Debata kandydatów do rady powiatu

  • 11.10.2018, 16:34 (aktualizacja 12.10.2018 08:03)
Debata kandydatów do rady powiatu
Spór i dyskusja jest esencją polityki. W małych społecznościach, jak Augustów, spór nie jest abstrakcyjny. Od naszych kandydatów wymagamy konkretów. Dlatego zorganizowaliśmy debatę liderów list do rady powiatu. Debata jest bezpośrednim starciem kandydatów. Jest też najłatwiejszym sposobem na zaprezentowanie przez nich poglądów i programów. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części debaty powiatowej. Kolejne części zaprezentujemy niebawem.

Spór i dyskusja jest esencją polityki. W małych społecznościach, jak Augustów, spór nie jest abstrakcyjny. Od naszych kandydatów wymagamy konkretów. Dlatego zorganizowaliśmy debatę liderów list do rady powiatu. Debata jest bezpośrednim starciem kandydatów. Jest też najłatwiejszym sposobem  na zaprezentowanie przez nich poglądów i programów. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części debaty powiatowej. Debata odbyła się  10 października o godzinie 19.30 w augustowskim Krechowiaku. Kolejne części zaprezentujemy niebawem.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.10.2018, 22:10
Pan Szlaszyński to osoba, która chyba największe poczyniła szkody temu miastu. Szkolnictwo średnie w stanie fatalnym, brak właściwego nadzoru długi milionowe (czy tego już nie pamiętamy - ACE) i dalszy spadek widoczny - kolesie niekompetentni dołują. Obecny pan starosta od wielu lat jest odpowiedzialny za szpital. Stan naszego szpitala budzi wiele zastrzeżeń, jest daleko za szpitalami w sąsiednich miastach, mieszkańcy wolą leczyć się z dala Augustowa... Dość niekompetencji nauczycieli..
wyborca
wyborca 14.10.2018, 11:16
Mieszkańcu, mylisz się, żeby tacy ludzie jak Pan Szlaszyński piastowali wszędzie swoje urzędy byłaby zgoda i normalność, szacunek i poważanie dla ludzi, czego brakuje Walulikowi i wielu innym.
JL
JL 14.10.2018, 10:14
Mieszkaniec, skąd ty masz takie dane? W głowie ci się zalęgły czy usłyszałeś na targu? "szkolnictwo średnie w fatalnym stanie" i "dalszy spadek widoczny"? Przecież te szkoły mają najwyższą zdawalność matur i najwyższe wyniki w okręgu! Od lat I LO i ACE są w ścisłej czołówce szkół średnich województwa w rankingach ogólnopolskich! I to są twarde dane a nie urojenia. Kłamiesz na użytek kampanii jak twój wódz Pinokio bleee
markos
markos 14.10.2018, 09:28
Niemożliwe ? ... poczynił szkody temu miastu ? a ile obelisków poświęconych , zniczy zapalonych , wieńców złożonych a ile jeszcze zostało że ho, ho, ho, ho .. cała przyszła kadencja na tym upłynie

a już Asnyk mówił Polakom ..

..." Trzeba z żywymi naprzód iść. Po życie sięgać nowe...A nie w uwiędłych laurów liść . Z uporem stroić głowę....."

a więc GO AUGUSTÓW ... wybierzmy przyszłość , świetlaną przyszłość
mark
mark 14.10.2018, 21:51
Już raz wybraliście. W mieście. Świetlana jak nie wiadomo co.
POlak
POlak 12.10.2018, 11:06
Kiedy zapłata za ukradzione grunty pod drogi?
Polak
Polak 12.10.2018, 11:00
Czy na terenie Powiatu Augustów znajdują się jakieś budynki wzniesione na społecznej własności? Może w LASACH?
Zmiany, zmiany, zmiany....
Zmiany, zmiany, zmiany.... 12.10.2018, 10:27
POwiat. Czy tak ma dalej wyglądać przyszłość?
200 metrów nowego asfaltu i otwarcie z pompą i kropidłem?
Reprywatyzować lub sprzedać wszystko byle nie było problemu? Ileż to już lat "Basenowy" siedzi aby kasa wpadała. Żadnego projektu pro rozwojowego powiatu. Nic null, zero!!!!
Obywatel
Obywatel 12.10.2018, 10:17
Aktualny starosta duzo juz zrobil dobrego z radą i ma największe mozliwosci dalszego rozwoju powiatu! Reszta słabiutko, oj słabiutko!
wyborca_2016
wyborca_2016 12.10.2018, 10:30
A co zrobił?
Drzewa przy szpitalu wyciął by chorzy widzieli dokąd zaraz trafią?
😂😂😂😂
Oj lemingi.
Obywatel
Obywatel 12.10.2018, 14:34
Drzewa wycięto, bo tego wymaga tor lotu helikoptera medycznego na szpitalnym londowisku! Jak sie nie ma pojęcia w sprawie to po co zabierać głos......o zgrozo!
profesor Marian Leonard Kraszewski.
profesor Marian Leonard Kraszewski. 13.10.2018, 08:25
Obywatelu! Na zachodzie czy w UE jak wolicie nierozgarnięci POlacy lądowiska buduje się na dachach szpitali a nie rżnie 200 letnie sosny które były nieopisanym dobrodziejstwem dla chorych. Teraz wdychać muszą spaliny helikoptera nie mówiąc o hałasie, a na widoku kończąc.
Tyle w temacie.
lk
lk 13.10.2018, 11:38
Dach musi spełniać warunki budowlane, aby mógł być lądowiskiem. Poza tym trzeba by zrobić ciąg komunikacyjny z dachu na oddział, To ogromne koszty. Sosen wycięto niewiele, poza tym powiększył się teren cmentarza do pochówku, a wiadomo, że miejsca brakuje coraz bardziej. Kilka wyciętych sosen to mniejsze dobrodziejstwo niż możliwość uratowania komuś życia dzięki lądowisku. Trochę obiektywizmu.
gfd
gfd 13.10.2018, 15:00
KIlka? Ze 100 chyba, jak nie więcej. Najpierw wycieli zgodnie z planem. Później było jeszcze kilka razy docinane po 8-10 szt. po brzegach z tego co zostało.
Ret
Ret 13.10.2018, 09:41
Czy to naprawdę napisał profesor ?
sąsiad
sąsiad 13.10.2018, 09:05
Wyrżnięto sosny,zbudowano kopczyk z piasku rozpływający się po każdej burzy za 1,4 mln pln a śmigłowce jakoś nie lądują.
hgfd
hgfd 13.10.2018, 15:05
Nie no. Z 10 razy lądowały testowo. Kilka razy zrobili burzę piaskową. Raz pozrywało im włókninę co tam niby trawa miała rozsnąć, a deszcz spłukał. Taniej by było z rolki od razu ułożyć, niż się nad tym bawić pół roku. Bywało i tak, że śmigłowiec startował i lądował zupełnie pionowo i miejsca mu starczało nad samym "plackiem". No i raz zalało piwnicę szpitala, bo przy ulewie z podjazdu wszystko spłynęło, a odwodnienia nie było. Na Procardii malowali szachownicę w deszcz i wszystko spłynęło. Musieli ścianę myć. No ale cudem zrobili. Mogliby jeszcze ten syf w koło ogarnąć, bo wygląda to jakby tam ... Chaszcze rosną, skład suchych gałęzi. Jeszcze jest tam sporo do zrobienia.
marian
marian 13.10.2018, 11:36
Nie lądują, bo mają ścieżkę podejścia wyznaczoną nad przewodami energetycznymi rozciągniętymi na nieprzepisowej wysokości pomiędzy dwoma słupami oświetleniowymi przy płocie szpitala .
ja
ja 13.10.2018, 11:34
To nie jest lądowisko komunikacyjne. Jak jest potrzeba, to lądują. Oby jak najmniej było trzeba.
zrozumieć platfusów
zrozumieć platfusów 13.10.2018, 18:21
To za darmo mogły dalej lądować gdzie lądował. 1.4 mln w błoto o pardon w POdejście poszło.
mufa
mufa 13.10.2018, 18:40
To nie "platfusy" zdecydowały prawacki pisiorze ... tylko ci co byli przez ostatnie 4 lata
Borki
Borki 12.10.2018, 10:09
3 nauczycieli i 1 prawnik, tylko tylu jest kandydatów? Dajcie zwyczajnym ludziom startować.
vito
vito 13.10.2018, 18:42
A to nie są zwykli ludzie ? ci ludzie mają poparcie, bo mają zaufanie społeczne
??
?? 13.10.2018, 11:32
A ktoś im broni???
Śródmieście
Śródmieście 12.10.2018, 09:09
Starosta spokojnie, merytorycznie i pewny siebie. Sprawdził się na stanowisku. Potrafił zjednoczyć radę i pracować wspólnie na rzecz powiatu. Dziś widać efekty. Ugrupowania pozostałych pokazały już co potrafią na miejskiej scenie i czym się kierują.
Bartek
Bartek 12.10.2018, 00:00
Obiektywnie najsłabiej Szkiladz . Kotarski i Szlaszynski wypadli lepiej. Tylko czemu taki krótki materiał?
starsza pani
starsza pani 11.10.2018, 23:00
Cudownie Michał Kotarski!! Jestem pod wielkim wrażeniem. Wielki z Pana polityk, choć tak młody, to w głowie wszystko poukładane. Mądry, przemyślany program, mocno wyskoczył Pan do przodu....reszta daleko z tyłu...Gratulacje
Popis
Popis 12.10.2018, 10:25
Kotarski właśnie wypadł zdumiewająco słabo. Same okrągłe gadki w stylu Filipa. Bez konkretów. Dużo nauki przed nim. Może za kilka lat
taktowygląda
taktowygląda 12.10.2018, 23:00
całe te Nasze Miasto jakieś takie wyreżyserowane, jakby z jednej kartki na pamięć sloganów się uczyli
marian
marian 12.10.2018, 09:20
Tylko babcia może tak chwalić swego wnuka ...
August
August 11.10.2018, 22:47
Starosta konkretny i wie co mówi nieźle wypadła Joanna Lisek, Dareczek zakochany w sobie a młody Michałek cienizna jeszcze dużo nauki....
Augustowianin
Augustowianin 11.10.2018, 21:42
Szlaszyński wypadł najlepiej. Reszta nie wiedziała, o czym mówi...
Furman Zenon
Furman Zenon 11.10.2018, 18:09
To jest debata? Przepraszam najmocniej, ale nie jestem idiotą. Nikt z tych ludzi nie mówił o konkretach. Bzdety o szpitalu? No sorry. Czy kandydując do powiatu jedyną ofertą są najbrzydszy szpital w województwie i szkoły? Taką ofertę macie mieszkańcom? Nie! Ja przypominam sobie wypowiedź pani na temat radnej co miała dom a otrzymała mieszkanie w bloku. Pan na rowerze za szybko jeździł. Innego pana przełożony nadinteligentny skończył z wyrokiem. A młody? No za młody, żeby kierować powiatem. Ten z PISu na mieszkańców położył... Okropnie beznadziejne to było.
tguy
tguy 12.10.2018, 12:10
wszystko trafnie tylko czemu jak młody to nie może??
vito
vito 13.10.2018, 08:55
Bo z lat młodości zna tylko "Stary człowiek i morze" ... ;)
ObcyII
ObcyII 11.10.2018, 17:53
Żenada. Cyrk. Teatrzyk. I bardzo boją się pytań publiki, bo by były bardzo niewygodne. I jacy słodziutcy. Zwymiotować można.
Rubakowicz
Rubakowicz 11.10.2018, 17:52
Brawo Michał! W końcu nowa krew co realizuje współprace między powiatem a miastem a nie tylko o tym mówi... Reszta to jakieś gdybanie o dup....maryni i rowerzysta co ścieżki chce budować hahahaha
Jeździec niedzielny
Jeździec niedzielny 11.10.2018, 17:30
Panie starosto! Dziękuję za nowiutki asfalt na Konopnickiej. Teraz będzie idealnie równiótko jak powinno być. Mieszkańcy będą mieli wygodę, oszczędzą zawieszenie. Pacjenci w karetkach nie będą poddawaniu trzęsawkom. Brawo! Dzieki! (Żeby jasne było: głosu nie dam!) A i jeszcze jedno. Niebawem zapadnie się asfalt na pierwszej studzience na Letniskowej od strony Konopnickiej, bo już jest dół i wokół pęknięcia. Jak już te maszyny jeżdżą to warto to zrobić od razu, przy okazji. Rezali ten asfalt a to zagłębienie jest metr obok. Jak palcem im nie pokażesz to nie zrobią. No chyba, że czekamy aż pod spodem zrobi się dziura i wpadnie np. autobus.

Pozostałe