Sztabin wybrał Jarosława Karpa  

  • 9.11.2018, 07:47 (aktualizacja 09.11.2018 09:31)
  • Jolanta Wojczulis
Sztabin wybrał Jarosława Karpa
Gminą Sztabin przez następne pięć lat będzie rządził Jarosław Karp. Tak postanowili mieszkańcy tej gminy w drugiej turze wyborów, którą przeprowadzono w niedzielę, 4 listopada. O fotel wójta w tej gminie walczył również Robert Żukowski.

 

Jolanta Wojczulis

Przypomnijmy, że w gminie Sztabin o reelekcję nie ubiegał się dotychczasowy wójt tej gminy Tadeusz Drągiewicz. O jego miejsce w pierwszej turze walczyło najwięcej, bo aż czterech kandydatów, byli nimi: Jarosław Karp z komitetu Gmina Sztabin Razem, Grzegorz Polkowski z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Waldemar Szumski z komitetu Strażacy i Robert Żukowski z KWW Samorząd 2018. W drugiej turze, która odbyła się w ubiegłą niedzielę, spotkali się natomiast Jarosław Karp oraz Robert Żukowski. Mieszkańcy gminy Sztabin, w której frekwencja wyniosła 44,66%, zadecydowali, że przez następne pięć lat władzę nad ich gminą będzie sprawował Jarosław Karp, który uzyskał 1057 głosów i tym samym 56,22% poparcia. Na jego kontrkandydata Roberta Żukowskiego głosowało 823 mieszkańców gminy, czyli 43,78% osób uprawnionych do głosowania.

Jarosław Karp, który w Sztabinie zajmie miejsce ustępującego wójta Tadeusza Drągiewicza, ma 36 lat i jest urzędnikiem augustowskiego oddziału Podlaskiego Zespołu Doradztwa Rolniczego. W rozmowie ze mną serdecznie podziękował swoim wyborcom za obdarzenie go zaufaniem i zapewniał, że problemy mieszkańców gminy Sztabin nie są mu obce dlatego, że sam pochodzi z tej gminy i jest z nią mocno związany oraz ze względu na rodzaj pracy, którą wykonuje.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe