Skarbnik ponownie triumfuje 

  • 25.10.2018, 11:00 (aktualizacja 25.10.2018 11:10)
  • Bartosz Lipiński
Skarbnik ponownie triumfuje
O dużych powodach do satysfakcji może mówić skarbnik augustowskiego magistratu Sławomir Sieczkowski. Nie dość, że radni miejscy na przestrzeni ostatnich miesięcy dwa razy stanęli w jego obronie i głosowali przeciwko jego odwołaniu, to teraz też wojewoda podlaski nie znalazł podstaw do wszczęcia procedury odwoławczej. To pokłosie sprawy związanej z kontrolą CBA dot. łączenia funkcji skarbnika miejskiego i koła łowieckiego.

Bartosz Lipiński

Głośna sprawa ostatnich miesięcy

W listopadzie ubiegłego roku po raz pierwszy omawiano sprawę pisma delegatury CBA w Białymstoku i wniosku o odwołanie z funkcji skarbnika miasta Sławomira Sieczkowskiego. W piśmie poinformowano, że w okresie od 23 czerwca 2015 roku S. Sieczkowski będąc skarbnikiem magistratu jednocześnie pełnił funkcję skarbnika Koła Łowieckiego Hańcza w Suwałkach. Z odpowiedzi nadesłanej z urzędu skarbowego w Suwałkach wynikało, iż wspomniane koło prowadzi działalność statutową oraz działalność gospodarczą. Zapisy ustawy antykorupcyjnej wskazują na zakaz zarządzania działalnością gospodarczą, a zdaniem CBA przesłanka ta będzie również spełniona w stosunku do członka zarządu tj. skarbnika m.in. koła łowieckiego prowadzącego działalność gospodarczą. Zapis ustawy antykorupcyjnej stwierdza, iż skarbnik gminy w okresie pełnienia funkcji nie może zarządzać działalnością gospodarczą. Organem, który powołuje i odwołuje skarbnika jest rada miejska.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chytry
chytry 9.11.2018, 16:00
I ten człowiek pewnie przetrwa.
Zając
Zając 25.10.2018, 23:25
Koło łowieckie
Augustów
Augustów 25.10.2018, 12:59
Co robi człowiek z Suwałk w urzędzie miejskim w Augustowie z czyjego jest nadania ? Nie wierzę że w to że w Augustowie nie ma ludzi którzy by pełnili takie funkcje. Moim zdaniem nie potrzeba nam takich spadochroniarzy. Jeżeli taki świetny to dla czego nie pracuje w urzëdzie w Suwałkach..?


Mróweczka
Mróweczka 25.10.2018, 12:20
Jednak sprawiedliwość istnieje!!! Gratulacje Panie Skarbniku! Szkoda tylko że szargane było Pańskie dobre imię i kto za tym stoi?
Jeszcze raz gratuluję.
Wojtek k
Wojtek k 25.10.2018, 11:40
No i został radnym miejskim w Suwałkach! Brawo Sławku, dobrze że jesteś u nas w mieście i pilnujesz ww

Pozostałe