Mirosław Karolczuk oficjalnie burmistrzem Augustowa

  • 5.11.2018, 09:48 (aktualizacja 05.11.2018 10:15)
Mirosław Karolczuk oficjalnie burmistrzem Augustowa
Znamy już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza miasta. Nowym włodarzem został Mirosław Karolczuk z KWW Nasze Miasto.

Beata Perzanowska

O fotel burmistrza zmagali się dwaj panowie, jeszcze urzędujący burmistrz Wojciech Walulik z KWW Porozumienie Samorządowe -Dobry Wybór i były zastępca burmistrza Mirosław Karolczuk z KWW Nasze Miasto. Różnica zdobytych przez obu kandydatów była naprawdę niewielka. Mirosław Karolczuk zdobył 4912 głosów (50, 79 %), a Wojciech Walulik 4760 głosów (49,21 %).

Dokładne informacje na temat wyboru nowego burmistrza Augustowa będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika „Przegląd Powiatowy”, który ukaże się w czwartek, 8 listopada.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Student
Student 6.11.2018, 21:49
O jaka ulga:) Będzie jednak po co wrócić do Augustowa
nie słodzę
nie słodzę 6.11.2018, 16:18
Dziwna przypadłość ogarnęła wpisujących peany pochwalne dla nowo wybranego burmistrza ... przed wyborami ukrywali się pod bzdurnymi nickami trollując Walulika a teraz ..proszę , Bogdan, Basia , Piotr . No tak niech nowy pracodawca wie kto mu słodzi ....
ja
ja 6.11.2018, 09:02
Pył bitewny opadł i trzeba brać się do roboty. Wyborcy będą rozliczać z obietnic a ci, którzy nie poparli, tym bardziej. Medialny i ekspresyjny nowy burmistrz nie jest, czarujący też nie, więc tylko pracowitością i pomysłowością może nadrabiać.
Na początek trzeba zrobić porządek z tym, o co toczyła się sprawa sądowa w wybrach. Dość polityki w szkołach, panie dyrektorki na dywanik, szczególnie za wykorzystywanie uczniów w kampanii!
ja też
ja też 6.11.2018, 16:03
Odwet ...? nie wróży to dobrze , zwłaszcza na samym początku kadencji . Mściwość jest oznaką ludzi słabych i miałkich i nie sądzę aby nowo wybrany burmistrz wszedł na tą ścieżkę bo zaprzeczyłby własnym słowom wypowiadanym w kampanii o zgodzie i współpracy .
bum
bum 6.11.2018, 22:47
Nie wiem, czy chodzi tu o mściwość czy raczej o przyzwoitość i dopilnowanie przestrzeganie prawa.
tak jest
tak jest 7.11.2018, 03:55
Przyzwoitość nakazuje pracować dla dobra miasta a nie zajmować się intrygami i kopaniem dołków pod innymi natomiast od pilnowania przestrzegania prawa są do tego powołane instytucje. Teraz niech każdy zajmie się sobą, chyba że lubi być ormowcem zaglądającym innym w ich prywatne życie.
bum
bum 7.11.2018, 11:49
Przyzwoitość (i prawo) nakazywała niewciąganie uczniów w kampanię wyborczą i wykorzystywanie ich do celów politycznych. Wtedy każdy powinien zajmować się sobą i walczyć o głosy uczciwie. Ale, jak twierdzi TAK JEST, wtedy było cacy i nie trzeba tego rozliczać. A może boi się tych rozliczeń???
Fvbu
Fvbu 7.11.2018, 10:45
Tak jest . Mylisz się i to bardo. Powidz jakie to intytucje są od pilnowania przestrzegania praw w mieście?
Pezet34
Pezet34 5.11.2018, 23:18
Gratuluje wygranej panu miroslawie karolczukowi oby spenil swe obietnice pracowal pomagal zwyklym augustowiakom nie biznesmenom i kolegom mam nadzieje ze sie na panu miroslawie nie zawiedziemy
Pit
Pit 5.11.2018, 16:07
Niech Pan Karolczuk postawi na innowacyjność a nie zaściankowość. Przyglądając się rozwojowi innych miast w obrębie starego województwa suwalskiego, Augustów wypada blado. Jest wielu Panie Burmistrzu, którzy pomogą Panu w realizacji trudnych przedsięwzięć. Na próżno szukać ich jednak w magistracie, bo jak widać od wielu lat nic się nie dzieje. No chyba że hamulcem byli dotychczasowi burmistrzowie. Powodzenia w realizacji własnego programu, ale i w służbie temu miastu.
Nauczyciel
Nauczyciel 5.11.2018, 15:30
Gratuluję, ale oczekuję też realizacji obietnic. M.in. tej, że spokojnie i bezpiecznie będzie się pracowało w augustowskich szkołach, że nie będzie w nich polityki i szczucia jednych na drugich. Mam nadzieję, że nie zostanie zburzony spokój SP4, w której już się wyciszyła atmosfera.
ms
ms 5.11.2018, 14:58
gratuluję dla Pana Korolczuka
Bogdan
Bogdan 5.11.2018, 14:19
Pan kleczkowski.pewnie.bedzie.zastepco
ta.fucha.mu.po.nocach.sie.snilaa.pan.karolczuk.
wramach.poparci.przezPIS.jego.kandydatury
bedzie.musal.to.zrobic
barbara
barbara 5.11.2018, 12:43
Pracowity, ucziwy i inteligentny człowiek. Zasłużył na burmistrza.
fajnie jest
fajnie jest 6.11.2018, 16:05
Basia i już masz plusik u nowego pracodawcy
Szok co PR w głowach robi
Szok co PR w głowach robi 5.11.2018, 13:46
😂😂😂😂😂😂😂😂
No popatrzy Pani a w Sejnach się na nim nie poznali.
barbara
barbara 5.11.2018, 12:40
Gatulacie. Zasłuzona posada.
tez tak uważam
tez tak uważam 6.11.2018, 16:06
Kolejny plus ... oj Baśka, za dużo słodzisz
obserwator
obserwator 5.11.2018, 10:56
Gratulacje Panie Mirosławie.
Wreszcie będzie z kim rozmawiać poważnie w sprawach ważnych dla Augustowian, szanując się wzajemnie.
Kasa kasa tem Misiu musi się zgadzać
Kasa kasa tem Misiu musi się zgadzać 5.11.2018, 10:37
@pisorgpl powinien uczyć się od Naszego Miasta PR i robienia kampanii. Nawet tak miernego kandydata zrobili burmistrzem.
Zero osiągnięć, dokonań a gawiedź i tak go wybrała.
Gg
Gg 5.11.2018, 10:31
Głosowałem na Walulika w ramach podziękowania za to co zrobił dla Augustowa, wygrał w sumie człowiek o podobnych poglądach, więc jest ok, ma pełnię władzy, więc nie będzie wymówek, rozliczymy za 5 lat, powodzenia
Sport
Sport 5.11.2018, 10:17
Brawo!! Może w końcu będzie porządek w szkołach , na augustowskim basenie i w 'klubie' piłkarskim Sparta!!! Mam nadzieję, że w końcu włodarzem został facet nie bojący się trudnych decyzji
qba
qba 5.11.2018, 22:49
Nie wiem co tam trzeba zrobić ze spartą, ale na pewno nic nie zrobi burmistrz bo potrzebuje poparcia radnych z platformy. A wiadomo, że PO i sparta to jedno i to samo.
Pocahontas
Pocahontas 6.11.2018, 13:57
Jeśli dogada się z PiSem, to żadnej PO/KO nie potrzebuje i mógłby się za to wziąć., bo to jakaś patologia jest. Miasto ładuje w Spartę kupę kasy a efektów co kot napłakał.
Król Lew
Król Lew 6.11.2018, 16:14
A cóż to za groźby ? ..."żadnej PO/KO nie potrzebuje i mógłby się za to wziąć..." ..to Karolczuk jakiś sąd kapturowy zrobi na PO/KO ? ..chyba ci się czasy pomyliły zatrzymawszy sie w latach 50-tych ub stulecia
mieszkaniec
mieszkaniec 5.11.2018, 14:40
No właśnie nowy burmistrz pozbędzie się Szkiłądzia z urzędu? Moim zdaniem Walulik poległ przez niego
Tak
Tak 5.11.2018, 15:54
Zgadzam się. Nauczyciele poza kilkoma paniami mówili( szeptali) w kuluarach jednym głosem. Czekamy na to co Pan obiecał w kampanii wyborczej.
Piotr
Piotr 5.11.2018, 10:04
Gratulacje!!

Pozostałe