Koalicja Obywatelska i Augustowska Lewica nie poprą żadnego kandydata na burmistrza

  • 26.10.2018, 18:52 (aktualizacja 26.10.2018 19:15)
Koalicja Obywatelska i Augustowska Lewica nie poprą żadnego kandydata na burmistrza
Do drugiej tury wyborów samorządowych przeszli Wojciech Walulik i Mirosław Karolczuk. Poza konkurencją znaleźli się, oprócz Mariana Dyczewskiego, kandydaci dwóch wielkich bloków PiS i KO. Są to ugrupowania ogólnopolskie z silnymi wpływami w elektoracie. Na Adama Sieńko i Marcina Kleczkowskiego głosowało ponad 4700 augustowian. O te głosy stoczą walkę panowie Walulik i Karolczuk.

Już we wtorek Marcin Kleczkowski, szef augustowskiego PiS wydał oświadczenie o bezwarunkowym poparciu Mirosława Karolczuka w walce o fotel burmistrza. Zaapelował także o to, by jego wyborcy nie głosowali na Wojciecha Walulika. Zatem wyborcy PiS otrzymali jasny przekaz. Należy iść do wyborów i swój głos oddać na kandydata komitetu Nasze Miasto Augustów. Według naszych informacji trwały różne rozmowy pomiędzy wszystkimi komitetami. Obecna ordynacja wyborcza nagradza wszystkie komitety względnie sprawiedliwie. Dlatego rada miejska jest barwniejsza politycznie i dlatego potrzebne są porozumienia koalicyjne. Nasze Miasto może liczyć na poparcie PiS. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, nie może liczyć na poparcie wyborców Adama Sieńko i Koalicji Obywatelskiej. Brak poparcia liderów ugrupowania nie musi wpłynąć na decyzje wyborców, jest jednak wyraźnym sygnałem dla elektoratu i może mocno wpłynąć na wynik głosowania.  

Oto treść oświadczenia w imieniu Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej i Augustowskiej Lewicy:

 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE II TURY WYBORÓW NA BURMISTRZA MIASTA AUGUSTOWA

 

 

Szanując demokrację, szanując wolę mieszkańców Augustowa, Koalicja Obywatelska, utworzona przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Augustowską Lewicę, w II turze wyborów na burmistrza Augustowa, nie poprze żadnego z kandydatów.

To mieszkańcy Augustowa w głosowaniu zadecydują, któremu z kandydatów powierzą tę zaszczytną funkcję bez interesownych podpowiedzi.

Jednocześnie oświadczamy, że radni Koalicji Obywatelskiej uszanują każdy wybór i będą współpracować z wybranym  burmistrzem dla dobra Augustowa i jego mieszkańców na zasadach partnerskich.

W imieniu Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej i Augustowskiej Lewicy

Leszek Cieślik                        Izabela Piasecka                        Adam Sieńko

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (117)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szach-mat
szach-mat 29.10.2018, 12:29
I znów Leszek gra w warcaby i to bardzo słabo gdy Kleczkowski w szachy.
Nie wyciąga błędów z przeszłości jak z obszczymurkiem Rybką którego totalnie zignorował. Kiepski strateg jedyne usprawiedliwienie że ma już swoje lata.
Roma
Roma 29.10.2018, 13:22
Super podejście , nie dość że na każdym kroku oczerniacie Burmistrza i jego rodzinę to teraz jeszcze rozpoczeliście atak na Pana Cieślika i innych z KO. A to wszystko przepraszam pod szyldem Współpracy.
To świadczy o waszym rozwoju umysłowym..
prorok PO
prorok PO 29.10.2018, 10:44
Quo Vadis augustowska platformo?
Tak to daleko nie zajdziesz. Po ewentualnej wygranej Karolczuka za rok PIS z NM zrobią fikołka, rozpiszą nowe wybory lub komisarza wsadzą i a die.
Marzycie już z powrotem o 2 radnych oczywiście na zasadach partnerskich?
czas na zmiany. To vito daleko nie pojedzie
czas na zmiany. To vito daleko nie pojedzie 29.10.2018, 08:33
Szkoda mi Danilczyka. Jeździł chłop prywatnie z banerem, starał sìę, ma wizję' zapał i się nie dostał. To dzięki jego postawie mamy Bulwar Narodów Europjskich na Nettcie. LC spał do południa gdy on środki z ministerstwa w Łomży pozyskiwał. Oddany całym sercem dla Augustowa. Tacy powinni rządzić augustowską platformą. Trzeba podziękować dziadkom i przestać żyć wspomnieniami bo młodość zawsze wygra z geriatrią.
Wyborca
Wyborca 29.10.2018, 14:51
Nawet nie znasz nazwiska a filozofujesz i nie martw się Augustowska Platformą da sobie radę, tyle lat ile rządziła PO w Augustowie to obecnym jeszcze daleko, Nasze Miasto ledwie trzy lata w jako takiej zgodzie z Walulikiem, Kazik się szarpalz 7 lat nigdy nie mając większości a Cieślik prawie 14 lat i zawsze miał większość radnych za sobą a to jest sztuka.... A nie jak obecnie tylko kłótnie......
ja za a nawet przeciw
ja za a nawet przeciw 29.10.2018, 06:48
To POzamiatane. Można się rozejść. Znów ściema dla pelikanów.
starość nie radość
starość nie radość 29.10.2018, 06:30
W augustowskiej PO powinna nastąpić opcja 0.
Wszyscy WON!!! Politykę chcą uprawiać dziadkowie bez zębów a czasy takie że młodzi wymiatają.
Dlatego właśnie Ko wie co robi.
Dlatego właśnie Ko wie co robi. 29.10.2018, 00:12
Brawo KO. Wolność i demokracja. 2 dni temu, 15:18
Demokracja głupcze... demokracja... Leszek startował zrobił dobry wynik wprowadził swoich radnych i ludzie mają nadzieję że będą konstruktywnie pracowali dla Mieszkańców Augustowa. Bo my ich po to wybraliśmy. Nie do wojenek lub do spełniania woli sfrustrowanych kandydatów którzy nie przeszli do II tury lub przeszli i histerycznie chcą sobie wszystkich podporządkować , gdyż nie potrafią funkcjonować w warunkach pluralizmu w radzie a jedynie w warunkach bezwzględnej większości. Czyli w warunkach rozwiązania siłowego. KO dzięki swojej dojrzałej postawie zapewnia dokonanie wyboru w warunkach wolności sumienia i poszanowania woli suwerena. Traktuje mieszkańców podmiotowo a nie przedmiotowo jak to zrobił Kleczkowski.
Ha ha ha ha
Ha ha ha ha 29.10.2018, 06:32
Ty partyjny gdyby były JOWy to byś o tych z PO w podręczniku do historii czytał. 18.000 tyś uprawnionych mieszkańców i 450 głosów to dobry wynik?
Komar
Komar 28.10.2018, 23:01
4 lata ich w polityce nie była i już nie wiedzą jak się zachować:/ Pani Izo, Panie Adamie i Leszku, litości. Już nawet swojego hasła wyborczego zapomnieliście? To przypominam: "Zgoda, współpraca, rozwój" Stojąc z boku wpychacie Augustów w ręce Zieliniaka może tego właśnie chcecie? Bo łatwiej stać w opozycji do oszołomów niż do rozsądnych ludzi z Naszego Miasta:/
Ccc
Ccc 29.10.2018, 06:36
Pani Izo,, Panie Leszku , Panie Adamie ratuj nas z Łap naszego miasta bo to towarzystwo wzajemnej adoracji straciło honor do reszty .
O czym ja piszę ,......nigdy go nie miało ..
Przepraszam
Pers
Pers 28.10.2018, 22:50
Nasze Miasto nigdy nie było i nie będzie ani PiSem ani Platformą czy tak ciężko wam to pojąć? Miłośnikom Platformy przypomnę hasło Prezydenta Komorowskiego: "Zgoda buduje"
Wyborca
Wyborca 28.10.2018, 19:46
Karolczuk z PiS to stabilizacja? chyba was pogielo pożyjemy zobaczymy....
Pyranie do pana Marcina. K. p Jurgiela
Pyranie do pana Marcina. K. p Jurgiela 28.10.2018, 19:15
Czy to prawda, ze jest film ,," polskie gówno," w ktorych to scenach w sułtannach przebrani za księży graja niektorzy radni NM?
wrona
wrona 28.10.2018, 23:54
ja jednego widziałam, ale ten obecnie nie dostał się do rady miasta, był radnym NM w poprzedniej kadencji.
Ppppppp
Ppppppp 28.10.2018, 21:04
Tak to prwda.
Oglądałem jeżeli się nie mylę to 23 min.
Totalne dno i PiS ich poparł ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.10.2018, 21:54
Mam propozycję może niech nasze kino Iskra ściągnie ten film to szersze grono będzie mogło obiejrzeć debiut naszych zuchów ..

Joa
Joa 28.10.2018, 18:47
Leszek odejdź bo platformę na dno ciągniesz
Protokolantka
Protokolantka 29.10.2018, 06:28
To nie Leszek a Iza. To nawet ludziom obiecała mieszkania komunalne w zamian za głosy. Ciekawe jak teraz spełni swoje obietnice...
Karolczuk to stabilizacja
Karolczuk to stabilizacja 28.10.2018, 17:29
Zgoda, stabilny rozwój. Moim zdaniem Pan Karolczuk jest w stanie to zapewnić. Głosuję na Karolczuka.
Nie sądzę
Nie sądzę 28.10.2018, 16:42
Hahaha, zauważyliście, że na plakatach pan burmistrz ma domalowane włosy? Zakola są jakby mniejsze i włosy jakby ciemniejsze...hmmm. i to podszywanie się pod PiS, jakie to słabe. Chociaż czekaj na nowych zdjęciach tło jakby w barwach nm. Przypadek?
Te same twarze 30 lat
Te same twarze 30 lat 28.10.2018, 16:23
Ktoś chyba chciał stanowisk za poparcie. Dla niektórych widać to ważniejsze od dobra miasta.
PO powinna bez proszenia poprzec karolczuka przeciw walulikowi i szkiłądziowi. Ale widac niekótrzy wolą konfetti niż poparcie za darmo.
Zmiana pokoleniowa w tej partii wskazana. Ile to już lat te same zgrane twarze?
Towarzystwo nauczycielsko-urzędniczo-myśliwskie. Tak to widzę
Trzymam kciuki za Pana Mirka w drugiej turze.
Red
Red 28.10.2018, 19:55
Nowa twarz Naszego Miasta Pan Dobkowski dostał 92glosy i z rady wąt a Cieślik z Koalicji 472 Sieńko 530...
Dorota
Dorota 28.10.2018, 18:35
Jak trzymasz kciuki za pana Mirka to nie wypusuj takich glupot. Mysle że po takim wpsie ubywa wyborcow z KO! Kim jest NM by rozdawac stolki ?
A odnosnie nagonki na mysliwych to osoby jedzace mięso chyba mają świadomosc że to kupone w markecie nie rosnie na grzadkach!
Zwierzeta są transportowane i zabijane w mniej humanitarny sposob niż pozyskiwane przez mysliwych.

wyborca
wyborca 28.10.2018, 17:33
A może to NM chciało stanowisk za poparcie? W końcu radnych jest 6:6. Nie przyszło ci to do głowy? Piszesz tak jakby to NM rozdawało stanowiska. Prawda to???
platforma
platforma 28.10.2018, 18:33
No przyszłoby by to do głowy każdemu, gdyby to PO miało kandydata w drugiej turze, ale nie ma
wyborca
wyborca 28.10.2018, 19:13
Z tego wnoszę, że PiS wzięło stanowiska od NM w zamian za poparcie. Rozkosznie.
matematyka
matematyka 28.10.2018, 15:32
KO 6 głosów. NM 6 głosów =12głosów
PIS 8 głosów.
Bawcie się dalej starsi Panowie i Pani w zbawianie partii i Augustowa.
też umiemy liczyć .. i myśleć
też umiemy liczyć .. i myśleć 28.10.2018, 17:03
A po wyborze Karolczuka
NM 6 głosów + PiS 8 głosów = 14 głosów
KO 6 głosów.
Nie ściemniaj w jakim celu ta matematyka ...
oPOzycja
oPOzycja 28.10.2018, 14:29
To chyba nie przypadek że KO nie poparło żadnego kandydata.
Zobaczymy czy nie wpłynie wniosek o podwyższonej diety radnego. Opcja luz blus uważam za otwartą.
nie Blahopřeji
nie Blahopřeji 28.10.2018, 14:11
Dlaczego w Augustowskiej platformie nie może dokonać się pokoleniowa zmiana?
Czy wszyscy oślepli że LC jest balastem i nie przyciąga nowych wyborców?
Dalej stawiajcie na tą szkapę bez zębów aż osiągnie wiek emerytalny.
50+
50+ 28.10.2018, 18:49
Zęby można wstawic a wytrzeszczonych oczu nie da się naprawić!
W USA prezydent ma ponad 70 lat i jest OK a w Augustowie 50 plus juz opatrzeni i przez bezwzglednych młodziakow wypierani za margines społeczny.
Nie damy się możecie sobie poszczekać .......
Zmiany trzeba
Zmiany trzeba 28.10.2018, 22:40
Jak bym młodzi byli pryszczaci na jedno oko może i tak by było . Wystarczy że na Atol popatrzą. Litości.
Bob
Bob 29.10.2018, 00:57
Jak pijesz to nie pisz!
Anna
Anna 27.10.2018, 22:30
Super bardzo mądra decyzja niech zwycięży demokracja a nie przepychanki
Popisek
Popisek 27.10.2018, 21:14
Od ludzi na których głosowałem z KO spodziewałbym się zajęcia jasnego stanowiska w tej sprawie, a tak nie robiąc nic wpychają miasto w objęcia Zieliniaka, panowie opamiętajcie się! Głosujmy na Karolczuka!
Ja też
Ja też 27.10.2018, 16:23
Ten, kto w sercu ma Augustów na pewno zagłosuje na Karolczuka
lilo
lilo 27.10.2018, 18:57
chyba kto ma w głowie sieczkę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.10.2018, 17:49
Kto ma w sercu Augustów to na pewno nie zagłosuje na Karolczuka który odda to miasto w łapy biznesmenów.
A tak na marginesie jego spot na fb jest ohydny zniżył się do poziomu zero.
Mam dość tych ściem
Mam dość tych ściem 28.10.2018, 16:44
Jakoś przez te 4 lata łap po nic nie wyciągali. Młodzi ideowcy. Kibicuje im z całych sił! Głowa do góry! Nie dajcie się! Karolczuk burmistrzem wszystkich!
popieram bezpartyjnych
popieram bezpartyjnych 28.10.2018, 17:31
Popieram. Oni zarabiają gdzie indziej i to ich odróżnia od towarzystwa urzędniczo-nauczycielsko-dyrektorskiego. I to niektórych boli. Jak można bezinteresownie. Jak można nie rzucać się na stanowiska. A widać można
dno