Nieoficjalnie. Mirosław Karolczuk burmistrzem miasta

  • 4.11.2018, 20:44 (aktualizacja 04.11.2018 23:35)
Nieoficjalnie. Mirosław Karolczuk burmistrzem miasta
Przez całą niedzielę, 4 listopada, wybieraliśmy burmistrza miasta. Pierwsza tura wyborów sprzed 2 tygodni nie przyniosła rozstrzygnięcia i dlatego poszliśmy do urn drugi raz. Wybieraliśmy spośród dwóch kandydatów -Wojciecha Walulika i Mirosława Karolczuka. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że drugą turę wygrał nieznacznie Mirosław Karolczuk, były zastępca burmistrza miasta. Różnica głosów na korzyść zwycięscy wyniosła zaledwie 150. Można powiedzieć, że jest to remis ze wskazaniem.

Wojciech Walulik miał w pierwszej turze przewagę 900 głosów nad Mirosławem Karolczukiem. Jednak w drugiej turze doszło do nieoczekiwanej koalicji wyborczej Mirosława Karolczuka i komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Augustów odwiedził sam Krzysztof Jurgiel, by osobiście udzielić poparcia kandydatowi Naszego Miasta. Mirosław Karolczuk otrzymał także poparcie Bogdana Dyjuka, który reprezentuje w sejmiku województwa PSL. Wynik wyborów wskazuje, że augustowianie zaakceptowali ten eksperyment. Podkreślić należy, że kampania Mirosława Karolczuka wyróżniała się na tle innych konkurentów. To on miał najwięcej bannerów, plakatów i ulotek. Mirosław Karolczuk był też w naszej ocenie najbardziej pracowitym kandydatem.

Oficjalne wyniki opublikujemy prawdopodobnie w poniedziałek.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 5.11.2018, 14:12
Pan Wojciech przejdzie do historii naszego miasta jako burmistrz rządzący jedną kadencję. Czy był ktoś taki wcześniej?
emeryt
emeryt 5.11.2018, 21:37
A co? Zatęskniłeś za wiecznie żywym, jak Lenin, Cieślikiem? Podsumowując kadencję Walulika okazuje się, że więcej zrobił dla miasta jak wiecznie żywy Cieślik.
myślenie nie boli
myślenie nie boli 6.11.2018, 08:53
Nawet 1/10 tego nie zrobił, bądźmy sprawiedliwi. A ty emeryt idź do okulisty, bo wystarczy przejść się po ulicach, nad rzeką, jeziorami i gołym okiem widać, co zrobił Cieslik.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 6.11.2018, 00:39
Daleko mu do Cieślika!!!
Ben
Ben 6.11.2018, 22:05
Oj daleko,. Daleko od partyjniactwa i kombinowania jak ustawić siebie i swoich kumpli z partii.
August
August 5.11.2018, 14:53
Pan Stankiewicz w latach 1990-94 w też Wojciech
barbara
barbara 5.11.2018, 12:45
gratulacje, gratulacje, gratulacje Panie Mirku
anna
anna 5.11.2018, 11:29
powtórka z rozrywki, po dw och latach zaczną mu pisać afery, podkładać przysłowiową,,świnię". Nie wierzę w to ze NM i PIS byli bezinteresowni, augustowianie podzieleni, mam nadzieję,że za Karolczuka z jego listy wejdzie osoba z największą ilością głosów w danej komisji, a nie ten 3 na liście, którego mieszkańcy nie darzą zaufaniem gdyż ma mało głosów, tego będę pilnować
lala
lala 7.11.2018, 11:57
Do RM weszły osoby z jeszcze mniejszą liczbą głosów, nie histeryzuj.
heh
heh 6.11.2018, 09:10
Z liczby głosów wynika, że wejdzie p. Katarzyna Raczkowska. Tu obowiązują twarde przepisy, więc Twoje pilnowanie nie ma tu i tak nic do rzeczy.
anna
anna 7.11.2018, 09:19
No znając NM nie byłabym taka pewna
heh
heh 7.11.2018, 11:57
Anno, ja nie głosowałam na NM, więc nie mam żadnego interesu, aby ich bronić. Ale piszesz tak, jakbyś wietrzyła jakieś szwindle. To dziecinada, bo tu prawo obowiązuje i nic się nie ukręci, Zatem gdyby np. p. Raczkowska zrezygnowała z mandatu, to wejdzie "ten 3 na liście" z mocy prawa (zdobytych głosów). Jeśli nie zrezygnuje, to żadne szwindle tu nie pomogą i niczego nie upilnujesz, no chyba że wiaderka w piaskownicy :))
Zrm
Zrm 5.11.2018, 15:03
Wchodzi ratownik medyczny to przynajmniej będzie bezpiecznie na sesjach i stare dziadki mOe nie żejda na zawal
anna
anna 7.11.2018, 09:22
Też będziesz dziadkiem, wy młodzi myślicie ,że świat jest wasz, a gdyby nie ,,starzy" to was by nie było, mleko pod nosem a najwięcej do gadania macie
Mieszkanoec
Mieszkanoec 5.11.2018, 20:09
Zrm jakie dziadki ? Twój dziadek bedzie przychodził na sesję ? Czy o nowego burmistrza sie troszczysz ?
Haha
Haha 5.11.2018, 20:59
O lc resztę piernikow!
Rocznik 88
Rocznik 88 6.11.2018, 00:44
W jakim wieku przestaje się byc mlodziakiem a zaczyna się być piernikiem ?
Zauważyłam że nie które młodziaki zaczynają się już pierniczyć!
Starszy
Starszy 6.11.2018, 10:30
Jakim ograniczonym trzeba być, żeby naśmiewac się ze starszych ludzi, tak naprawdę śmiejesz się jeden z drugim ze swojej matki, ojca, dziadka który harowal na twoje utrzymanie i niekiedy haruje nadal....
ja
ja 6.11.2018, 09:05
Burmistrz ma 53 lata, a reprezentuje tzw. "młodziaków", więc sam sobie odpowiedz.
wiecznie młody
wiecznie młody 7.11.2018, 13:44
Poczekaj , poczekaj ..jak będziesz miał 50-tkę to zmienisz perspektywę a wtedy się przekonasz jak ktoś z twoim znajomków w wieku 60 lat "kopnie w kalendarz" ..to powiesz ...młodo umarł.
Rocznik 88
Rocznik 88 7.11.2018, 09:45
Tak tak jak z NM 52 lata to młodziak ale jak z innej partii czy bezpartyjny w tym wieku to "pryk" "ramol""piernik" itd......
Chyba niektórych "mlodziaków" d##a boli że nie weszli do RM wrecz mają żal do tzw pierników że im miejsce zajęli.
Przypominam że to wybór mieszkańców i proszę go uszanować!


oserwator
oserwator 5.11.2018, 11:10
Panie Wojciechu. "Sukces" wyborczy zawdzięcza Pan niejakiemu D.Sz. Szkoda, że nie potrafił Pan słuchać dobrych rad po wyborach w 2014 r.
augustowiak
augustowiak 5.11.2018, 09:57
No to brawo Wy. Ruszymy z miejsca jak 4 lata temu. Mirek kosa w dłoń i kosić trawę w strefie przemysłowej. A nie zapomnij że w kampani obiecałeś stróżówkę tam postawić i pilnować by kostki i asfaltu nikt nie rozkradł. Zobaczymy czy słowa dotrzymasz.
Gg
Gg 5.11.2018, 09:54
Głosowałem na Walulika w ramach podziękowania za to co zrobił dla Augustowa, wygrał w sumie człowiek o podobnych poglądach, więc jest ok, ma pełnię władzy, więc nie będzie wymówek, rozliczymy za 5 lat, powodzenia
Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.11.2018, 09:20
Brawo!
Wygrał prawdziwy zespół!
I dlatego można się cieszyć, bo będzie energia, a nie smutek samotnika
Szacunek i czekamy na pracę na rzecz miasta
Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.11.2018, 08:55
Bardzo lubię cukierki.
Te zdjęcie postawie przy nich.
Tak jak w całej Polsce udało się podzielić i Augustów jedyny sukces tej kampanii prowadzonej przez NM i PiS. A tak nawiasem, ludzie którzy pierwsi lecą do ołtarza mają w tym swoją zasługę.
chłodnym okiem
chłodnym okiem 5.11.2018, 08:21
Wstęp będzie ciężki ... Marcin czy Filip na v-ce ?. Za poparcie należy się stanowisko v-ce dla Marcina, lecz czy Filip przełknie pigułkę goryczy.
ert
ert 5.11.2018, 12:00
PiS by miał burmistrza gdyby nie kandydował Marcin bo wielu go zna a opinia jaka jest to jest
fgf
fgf 5.11.2018, 08:07
Ja bym poczekał na oficjalne wyniki , nie dzielił skóry na niedźwiedziu np. na Barakach w komisji było: 224 Karolczuk a 222 Walulik - mała różnica
zadowolona
zadowolona 5.11.2018, 07:38
brawo Mirek masz wspaniałą drużynę która cię nie zawiodła zrobiliście wspaniałą rzecz dla miasta a teraz 100% z siebie jeszcze raz brawo
Tylko nie płakać potem że źle jest
Tylko nie płakać potem że źle jest 5.11.2018, 06:24
No to facet 10% oraz zastęp tych co to partiami politycznymi brzydzą się dalej ogłupiać i robić w wała mieszkańców będą.
Świetnie
Świetnie 5.11.2018, 05:42
Czy pan Wojciech zdaje sobie sprawę że do jego wyniku przyczynił się Dariusz? To jego zasługa , taki wspaniały fachowiec . Czekamy na sukcesy edukacyjne pana kierownika jako nauczyciela wśród koleżanek i kolegów których tak bardzo lubi i szanuje, do których się odnosi z szacunkiem. Mam nadzieję że przywitają godnie swego wspaniałego kolegę.
powiem więcej ..super
powiem więcej ..super 5.11.2018, 08:31
Gdyby różnica była taka jak w Gdańsku czy Krakowie to rzeczywiście Walulik mógłby mówić o porażce a tutaj ?..łeb w łeb . Jak widać siły i środki zostały rzucone znaczne a te półtorej setki przewagi lekko z koszar jak i z kaczego można ściągnąć .
Mróweczka
Mróweczka 5.11.2018, 09:14
No cóż trzeba to powiedzieć głośno i zamknąć uszczypliwości. Wygrana to wygrana i koniec. Gratulacje Panie Mirku.
trzeci
trzeci 5.11.2018, 09:11
Tak.Tak. Walulik nie może mówić o porażce, przecież zajął bardzo dobre drugie miejsce.
Dobry Wybór
Dobry Wybór 5.11.2018, 11:26
Święte słowa. Pan Mirosław również nie powinien się nadto cieszyć. Przecież był przedostatni.
ds
ds 5.11.2018, 07:56
I jeszcze fachowiec nad fachowcami ma pełne portki.
super
super 5.11.2018, 07:19
O drugim Wojciechu superspecjaliście też ludzie pamiętają
emeryt
emeryt 5.11.2018, 05:25
Stara maksyma mówi, po owocach ich poznacie. Wojciech Walulik przez 4 lata wiele zrobił dla Augustowa. Gdy wygra, możemy spodziewać się kontynuacji. Jednak, vox populi vox dei, Oby zawarta koalicja służyła dobru mieszkańców Augustowa.
Pixi
Pixi 5.11.2018, 07:58
Gratuluje Paniom Nauczycielkom .
Brak słów.
Szkic
Szkic 5.11.2018, 04:22
Jabadabadu
Ja
Ja 5.11.2018, 00:39
Uff właściwy człowiek na właściwym miejscu
Xyz
Xyz 5.11.2018, 01:10
Sprawiedliwosci stalo sie zadosc
markos
markos 4.11.2018, 23:53
Jeżeli ten wynik się potwierdzi to jest zwycięstwo nas wszystkich z Augustowa ..bo wykazaliśmy się obywatelską postawą że poszliśmy na wybory a jak widać jedni i drudzy łatwo skóry nie oddali . Brawo dla zwycięzcy choć sam głosowałem za Wojciechem Walulikiem ... powodzenia
dramat
dramat 4.11.2018, 23:37
No to będzie w radzie koalicja z PiS. Masakra.
rgt
rgt 5.11.2018, 07:50
Dobrze że dogadali się z PiSem a nie PO bo wtedy by szkołę nam kolejna wybudowali
grgtrgt
grgtrgt 5.11.2018, 09:47
A tak nowa plebania będzie i nowy kościół może ....
emeryt
emeryt 5.11.2018, 05:38
Pewnie chciałbyś aby ogon merdał psem... niedoczekanie! 8 radnych z PiS + 6 radnych z Nasze Miasto i w kontrze tylko 6 radnych PO/N. To będzie dobre 5 lat dla Augustowa.
Wyborca
Wyborca 5.11.2018, 07:51
4 lata temu jak Walulik wygrał miały być cuda wianki a były kłótnie karuzela stanowisk itd. Teraz Nasze Miasto z PiS będzie tak samo a może jeszcze gorzej.
Old Man
Old Man 5.11.2018, 06:49
Oj raczej będzie wszyscy z Augustowa kontra Iza Cieślik Wojtek Adam Marcin i sigllewska. Oni będą bruzdzic na sesjach a reszta będzie pracować w komitywie.
Ja
Ja 5.11.2018, 00:39
Jeżeli miasto pójdzie do przodu to żaden dramat
Peace
Peace 5.11.2018, 00:14
Lepsza taka niż żadna.

Pozostałe