Kadencja dobiega końca 

  • 4.11.2018, 06:35
  • Jolanta Wojczulis
Kadencja dobiega końca
Powoli kończy się czteroletnia kadencja Jarosława Szlaszyńskiego. Starosta nie omieszkał więc podsumować swoich licznych działań podjętych w czasie tych czterech lat. W poprzednim wydaniu naszej gazety omówiliśmy służbę zdrowia oraz drogi, w tym skupimy się na oświacie, działaniach na rzecz Kanału Augustowskiego oraz kultywowaniu wartości patriotycznych.

Jolanta Wojczulis

 

Jednym z najważniejszych priorytetów działalności starostwa jest dbałość o wysoką jakość kształcenia.I tu starosta powinien być dumny, ponieważ jak się okazuje, w trakcie ostatnich czterech lat aż trzy razy augustowskie szkoły średnie zajmowały pierwsze miejsce w województwie podlaskim pod względem zdawalności egzaminu maturalnego.

-Realizowane projekty edukacyjne umożliwiły rozszerzenie oferty szkół. Organizowano zajęcia dodatkowe dla uczniów, wyjazdy i staże zawodowe. Szkołom i placówkom przydzielano dodatkowe godziny z przeznaczeniem na przygotowanie do matury i do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a uczniom klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych umożliwiano udział w zajęciach wyrównujących ich szanse edukacyjne -mówił Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski podczas konferencji prasowej dotyczącej podsumowania jego kadencji.

Nie zapomniano również o uczniach z problemami zdrowotnymi, byli oni bowiem obejmowani nauczaniem indywidualnym, zaś szczególnie uzdolnieni realizowali indywidualny program nauczania. Prowadzono też projekty autorskie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dla uczniów szczególnie zdolnych. Dużą wagę przywiązywano do kształtowania postaw patriotycznych młodzieży. Rokrocznie przyznawano też stypendia za wyniki w nauce i sporcie oraz nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

Troska o aktywność fizyczną uczniówbyła jednym z naszych priorytetów. W tym celu została zmodernizowana baza sportowa przy prowadzonych przez nas szkołach, a przy wybudowanych kompleksach sportowych i boiskach zatrudniono animatorów sportu –wylicza starosta. -W czasie wakacji i ferii przydzielano dodatkowe godziny na zajęcia rekreacyjno-sportowe. Zakończono też ostatni etap modernizacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, którego zawodnicy zdobywają laury na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Bardzo starano się też o to, żeby ofertę edukacyjną dostosować do potrzeb rynku pracy, a praktyczna nauka zawodu odbywała się u pracodawców, zgodnie z porozumieniami o współpracy podpisanymi z augustowskimi firmami.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe