Turniej piłkarski pamięci Romualda Kabrońskiego 

  • 9.10.2018, 11:53 (aktualizacja 09.10.2018 12:03)
  • Jolanta Wojczulis
Turniej piłkarski pamięci Romualda Kabrońskiego
Nie zawsze potrzeba mnóstwa pieniędzy, liczonych w dolarach lub euro, wieloletnich projektów inwestycyjnych i szumnych zapowiedzi, by zrobić coś wielkiego i pożytecznego dla swojego środowiska. Nie trzeba znać kilkudziesięciu języków, by rozsławiać najpopularniejszą dyscyplinę sportu na globie. Czasami wystarczy oddać kawałek serca dla tych, których pasją jest piłka nożna.

Taką osobą na pewno był Romuald Kabroński, Członek Honorowy PZPN, członek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, wieloletni działacz Sparty Augustów, człowiek, który z upływem lat i sukcesów Spartan wrastał coraz piękniej w krajobraz augustowskiego sportu.

Właściwie od zawsze kojarzony był z sukcesami klubu. Swoją funkcję dyrektora czy wiceprezesa traktował jako zaszczyt i wyróżnienie, a nie jako trampolinę do kariery.Osiągał sukcesy nie tylko na niwie organizacyjnej, ale przede wszystkim czysto ludzkiej, potrafiąc zjednoczyć wokół siebie ludzi o różnym spojrzeniu na sport. W ciągu jednego dnia potrafił oglądać w Augustowie trening dziesięcioletnich piłkarzy, by niebawem kibicować seniorom podczas meczu wyjazdowego.

Był dobrym duchem królewskiego klubu i wydawać się czasem mogło, że będzie wśród nas zawsze. Oddanie Romualda Kabrońskiego dla sportu dziś stanowi motywację dla młodszych działaczy i trenerów do działań na rzecz dobra Sparty Augustów.

Być może tymi śladami podąży Rafał Harasim, obecny trener seniorów z klubu znad Netty oraz założyciel i opiekun adeptów futbolu z Akademii Piłkarskiej Sparty Augustów. To on był pomysłodawcą zbudowania w Augustowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem i zapleczem socjalnym, które pozwoliłoby wydłużyć sezon piłkarski, a przede wszystkim stworzyć możliwości trenowania w dobrych warunkach bez obaw o zniszczenie głównej płyty boiska przy ul. Tytoniowej.

Zainicjowany w 2015 roku w Augustowie Budżet Obywatelski okazał się dla setek zawodników z Akademii Sparty, ich rodzin, trenerów oraz piłkarzy z wszystkich kategorii wiekowych klubu strzałem w dziesiątkę. Mogli oni bowiem dać wyraz swoim marzeniom i planom w specjalnym głosowaniu, podczas którego projekt budowy nowego boiska zyskał zdecydowanie największe poparcie. Owoce tego przedsięwzięcia można zbierać już teraz.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe