Rodzina, praca, seniorzy -społeczny program Prawa i Sprawiedliwości

  • 12.10.2018, 11:30 (aktualizacja 17.10.2018 13:03)
Rodzina, praca, seniorzy -społeczny program Prawa i Sprawiedliwości
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd burmistrza Augustowa - Marcin Kleczkowski oraz kandydaci PiS w nadchodzących wyborach samorządowych z Augustowa i Powiatu Augustowskiego Paweł Wnukowski -kandydat do Sejmiku Województwa i Elżbieta Puczyłowska - kandydatka do rady powiatu, spotkali się z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską. Pani minister jest jedną z twarzy sztandarowego programu obecnego rządu Rodzina 500 Plus, który ograniczył ubóstwo w wielu polskich rodzinach.

Program Prawa i Sprawiedliwości to nie tylko ,,Rodzina 500+" i program ,,Dobry start", z którego wypłacono już w województwie podlaskim 35 mln. Kandydaci PiS w powiecie augustowskim mają przemyślany program z obszaru polityki społecznej. Program ten skierowany jest nie tylko do osób starszych i niepełnosprawnych. Dotyczy on również młodych ludzi, którzy często pytają ,,a co jeśli w żadnym żłobku nie znajdzie się miejsce dla mojego maleństwa? Nie będę mógł wrócić do pracy?" - świeżo upieczeni rodzice często zadają sobie to pytanie. Problem szczególnie widoczny jest w takich miejscowościach jak Augustów. Odpowiedzią na zmartwienia rodziców jest wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Łączna kwota przeznaczona na realizację programu ,,Maluch +" 2018 w województwie podlaskim wynosi 13,7 mln zł. Jako przyszli radni zadbamy, by w naszym mieście i powiecie powstało jak najwięcej placówek dla najmłodszych. Rozwiniemy także program ,,Karty Dużej Rodziny", pomożemy znaleźć nowych partnerów do tego programu i uruchomimy jej mobilną wersję. Od 1 stycznia 2019 r. z tego programu będą mogły skorzystać też rodziny, które już wychowały dzieci. Kolejnym zadaniem dla przyszłych radnych będzie rozwinięcie funkcji asystenta rodziny, to bardzo ważne zadanie gminy. Pozyskamy środki na uruchomienie tej inicjatywy tak ważnej dla rodzin doświadczających różnych problemów. Jako przyszli samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości zadbamy o to, by potrzeby rodzin w naszym powiecie były wsparte przez prospołeczny program rządu. Zadbamy o powstanie domu dziennego pobytu Senior+, uzyskamy dodatkowe wsparcie dla środowiskowego domu samopomocy. Rzeczą pilną będzie też organizacja ośrodka interwencji kryzysowej, tak bardzo potrzebnego w nagłych trudnych sytuacjach dotyczących rodziny. Konieczne też jest pobudzenie aktywności społecznej. Zrealizujemy to dzięki rządowemu programowi na rzecz aktywności społecznej osób starszych. Przed nami wiele wyzwań i rozmów z mieszkańcami jednak dzięki wspólnemu działaniu i pomocy ze strony rządu nasz region ma szansę na prawdziwy rozwój. Augustów zasługuje na nowe możliwości.

 

Materiał sfinansowany przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe