Jesienne święto w Żarnowie

  • 11.10.2018, 09:56 (aktualizacja 11.10.2018, 10:27)
  • Beata Perzanowska
Jesienne święto w Żarnowie
Mecz piłki siatkowej, bieg z ziemniakiem i konkurs na najbardziej oryginalne warzywo. To między innymi elementy Święta Jesieni, które odbywało się w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie.

Beata Perzanowska

Święto Jesieni, odbywało się w niedzielę, 30 września. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji zakończenia lata i przywitania pięknej jesieni. W ramach imprezy zorganizowano wiele atrakcji. Rozegrano mecz piłki siatkowej, w którym nagrodami były zestawy piłek, ufundowanych przez Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego. Prezenty wręczył Zbigniew Buksiński, wójt gminy Augustów. Tradycyjnie podczas tego święta można było obejrzeć plony, które zostały przyniesione na gminny konkurs ,,Oryginalne niespotykanej wielkości i kształtów plony“. W tym konkursie wzięło udział 21 osób. W czasie spotkania odbył się również ,,Konkurs zręcznościowo- wiedzowy o ziemniaku“. Uczestniczyły w nim cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. A były to zadania, polegające na obieraniu ziemniaka, gdzie wygrywała najdłuższa obierka, biegu z ziemniakiem, rzucie ziemniakiem do kosza. Trzeba było się też wykazać wiedzą na temat ziemniaków. Organizatorzy święta, czyli Centrum Kultury w Żarnowie przygotowało przysmaki z ziemniaków, czyli placki ziemniaczane, babkę ziemniaczaną, pierogi z ziemniakami i inne potrawy. Wszystkie drużyny biorące udział w zmaganiach oraz uczestnicy konkursy na najciekawsze warzywa otrzymali upominki.

Laureaci konkursu o ziemniakach

I miejsce zajęła drużyna „Spółka Kowalewscy“

II miejsce – Strażacy

III miejsce – Pawłowscy

IV miejsce - Drużyna „2+1“

 

Laureaci konkursu na najciekawsze warzywa

Dorośli:

Halina Dzieniszewska, Teresa Kowalewska, Bożena Chmielewska, Anna Kowalewska, Teodozja Gudanowska. Aneta Zysko, Katarzyna Łaban i Barbara Skowrońska.

Dzieci:

Maksymilian Jasiński, Aleksander Jasiński, Jan Kowalewski, Martyna Grochowska, Magda Prusko, Julia Kowalewska, Weronika Kowalewska, Wioletta Zysko, Kacper Łapiński, Oliwia Łapińska, Dawid Skowroński, Piotr Kulik i Wiktoria Kulik.

 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe