Augustowscy karatecy w Mołdawii

  • 27.11.2018, 07:17
  • Jolanta Wojczulis
Augustowscy karatecy w Mołdawii
Nie minął tydzień, kiedy podopieczni Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobyli medale na jednym z turniejów, a już młodzi karatecy mogą pochwalić się udziałem w kolejnym turnieju. Choć tym razem nie przywieźli ze sobą medali, to na pewno wrócili z bagażem doświadczeń.

 

Jolanta Wojczulis 

W dniach 17-18 listopada w Kiszyniowie w Mołdawii odbył się Puchar Europy i Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W pierwszym dniu zawodów nasz Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało dwóch juniorów: Kuba Tomkiewicz w kategorii -60kg i Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik w kategorii +75 kg.

-Niestety nasi zawodnicy nie mieli szczęścia w losowaniu. Kuba przegrał swoją walkę eliminacyjną z zawodnikiem Rosji, który wywalczył pierwsze miejsce w tej kategorii, zaś Błażej przegrał swoją pierwszą walkę z zawodnikiem Rumuni, który z kolei zajął trzecie miejsce –poinformował Waldemar Matyka z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. –Z Kiszyniowa wracamy więc bez medali, ale na pewno z bagażem nowych doświadczeń, które przydadzą nam się w kolejnych zawodach.

Waldemar Matyka serdecznie dziękuje Wojciechowi Walulikowi, byłemu burmistrzowi miasta za całoroczne wsparcie klubu oraz wyjazdu do Mołdawii.

-Podziękowania składam też Wojciechowi Krzywińskiemu, dyrektorowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Giga” Sp. z o.o. również za wspieranie naszego klubu –dodaje Waldemar Matyka.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe