za występ w monodramie przyniosła Sonii Bohosiewicz Różę Gali 2014 w kategorii „Teatr”.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe