Decyzja na najbliższe pięć lat. Najnowszy nr "Przeglądu Powiatowego" już w środę 

  • 29.10.2018, 17:37 (aktualizacja 29.10.2018 18:04)
Decyzja na najbliższe pięć lat. Najnowszy nr "Przeglądu Powiatowego" już w środę
Już w niedzielę w nocy dowiemy się, kto zostanie nowym burmistrzem miasta. Bardzo ważna jest obecność każdego z nas przy urnach. W środę oddamy w Wasze ręce 1015 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Sporo piszemy o wyborach. Bardzo zachęcam do kupienia „Przeglądu Powiatowego” i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w tym gorącym okresie w Augustowie. A jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

W najbliższą niedziele czeka nas dogrywka w wyborach na burmistrza miasta. Pierwsza tura, w której startowało pięciu kandydatów, nie przyniosła rozstrzygnięcia. Wojciech Walulik, zdobywając prawie 3700 głosów, wygrał potyczkę, ale zdobył mniej niż połowę ważnych głosów. Dlatego 4 listopada zmierzy się w II turze wyborów z Mirosławem Karolczukiem, który był drugi z wynikiem prawie 2800 głosów. Rywalizacja będzie zacięta. Wprawdzie pan Karolczuk musi odrobić do zwycięscy prawie 900 głosów, to z pomocą pośpieszył mu augustowski PiS. Marcin Kleczkowski startujący z tego ugrupowania zebrał w pierwszej turze ponad 2300 głosów. Proste rachunki zakłócają wyborcy Adama Sieńki, których było ponad 2400 i którzy mogą być zniechęceni faktem, że w drugiej turze muszą wybrać jednego z dwóch prawicowych i kojarzonych z PiS kandydatów. Wprawdzie PSL nie wystawiało kandydata na burmistrza ale Bogdan Dyjuk udzielił oficjalnego poparcia kandydatowi Naszego Miasta. Widać zatem, że teoretycznie większe szanse ma Mirosław Karolczuk. Jednak nic nie musi być proste. Poparcie Marcina Kleczkowskiego nie musi przełożyć się na poparcie jego wyborców. Część z nich pozostanie w domach. Niepewne jest zachowanie wyborców Koalicji Obywatelskiej. Także i oni w sporej części pozostaną w domach. Jedno jest pewne, wyniku nikt nie może przewidzieć. Walka skończy się remisem ze wskazaniem na jednego z panów. Może się okazać, że każdy głos może przesądzić o wyniku. Apeluję zatem o udanie się do lokali wyborczych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Augustowianka
Augustowianka 1.11.2018, 09:14
Wierzę, że Augustowscy mieszkańcy są mądrzy, trzeźwo patrzą na życie i wybiorą Wojciecha Walulika, który potrafi zrozumieć problemy wszystkich, nawet tych biedniejszych! Sama byłam kiedyś w trudnej sytuacji i pan Wojciech osobiście zapukał do moich drzwi zaoferował swoją pomoc! To wspaniały człowiek, który będzie się starał aby wszyscy augustowianie mieli dobrze, nie tylko Ci zamożni!
ja
ja 1.11.2018, 00:23
Szanowni Państwo,

Wojciecha Walulika poznałem w 2007 roku, kiedy jako dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie skutecznie zabiegał o ufundowanie przez Kancelarię Senatu sztandaru dla szkoły, która przyjęła imię Polonii i Polaków na Świecie. Sztandar w imieniu śp. Marszałka Krzysztofa Putry wręczyłem szkole tego samego roku, pełniąc wówczas obowiązki zastępcy szefa Kancelarii Senatu.

Od tamtego czasu datuje się nasza owocna współpraca na niwie polonijnej. Po latach znajomości i współpracy mogę powiedzieć, że obecnego Burmistrza Augustowa ce***e duża determinacja w realizacji zamierzonych celów. Jest człowiekiem otwartym na współdziałanie dla dobra publicznego, a dobro publiczne traktuje z całą powagą. W mojej ocenie Wojciech Walulik dobrze sprawdził się na tym odpowiedzialnym stanowisku w minionej kadencji.

Ze swej strony jako radny (elekt) Sejmiku Województwa Podlaskiego deklaruję gotowość bliskiej współpracy dla dobra miasta i jego mieszkańców z tym właśnie kandydatem na burmistrza Augustowa, ponieważ wiem, że pokładanych w nim oczekiwań wyborców na pewno nie zawiedzie.

Romuald Łanczkowski
Doradca Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
Radny (elekt) Sejmiku Województwa Podlaskiego
krysia
krysia 31.10.2018, 22:47
Tyle krzywd się ciągnie za ww, że też nie ma wstydu!
Forum
Forum 31.10.2018, 15:36
A system projektuj i buduj ?
A czy staneły ? Skąd te informacje ? Proszę o rzeczową wypowidź bo jakoś mnie To nie przekonało
głos na Karolczuka
głos na Karolczuka 31.10.2018, 12:14
Mnie dziwi jedno. Zwolennicy Walikuka żyją nadzieją, że Augustów pod jego wodzą bedzie sie rozwijał, bedą sie budowały ulice. A ten człwoiek nie ma żadnej dokumentacji projektowej na budowę ulic na kolejne lata. ZERO. Gdy zwolniono Karolczuka inwestycje i projekty stanęły. I to jest FAKT, w każdej z dyskusji czy wywiadzie gdy była o dokumentacjach projektowych i przyszłych planach na budowę ulic Walulik temu nie zaprzeczył, tylko zmieniał temat moi drodzy hejterzy :) To co on chce budować.... chyba babki z piasku??

GŁOS NA KAROLCZUKA!!!
Diabeł za skórą
Diabeł za skórą 31.10.2018, 13:55
Prawda. A jaki agresywny wtedy się robił i straszny. No i na zadane pytanie nie odpowiedział a rzucał się jak opetany
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.10.2018, 07:23
No dosyć tego !
Idę przez Miasto wszędzie Karolczuk na płocie , za rogiem, na przystanku na słupie, pod sklepem, pod kościołem , w racam do domu w skrzynce Karolczuk w doborowym towarzystwie. Mam Dość . Nie długo lodówkę otworzę a zniej wyjdzie Karolczuk !
Tron
Tron 31.10.2018, 08:43
Sprawdziłem jeszcze go nie ma Wikipedii.
Krzysztof
Krzysztof 1.11.2018, 00:50
To tylko kwestia czasu. Jak się jest pracowitym, wszystko jest możliwe!! Niech każdy spróbuje anie biadoli. Powodzenia Panie Karolczuk
Wyborca
Wyborca 31.10.2018, 07:18
Walulik mówi ze prowadzi kampanie spokojna bez agresji a potem na forach jazda jakiej świat nie widział. Kłamstwo za kłamstwem kłamstwo pogania :( wstyd
Amor
Amor 31.10.2018, 08:40
Jeżeli już zaczynasz to dokończ.
Proszę o przykłady a nie tylko ciągle podgrzewasz emocje .
Postanowione
Postanowione 31.10.2018, 06:37
Tylko Wojtek.
Śledzæc komentarze pisane przez zwolenników NM którzy są na tyle żałośni aby ciągle posługiwać się,, kierownikiem, aferami, obyczajowymi,obrażaniem, atakiem na rodzinę ,, to tylko świadczy o tym że się boją wygranej obecnego Burmistrza i nie przebierają w środkach by go obrazić i ośmieszyć.
Głosuję na Wojtka Walulika .
Wybirca
Wybirca 30.10.2018, 22:09
Karolczuk jest poczciwy ! Głosuje nią Karolczuka ! Dosyć afer obyczajowych !
By
By 31.10.2018, 06:26
Skończyły głupoty wypisywać .
Jak nie masz nic do powiedzenia mądrego to się nie wypowiadaj
Myślisz że nie widać kto Ci chodzi ?
Mimoza
Mimoza 30.10.2018, 21:52
A Wojciech znowu szarfy przecina ze swoim ulubionym kierownikiem-żenada i kiełbasa wyborcza.Ja dam głos na Karolczuka .
Młody
Młody 30.10.2018, 21:52
WW wraz kierownikiem do postów dyrektorki zaprzęgł , kobiety zostawcie to pisanie idźcie groby sprzątać,
mefisto
mefisto 31.10.2018, 08:33
Przyjdzie czas że tez będziesz sprzątał ..zegar tobie też tyka
Nn
Nn 31.10.2018, 06:27
No i Wam też by się to przydało .
Tak,tak
Tak,tak 30.10.2018, 21:09
Oooo.
Widzę że już co nie którzy wrócili z ,,zakupów "
A ja głosuję na Wojtka.
Wolę konkrety
Wolę konkrety 30.10.2018, 20:35
Pracowitość, rozsądek, odpowiedzialność-ja głosuję na Karolczuka
Aug
Aug 30.10.2018, 19:14
Panie Karolczuk powodzenia!!!
Agnieszka
Agnieszka 30.10.2018, 19:08
Ja i cała moja rodzina oddajemy głos na Pana Karolczuka!! Człowieka uczciwego, mającego szacunek do innego człowieka, ceniacego prawdę i pracowitość.
Obserwator
Obserwator 30.10.2018, 18:33
A mam pytanko do forumowiczów.
Słuchy chodzą po naszym mieście że jeden z wybranych nowych-starych radnych NM rozpowiada że Pan Karolczuk ma poparcie samego Biskupa ?
Coś ktoś wie ?
Darek
Darek 30.10.2018, 22:42
I to jeszcze może Mazura ?? lol
Poldek
Poldek 30.10.2018, 18:25
Wszystko drodzy Panstwo teraz w naszych rekach. Idzcie prosze na wybory i wybiezcie rozsadnego burmistrza i nie dajcie wiary Zielinakoemu i jego bandzie.
Tytus
Tytus 30.10.2018, 21:30
Tak. Tak
Drodzy Państwo idźcie na wybory i wybieramy rozsądnego człowieka na Burmistrza . Nie dajmy się sterować przez Pana Jurgiela .......
Kobra
Kobra 30.10.2018, 18:00
Brawo Wojtek!!!
Ted
Ted 30.10.2018, 17:58
Wybór jest jeden. Wojciech Walulik.
Wybór
Wybór 30.10.2018, 17:56
Wybieram Pana Wojciecha.!!!! Wielki plus pod każdym względem.

Pozostałe