Pojedynek niedawnych przyjaciół 

  • 23.10.2018, 19:20 (aktualizacja 23.10.2018 19:28)
  • Krzysztof Przekop
Pojedynek niedawnych przyjaciół
W czwartek oddamy w Wasze ręce 1014 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Bardzo dużo piszemy o ostatnich wyborach, prezentujemy fakty, komentarze i analizy. Bardzo zachęcam do kupienia „Przeglądu Powiatowego” i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w tym gorącym okresie w Augustowie. A jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Za nami najważniejsze święto demokracji. Niedzielne wybory przeszły do historii jako wybory samorządowe o najwyższej frekwencji. Mamy świadomość, że od naszego głosu może zależeć wiele. Wybieramy wszak przedstawicieli, którzy decydują o naszym najbliższym otoczeniu. To od burmistrza, starosty i radnych zależy kiedy będzie remont lub budowa naszej ulicy, kiedy nasze dziecko pójdzie do nowoczesnego żłobka, przedszkola lub szkoły. Zły burmistrz to brzydkie zaniedbane miasto, brak zieleni. Dlatego tak licznie stawiliśmy się przy urnach.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młody
Młody 27.10.2018, 01:32
Chyba że Przedsiębiorców będą pilnować PISowcy to wtedy OK
młody duchem
młody duchem 27.10.2018, 07:39
Oj naiwny, właśnie o to chodzi ... Walulik był i jest przeszkodą dlatego tak po nim jadą i jedni i drudzy o których mówisz
zgoda
zgoda 27.10.2018, 10:47
ale komu przeszkodą? chyba dla miasta. Powiedz mi czy którykolwiek z poprzednich Burmistrzów tak podzielił ludzi? urzędników i Radę? w poprzednich kadencjach ani Pan Cieślik ani Pan Kożuchowski (który miał Radę przeciwko sobie ale nie przyszło mu do głowy ignorować Rade i komisje i nie rozmawiać z radnymi!) teraz dopiero widać jakimi wartościowymi ludźmi byli poprzednicy! szacunek dla zgody
nie zgoda
nie zgoda 27.10.2018, 11:47
No tak , teraz Cieślik i Kożuchowski tacy cacy ..to trzeba było ich trzymać
Augustowianin
Augustowianin 26.10.2018, 23:23
Szanowni Internauci, jestem zwykłym "robolem", jakby to określili PRZEDSIĘBIORCY.
Czytając Państwa wypowiedzi, słuchając i biorąc udział w dyskusjach w pracy, na rynku, na ulicy muszę zabrać głos:
otóż dziwi mnie po pierwsze stanowisko augustowskiego PIS - popieranie KWW Przedsiębiorców Nasze Miasto, przecież Ci ludzie zawsze będą mięli na uwadze swoje INTERESY. Czy ktoś z mieszkańców Augustowa - Pracowników (nie Przedsiębiorców) może powiedzieć, że Przedsiębiorca dba o nasze dobro - dobro pracownika - OTÓŻ NIE! - musimy pracować najlepiej bez przerwy i w pocie czoła, a najlepiej za najniższą krajową, a oni tak od niechcenia pojadą na wczasy do Hiszpanii, kupią najnowszy model BMW, wybudują nowy dom, wyślą dzieci do prywatnego przedszkola czy szkoły (po pewnym czasie pewnie zlikwidują przedszkola i zredukują ilość szkół samorządowych, bo to jest konkurencja dla ich prywatnych interesów), i jeszcze będą narzekać jakie to ONI muszą ponosić koszty zatrudniając Nas "roboli" - to niech zasuwają SAMI w soboty, niedziele... Wreszcie powiedzmy DOŚĆ i zagłosujmy na człowieka, który jest człowiekiem pobożnym, któremu na sercu na prawdę leży dobro mieszkańców Augustowa, a nie tylko "grupki przedsiębiorców".
Pan Walulik faktycznie na początku dał się omamić przedsiębiorcom i wykonywał ich polecenia, ale na szczęście się opamiętał. Jest to człowiek, który na prawdę ma na uwadze dobro zwykłych ludzi. Myślę, że w tej sytuacji jest to najlepszy wybór dla Augustowa. Ludzie opamiętajcie się - żaden przedsiębiorca nie będzie miał na uwadze dobra nas Mieszkańców tylko swoje ekonomiczne interesy. Głosujmy na Pana Walulika i wywalczmy coś dla MIASTA AUGUSTOWA i dla Nas.
Pójdźmy do urn w dniu 4 listopada i zagłosujmy odpowiedzialnie - to nasze głosy zdecydują o wyborze burmistrza, a nie przedsiębiorców !
Szczęść Boże.
stop hipokryzji
stop hipokryzji 27.10.2018, 10:48
wtedy wykonywał polecenia NM? a teraz czyje wykonuje? bałagan w MPEC, brak współpracy z Radą, z dnia na dzień zwolnienia z pracy to jest ta dobra zmiana? no proszę Cię!
emeryt
emeryt 27.10.2018, 09:55
Taki pobożny, a ilu ludzi zniszczył, ta pobożność to tylko na pokaz. On myśli o ludziach, śmiechu warte, to karierowicz po trupach do celu. Ile łez przez tego człowieka wylano. Karolczuk o tym dobrze wie.
Xzy
Xzy 27.10.2018, 11:10
I sam w tym uczestniczył.
Młody
Młody 27.10.2018, 01:28
Taki pobożny Walulik to czemu za sekretarkę ma teraz Panią w podeszłym wieku?
prosty mechanizm
prosty mechanizm 27.10.2018, 00:58
No po prostu robol ... nikt się nie domyśli intencji !! Słabe!!! Też zostań przedsiębiorcą, wówczas cokolwiek zrozumiesz i zobaczysz jak to łatwo. Lepiej brać urzędową kasę i się nie wysilać bo dodatki i tak będą! Tylko, że właśnie dzięki przedsiębiorczym je otrzymujesz!
NM obraz własny
NM obraz własny 27.10.2018, 10:59
To jest prawdziwa twarz NM pogarda, buta aogancja, prwdziwe cnoty "prosty mechanizm" piłeś nie pisz bo sam się odkrywasz
bardzo prosty mechanizm
bardzo prosty mechanizm 27.10.2018, 07:40
Dlatego trzeba to sobie odbić ...
melania
melania 26.10.2018, 23:36
Jak sępy czekają nic nie mówiąc ...Karolczuk jest "na pożarcie" , tylko Walulik może im się przeciwstawić bo wie co w trawie piszczy i tego się boją bo nici z dalekosiężnych planów osobistych.
ja też
ja też 27.10.2018, 10:50
powiedz czego? prywatnego folwarku? tego boję się i ja! boję się sytuacji w oświacie, zwolnień, roszad na stanowiskach prezesów. Tego boję się i ja!
kobieta
kobieta 26.10.2018, 07:38
Nigdy nie zagłosuję na kogoś , kto nie szanuje kobiet. Won Walulik, oby cię na taczkach wywieźli z tego miasta !!!
mężczyzna
mężczyzna 27.10.2018, 10:22
A Smogorzewski Pani nie przeszkadza ???POdwójne standardy?
do króla słońce
do króla słońce 27.10.2018, 01:07
Popieram!! Ego trzeba jakoś reperować więc po co liczyć się z kobietą - będzie następna - taki jestem sprytny pan i władca
miriam
miriam 26.10.2018, 23:41
Tak po chrześcijańsku powiedziałaś i pożyczyłaś bliźniemu swemu ... ale przecież kobieta u was, w tym kościelnym patriarchacie nic nie znaczy więc o co chodzi ?
kkk
kkk 25.10.2018, 12:38
nie mamy szczęścia do Burmistrza, ani jeden ani drugi się nie nadają.Nie pójdę głosować, bo nie ma na kogo. Jeden drugiego wart, kiedyś obiecywali i słowa nie dotrzymali, kolesiostwo będzie robić swoje, to nie moja bajka, szkoda ,że znowu 5 lat zmarnujemy.
akuku
akuku 27.10.2018, 07:44
Myślisz że nie idąc nie głosujesz ? Właśnie wtedy głosujesz i to podwójnie ..na jednego i na drugiego
Obiektywnie
Obiektywnie 24.10.2018, 18:51
W II turze mamy M.Karolczuka który ma 6 radnych z własnego ugrupowania i W.Walulika który ma poparcie 1 radnego. Każdy z nich musi miec poparcie innego ugrupowania żeby efektywnie zarządzać miastem. Taki jest fakt. Za kim opowiedzą się kandydaci z I tury? Taka będzie wskazówka do właściwego wyboru. Paraliż to hasło, ktore juz wiemy czym pachnie... Augustów nie moze byc w martwym punkcie przez kolejną kadencję!
mikrus
mikrus 27.10.2018, 07:53
WW już odpowiedział na tą wątpliwość .... przez rok sprawował władzę sam i nie zasypywał gruszek w popiele a ci , którzy sprokurowali taką sytuację już nie zostali wybrani lub zajęli "zaszczytne" 4 miejsce . Wyborcy nie są takim baranami za jakich nas się uważa ... 5 lat minie i ci którzy nie będą chcieli współpracować dla dobra miasta niech zapomną o ponownym kandydowaniu . Miasto Augustów jest najważniejsze i my, jego mieszkańcy ... także ci , dla których 1500 to jest majątek .
ania
ania 27.10.2018, 01:37
NM po wyborach straciło połowę radnych. Ma 12 a będzie miało 6 i to bez lidera i taka jest ocena wyborców.
Nie poznałam babki na plakatach
Nie poznałam babki na plakatach 27.10.2018, 08:45
Gdyby babka nie daka zdjecia na baner przed 15 lat to by na nią głosiwali. Ludzie nie rozpoznali jej! Zreszta ja w realu tez nie.
foto amator
foto amator 27.10.2018, 09:56
Photoshop czyni cuda ...
Wyborca
Wyborca 24.10.2018, 17:47
Ciekawe czy ktoś stworzy koalicję?
Jak NM dogada sie p. Sienko to zaglosuje na karolczuka choć nie lubię ! A jak nie to nie idę na wybory!
idę głosować
idę głosować 27.10.2018, 07:54
Zapomnij , karty zostały już rozdane a nie idąc i tak głosujesz
Król Wojciech Julian
Król Wojciech Julian 24.10.2018, 15:57
Głosujcie na mnie! Szybko, szybko! Zanim dotrze do Was, że to bez sensu!!!
Bartomello
Bartomello 24.10.2018, 14:15
Człowiek który cały czas mówi że to on sam wszystkiego dokonał został sam jak palec. Jak go wybiorą to za rok skończy się na komisarzu bo radni nie uchwała budżetu tego kolesia. A wiadomo że komisarz będzie z pisu i wtedy szykujcie nożyczki do kofetii i pędzle do malowania trawy dla zielinskiego i jego swity.
faja
faja 24.10.2018, 13:55
Wybór między stagnacją Augustowa i głupimi inwestycjami (strefa). Nie ma na kogo głosować w II turze. Najmądrzejszy kandydat Adam Sieńko musiał przegrać przez głupi lud kościelny, hołubiący Walulika. Spodziewam się więcej wyjazdów młodych do Niemiec. Dobrze, że Ukraińcy przyjeżdżają i ciężko pracują, bo Augustów w krótkim czasie stałby się strasznym za***m tylko z kościołami, zamiast turystycznego Eldorado.
mnbvcxz
mnbvcxz 24.10.2018, 12:38
Idzmy na wybory, wybierzmy. zdecydujmy. W sumie fajnie jest jak się tak wszyscy szykują do wizyty Najważniejszego. U nas też tak może być. https://natemat.pl/252843,jaro… wybierzmy mądrze
sie vito
sie vito 24.10.2018, 16:08
Zbyt blisko "zgłoś" obok łapki w górę ...:)
Max
Max 24.10.2018, 09:50
Wreszcie widać co jest grane. Walulik nie ma kompletnie zaplecza. Jak zostanie wybrany to będą cztery lata przepychanek i kłótni, a do spółek miejskich już czekają koledzy na stanowiska. Większość miasta chce zmiany burmistrza.
emeryt
emeryt 27.10.2018, 10:00
Nie 4 lat a 5.
Augustów
Augustów 24.10.2018, 13:58
A jak będzie nasze miasto to będą obcy ludzie ? np z Suwałk..
Augustów
Augustów 24.10.2018, 13:56
Ty chyba coś przeoczyłeś ? Jaka większość ?
Kłótnie to były ja KWW miało większość w radzie a teraz po sromotnej porażce będą musieli dostosować się do innych .
czytaj i sprawdzaj
czytaj i sprawdzaj 27.10.2018, 10:52
co za bzdury, jak było NM to nawet w głosowaniach z innymi klubami była zgoda mimo braku formalnych koalicji, spójrz na protokoły z sesji. Wszyscy radni się ze sobą dogadywali tylko z Burmistrzem słabo, więc kogo należy wymienić? odpowiedz sam
Mrówka
Mrówka 24.10.2018, 12:36
Nie 4 tylko 5. Niestety
Jan Mieszkowski
Jan Mieszkowski 24.10.2018, 07:48
To ujadanie POlskojęzycznych bawi niezmiernie. Argumentacja identyczna jak specjalisty od komunikacji PKS Suwałki. Tak robilim że partyjna koleżanka z pracy wyrzuciła a kolega partyjny musiał przyjąć do pracy bo inaczej bezrobocie groziło. Sukces goni sukces tylko wyborcy nie chcą już się nabrać.
Augustowianie to nie pelikany wybiorą przedstawiciela który zapewni rozwój i współpracę a nie podjazdowe wojenki dla doraźnych interesów.
erudyta
erudyta 27.10.2018, 07:58
W jakim języku jest "robilim" ..chyba nie w polskim

Pozostałe