Sparta z pełnym workiem cennych kruszców  

  • 12.10.2018, 07:44
  • Jolanta Wojczulis
Sparta z pełnym workiem cennych kruszców
Narciarze wodni z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta i ich trener Maciej Krzywiński, mają powody do dumy. W zakończonym właśnie sezonie wywalczyli bowiem 47 medali, a to robi wrażenie. Na największe brawa zasługują Maja Piątek multimedalistka oraz Kamil Borysewicz wice mistrz świata.

 

Jolanta Wojczulis

We wtorek, 2 października, zarząd Augustowskiego Klubu Sparta spotkał się zawodnikami, ich rodzicami oraz z trenerem sekcji nart wodnych Maćkiem Krzywińskim w Hotelu Karmelik. Prezes Sparty Adam Sieńko podsumował szczegółowo wyniki sekcji w roku 2018.

Okazuje się, że zawodnicy sekcji nart wodnych na zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy, Polski i innych konkursach rangi międzynarodowej wywalczyli łącznie aż 47 medali, w tym: 23 złote, 14 srebrnych i 10 brązowych. Najważniejszymbył srebrny medal Mistrzostw Świata w skokach za wyciągiem, który wywalczył Kamil Borysewicz. Nie można też pominąć faktu, że zarówno Maja Piątek jak i Kamil Borysewicz zostali powołani do kadry Polski w narciarstwie wodnym.

-W zasadzie sezon jeszcze się nie skończył, gdyż nasz czołowy zawodnik Kamil Borysewicz został zaproszony do startu w prestiżowym konkursie w skokach na nartach wodnych, który odbędzie się w Chinach – powiedział podczas wtorkowego spotkania Maciej Krzywiński.

W imieniu zarządu Sparty zawodnicy otrzymali miłe prezenty. Wice Prezes Sparty Zdzisław Sadowski przedstawił optymistycznie wieści dotyczące wsparcia klubu i sekcji z pewnych źródeł.

-Z kolei rodzice zawodników zrobili niespodziankę trenerowi Maćkowi Krzywińskiemuwręczając mu puchar i miły prezent –dodaje Krzysztof Andruszkiewicz, prezes Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta.

My ze swojej strony tradycyjnie gratulujemy zawodnikom i trenerowi tak okazałego dorobku i liczymy na więcej.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe