Wielkie sprzątanie Kanału Augustowskiego 

  • 25.11.2018, 13:11 (aktualizacja 25.11.2018 13:25)
  • Bartosz Lipiński
Wielkie sprzątanie Kanału Augustowskiego
Kanał Augustowski to nasza perełka, o którą musimy się zatroszczyć –twierdzą zgodnie uczestnicy akcji wielkiego sprzątania Kanału. Do zadania, odbywającego się w sobotę, 20 października, zaangażowała się spora grupa mieszkańców, ale też ochotników ze straży pożarnej, którzy swoimi umiejętnościami i doświadczeniem wsparli tę inicjatywę. Było to aktywne spędzenie czasu, ale także okazja do świetnej zabawy dla szczytnej idei.

Bartosz Lipiński

Trudno jest zaakceptować rzeczywistość, do której sami niejednokrotnie się przyczyniamy. Widok rozrzuconych w lesie papierków, toreb foliowych, puszek, butelek oraz różnego rodzaju innych śmieci przytłacza i skłania do refleksji. Nie tylko dlatego, że wszelkie akty wandalizmu i świadomego zanieczyszczania środowiska naturalnego są surowo karane przez prawo. Ciężko jednak sobie wyobrazić, by otaczającą nas przyrodę całodobowo chroniły służby porządkowe. Należy pamiętać o tym, że ekosystem służy nam wszystkim i kolejnym pokoleniom. Jeśli powszechnie krytykujemy zjawisko smogu zimą, wynikające przede wszystkim z palenia niskiej jakości opałem w piecach centralnego ogrzewania, nie możemy przejść też obojętnie wobec dewastacji tego, co stanowi naturalny parasol ochronny przed zanieczyszczeniem.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe