Biegali w promieniach słońca  

  • 13.10.2018, 07:47 (aktualizacja 16.10.2018 10:52)
  • Jolanta Wojczulis
Biegali w promieniach słońca
Zbigniew Lubaszewski był pierwszym augustowianinem, który wbiegł na metę w Budimex Półmaratonie Augustowskim. Ósma już edycja tej jednej ze sztandarowych imprez sportowych w naszym mieście odbyła się w niedzielę, 7 października. Podobnie jak w latach ubiegłych w tym dniu zorganizowano też Bieg Charytatywny.

 

Jolanta Wojczulis

W tegorocznym półmaratonie na starcie stanęli miłośnicy biegania nie tylko z Polski, ale także z Kenii, Litwy, Ukrainy czy Białorusi. Zanim jednak zawodnicy ruszyli do biegu, wspólnie przygotowywali się do zawodów podczas rozgrzewki. Po tej żwawej formie rozruszania, uczestnicy półmaratonu stawili się na starcie i pobiegli pokonać swoje słabości. Tuż przed nimi wystartowały osoby niepełnosprawne na wózkach typu handbike.

Najszybszy okazał się Hillary Kimaiyi z Kenii, który pokonał półmaraton w bardzo dobrym czasie 1:07:03. Wśród pań triumfowała Vera Ovcharuk, która pokonała linię mety w czasie 1:18:17. Bardzo dobrze poradzili sobie także biegacze z naszego miasta, pierwszą augustowianką, która pokonała półmaraton była Katarzyna Chełmińska (1:37:48), natomiast augustowianinem Zbigniew Lubaszewski, który przebiegł maraton w czasie1:19:46.

W ramach imprezy rozgrywano również Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, oraz Grand Prix Podlasia na 10 km.

W niedzielnej imprezie udział wzięło prawie 400 zawodników, ponieważ podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło osób z sercem na dłoni, którzy przemierzyli 10 kilometrów, by pomóc innym.

-W tym roku w Biegu Charytatywnym uczestniczyło ponad 160 osób. W tym specyficznym biegu wzięła udział młodzież, dorośli, starsi oraz całe rodziny–informuje A. Zarzecki, organizator augustowskiego półmaratonu.

Andrzej Zarzecki dziękuję wszystkim bez których ta impreza by się nie odbyła.

-Podziękowania należą się przede wszystkim przedsiębiorstwu Budimex, głównemu sponsorowi tytularnemu naszego biegu. Dziękuję także władzom miasta, które wsparło naszą inicjatywę, marszałkowi województwa podlaskiego, starostwu powiatowemu, firmie Augustowianka, Podlaskiemu Okręgowemu Związku Lekkoatletyki, Palarni Kawy La Kafo oraz jednej z firm augustowskich, naszemu dobroczyńcy, który od kilku lat wspiera bieg charytatywny –wylicza dyrektor. –Ponadto dziękuję przede wszystkim służbom mundurowym: augustowskim policjantom, straży granicznej, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów Lipowiec oraz Bryzgla. Dziękuję też kapeli The Boars Band, która umiliła bieg zawodnikom. Organizacja półmaratonu nie byłaby też możliwa bez ogromnej pomocy członków ATP, moich pracowników z CSiR, wolontariuszy z I i II liceum, wolontariuszy ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel, wolontariuszy ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań”, augustowskich kolarzy z Team Augustowianka oraz augustowskich motocyklistów. Jeszcze raz dziękuję im wszystkim, w zorganizowaniu tego ogromnego przedsięwzięcia.

Podsumowanie biegu charytatywnego opublikujemy już wkrótce na łamach Przeglądu Powiatowego. Pełne wyniki z półmaratonu dostępne są na stronie internetowej http://www.polmaratonaugustowski.pl, galerię zdjęć zaś można obejrzeć na naszym portalu internetowym www.dziennikpowiatowy.pl

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe