Felieton prawie niewyborczy

  • 11.10.2018, 06:40
Felieton prawie niewyborczy
Mamy za sobą pierwszy sądowy spektakl wyborczy. Starcie KWW Nasze Miasto, w osobie Pana Karolczuka, z jego byłym pupilem Dariuszem Szkiłądziem. Każdy kto jest choć trochę zorientowany w augustowskiej oświacie, pamięta że cztery lata temu, zaraz po wyborach, KWW Nasze Miasto zainstalowało Pana Dariusza Szkiłądzia w strukturach augustowskiej oświaty.

Według Mirosława Karolczuka i Wojciecha Walulika miał to być znakomity fachowiec, który uzdrowi wszelkie bolączki systemu oświatowego. KWW Nasze Miasto przekonywało, iż Dariusz Szkiłądź to osoba, która z ogromną atencją odnosi się do radnych. Zabrakło refleksji nad losem pracowników oświaty. W archiwalnych numerach „Przeglądu Powiatowego” znajduje się wiele przykładów zachwytu nad Dariuszem Szkiłądziem. Dzisiaj gołym okiem widać, że stan augustowskiej oświaty napawa troską, a środowisko nauczycielskie rozbite jest na obozy. KWW Nasze Miasto wraz Mirosławem Karolczukiem jest ostatnim komitetem wyborczym, który powinien krytykować Dariusza Szkiłądzia. To wasz człowiek, przez was awansowany. Świętą prawdą jest to, że p. Szkiłądź to błąd, ale to błąd KWW Naszego Miasta, Mirosława Karolczuka i Wojciecha Walulika. Dlatego nic nie usprawiedliwi faktu, że KWW Nasze Miasto ramię w ramię z Panem Dariuszem Szkiłądziem dewastowało augustowską oświatę, i pozwalało na zarządzanie poprzez strach i podziały.

Proście o wybaczenie, gdyż bez waszego przyzwolenia obecne problemy by nie powstały. To jest wasze #OBIECANEWYKONANE.

Niezależnie od wyniku procesu jest on porażką całego obozu Naszego Miasta, w szczególności Panów Karolczuka i Walulika oraz Szkiłądzia.

Izabela Piasecka

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaja
Jaja 12.10.2018, 15:28
Powiedziała co wiedziała i czym prędzej...
prof. Klotz
prof. Klotz 12.10.2018, 09:55
Ależ ciężko zobaczyć belkę w swoim oku. Czy aby nie kolega z ugrupowania Pani Izabelli, ręka w rękę z Panem Dariuszem, zamykał SP nr 5 a teraz chce ją z powrotem otwierać? Szczyt obłudy i hipokryzji.
a teraz na temat
a teraz na temat 11.10.2018, 14:24
zgadzam się że dla Pana Burmistrza trzeba podziękować, nie da się rządzić bez zaplecza, kilka osób interesownych to za mało. ale co proponujecie? jak chcecie rozdać 3.000 zł na ucznia? dać nauczycielom? zbudować strefę, ratusz i ulice w pełnym wymiarze? budżet to nie guma do żucia co się da naciągnąć, nie lukrujcie, nie cukrujcie. Jakie srodki unijne? na drogi to fikcja, dostaje jedna gora dwie i muszą mieć znaczenie strategiczne a nie drogi osiedlowe! dofinansowania na muzea są - ok ale zeby wziąć 40% trzeba sdołożyć 60% i to wg KNR co oznacza, że te 60% to czesto koszt całej pracy wg naszych lokalnych stawek. Pytam więć o konkrety i nadal czekam, bo nadal nie wiem na kogo zagłosuję
proszę nie wypominać
proszę nie wypominać 11.10.2018, 14:18
Szkiłądź, Krzywiński i Walulik to jedna drużyna, proszę nie przypisywać ich nikomu, Burmistrz opowiedział się rok temu do kogo jemu bliżej i rozstanie nastało, przecież o tym też Pani pisała, jak było mówione na sesji wielokrotnie - to Burmistrz kieruje Urzędem. Prosze nie szukać na siłę jakiś skojarzeń Pani Izabelo. u Pani i innych kandydatów nikt też ich nie szuka więc proszę trzymać poziom o czym Pisze Pan Redaktor na pierwszej stronie!
swoją drogą co oznacza ten tytuł tekstu? prawie wyborczy chyba miało być? czasami w przewrotności można przesadzić...
Xzy
Xzy 11.10.2018, 12:08
Brawo pani Izo! Wszystko to prawda niewygodna dla ekipy NM i ekipy walulika !
augustowiak_2017
augustowiak_2017 11.10.2018, 10:54
Dlaczego najgłośniej krzyczą Ci którzy w życiu nic nie osiągneli?
dariusz_ostapowicz
Santiago 11.10.2018, 09:07
O proszę- Izabela się wypowiedziała. Szok i niedowierzanie, popłoch w NeMo. Szkiładzia obronić się nie da- to fakt niezaprzeczalny. NeMo miało swój udział z Walulikiem i Karolczukiem w jego powołaniu. To wszystko fakty, z ktorymi się nie dyskutuje. Jednak tak dla uczciwosci to należało by przypomnieć nieporadność dzialań Izabeli z czasów jej współzarzadzania Miastem. Także- pokory trochę " lewico+ PO i cos tam, cos tam".
ja
ja 11.10.2018, 09:53
nieporadność czy poradnośc - ja mam pozytywne odczucia o Pani Izabeli- a szczególnie dlatego że w urzędzie pracy nikt przez nią nie płakał i nikt nie stracił pracy. nauczyciele i uczniowie mieli zawsze dawane a nie odbierane. nikt ich nie zastraszał, nie poniżał, nie szukał haków , nie wyśmiewano ich poglądów i życia prywatnego-Pozdrawiam :)
nie o interes tu chodzi
nie o interes tu chodzi 11.10.2018, 14:19
czyli tu chodzi tylko o "dawanie" sorry ale skąd miała że tak rozdawała, piszesz o moich i naszych podatkach! nie jesteście jedyną grupą zawodową! są też inne pozycje w budżecie niż tylko dawanie nauczycielom!
chwila
chwila 11.10.2018, 12:02
Chwilę. A to za przekręty nie została zwolniona z pracy?

Pozostałe