Sąd oddalił wniosek D. Szkiłądzia w stosunku do M. Karolczuka i KWW Nasze Miasto Augustów 

  • 8.10.2018, 16:10 (aktualizacja 08.10.2018 18:36)
Sąd oddalił wniosek D. Szkiłądzia w stosunku do M. Karolczuka i KWW Nasze Miasto Augustów Na zdjęciu: Dariusz Szkiłądź i Mirosław Karolczuk.
Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił wniosek Dariusza Szkiłądzia w stosunku do Mirosława Karolczuka i KWW Nasze Miasto Augustów. Wyrok jest nieprawomocny. D. Szkiłądź zapowiedział złożenie apelacji. Rozprawa w trybie wyborczym dotyczyła słów o sytuacji w augustowskiej oświacie, które padły na konferencji prasowej M. Karolczuka i KWW Nasze Miasto Augustów z 27 września. Znalazło się tam m.in. sformułowanie, że "augustowską oświatą rządzi strach", które zdaniem D. Szkiłądzia jest krzywdzące. M. Karolczuk jest usatysfakcjonowany dzisiejszą decyzją sądu.

Bartosz Lipiński

Przyczynkiem do złożenia pozwu przez Dariusza Szkiłądzia były niektóre opinie z konferencji prasowej KWW Nasze Miasto Augustów i kandydata na urząd burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka, którą można obejrzeć i odsłuchać w poniższym linku:

https://www.dziennikpowiatowy.pl/wiadomosci/2946,konferencja-prasowa-kww-nasze-miasto-o-edukacji-vi

Na kolejnych stronach artykułu komentarze do sytuacji Dariusza Szkiłądzia i Mirosława Karolczuka.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przegryw
Przegryw 13.10.2018, 15:37
Chodzą słuchy ze po raz drugi przegrał- tym razem w bialymstoku. Jaki smuteczek.... Wyborcy - na tacy sam kandydat umożliwił nam ten spektakl a swiadkowie opowiedzieli co nie co. Czy chcemy znowu taka osobę?? Czy chcemy burmistrza z tym plecakiem?? Ile jeszcze krzywd musi się wydarzyć? Idź na wybory, myśl, wybierz właściwie.
 pani x
pani x 11.10.2018, 11:30
Szkiłądz jada obiadki w sp 3 a nie jest pracownikiem placówki
Amci amciu
Amci amciu 11.10.2018, 15:25
Pan kierownik miską ryżu się nie naje jak pospolity motłoch, a po drugie to nie je a sprawdza jakość posiłków. nadzoruje i kontroluje. Musi.
Ktoś
Ktoś 10.10.2018, 19:36
czy są jeszcze jacyś nie upolitycznieni nauczyciele w augustowie, czy wszyscy sie babrają w tym gównie?
idę na wybory
idę na wybory 10.10.2018, 12:13
A ja pamiętam wybory przed czteroma laty kiedy podczas kampanii obecny kierownik i jego komitet byli jednym z najbardziej atakujących nauczyciela w-fu. Wkrótce okazało się ze to był bardzo sprytny manewr i panowie niemal natychmiast rozpoczęli swoją współpracę i uwielbienie które trwa do dzisiaj . Tak więc myślę sobie czy to atakowanie się wzajemne nie jest aby na pokaz? Czy nie okaże się ze po wygraniu którejkolwiek ze stron nie zaczną ze sobą ściśle współpracować? Więc nie pozostaje nic innego jak wybrać innego kandydata spośród tych 2. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta :)
odwazny
odwazny 9.10.2018, 23:51
Prawda wyszła na jaw...w końcu nauczyciele i zastraszani dyretorzy będą mogli wyznac te lata w zastraszaniu i groźbach...ufff...sądy jeszcze na szczęście w jakimś stopniu istnieją..
uczeń
uczeń 9.10.2018, 19:45
A mam pytanie...kto popierał zmiany w oświacie, która jest taka zła teraz... czy nie Pan zastępca burmistrza przez 3 lata, czy nie Pan przewodniczący komisji oświatowej...teraz po sądach się ciągają, komedia
pytam
pytam 10.10.2018, 10:29
spójrz w Regulamin Urzędu, Kierownik Szkiłądź podlegał pod Burmistrza Walulika i tylko pod niego, jak mówił na sesji biorę odpowiedzialność za urząd, nikt mi kierownicy wyrywać nie będzie, i co teraz? zabawa w gorącego kartofla? ale dzisiaj władzę ma tylko Wojciech Walulik więc pytamy co teraz z oświatą?
Wyborca w
Wyborca w 10.10.2018, 15:11
Zaraz okaże się że pan Karolczuk nic nie robił w UM! Albo coś zrobił i nie zwracał uwagi co wokół się dzieje !
A teraz namaszczony przez NM nabral mocy, podobnie jak p. Walulik 4 lata temu.
tak jest!
tak jest! 9.10.2018, 18:41
brawo NM konsekwentnie i do przodu! wolność wyrażania opinii
Mirek
Mirek 11.10.2018, 11:58
Tak #całanaprzód po trupach bez honoru byle do władzy !
Taktoja
Taktoja 9.10.2018, 17:13
Pewnie gdyby nadal był wiceburmistrzrm to siedziałby cicho i nic by mu nie przedzkadzało... fałsz i obłuda
Chęciński
Chęciński 9.10.2018, 13:26
To jest na cały powiat pierwsza taka sprawa o... kota
Wnuk
Wnuk 9.10.2018, 13:17
Mój dziadek tak się czesał w latach sześćdziesiątych. Wtedy była taka moda
PiS
PiS 9.10.2018, 13:11
Zauważyliście, że Wojciech Walulik na plakatach jest jakoś podobny do kogoś innego. Połączenie skacowanego Siary z A. Dudą I trochę jeszcze Belmondo. Grafik powinien beknąć.
Tylko pytam
Tylko pytam 9.10.2018, 09:18
Nasze Miasto podało Szkiłądziowi listę wrogów na tacy. Jak wygra Walulik, kto ich będzie bronił? Mirek? Wątpię
Taki Pan
Taki Pan 9.10.2018, 11:40
Jakby miał sprzątnąć wszystkich wrogów z listy, to nie wiem czy zostałaby choć jedna szkoła w mieście otwarta...
Lupus
Lupus 9.10.2018, 09:52
Ofiary na ołtarzu nieodpowiedzialne i cynicznej polityki.
Brmbo
Brmbo 9.10.2018, 22:28
Temu nie głosujmy na tą ukryta opcje piswoska! Głos oddany na Walulik to głos oddany na samych pieniaczy i nierobow
vito
vito 11.10.2018, 08:44
Dokładnie ...głosujmy na Sieńkę
Jak
Jak 9.10.2018, 08:53
Wojna w rodzinie. A jeszcze niedawno z dziobków sobie pili i wszystko było takie super i rozwój był. A teraz po sądach się ciągają. Może to ustawka?
Sgfbbrf
Sgfbbrf 8.10.2018, 22:32
Wszystkim rozpalonym tu głowom radzę ostudzić emocje pan Szkiłąďź nie składa broni tylko apelację. I co będzie jak wygra Walulik ,a pan Darek dalej będzie kierownikem oświaty ? Dalej będziecie tacy odważni jak przez ostatnie 4 lata ?
Taka prawda
Taka prawda 13.10.2018, 00:19
Podobno apelacja została oddalona więc co jeszcze?
Życie óczy
Życie óczy 9.10.2018, 11:39
I co? Dalej wszyscy mają uciekać przerażeni przed Szkiłądziem? Nawet jeśli wygra Walulik, to już Szkiłądź taki odważny nie będzie jak dotąd..
Pokjihg
Pokjihg 9.10.2018, 06:06
I tak będzie. Współczuję biorącym udział w tym zacnym działaniu. Szkoda was
Wyborca21
Wyborca21 8.10.2018, 21:45
Mam nadzieję, że nie powiedzie mu się w najbliższych wyborach do rady powiatu. Obecni ludzie są ok. Starostwo jako jedyne trzyma poziom.
mieszkaniec
mieszkaniec 8.10.2018, 21:40
Powinniśmy omijać wszystkich nauczycieli..., i byłe bużki, które już nic dobrego nie przyniosą, chyba tylko wstydu mieszkańcom. Widok obecnego starosty i burmistrza na ekranie wywołuje u mnie stan niestrawności, Czy świadomość mieszkańców Augustowa jest aż taka niska.......
wyborca
wyborca 9.10.2018, 09:30
Mieszkańcu, co Tobie przeszkadza Starosta, to bardzo porządny i uczciwy człowiek. Proszę odnosić się z szacunkiem.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 8.10.2018, 21:26
Takij ohydnej kampanii w tym mieście jeszcze nie było. Ludzie co się z wami dzieje ??? Żadnej merytorycznej rozmowy.
Tragedia
na debatę
na debatę 9.10.2018, 12:48
No właśnie, Panie Dariuszu kto Panu poradził taki krok? pójscie do Sądu? proszę iść na debatę! proszę o dialog, merytoryczną dyskusję
Wstyd
Wstyd 8.10.2018, 22:19
Na merytoryczną debatę w ogólniaku Walulik nie przyszedł i nawet nikogo nie przysłał!
Załamany
Załamany 10.10.2018, 16:37
Bo te całe ugrupowanie pis2 to jakaś wydmuszka, pieciu kolesiow a jeden lepszy od drugiego, prawie każdy z zarzutami i sprawami o mobingi łapówki molestowanie...
Wyborca
Wyborca 8.10.2018, 21:07
Mieszkańcy Augustowa czy jeszcze możecie słuchać tych kłótni? Wybory 21 października gonić to towarzystwo bo będziecie mieli następne 5 lat kłótni a nie rozwoju
xyz
xyz 9.10.2018, 09:33
Popieram Wyborcę. Dość kłótni, tylko gospodarka powinna być tematem rozmów.
RODZIC
RODZIC 8.10.2018, 19:03
Brawo Mirek Karolczuk brawo Nasze Miasto prawda wyszła na jaw brawo nauczyciele w końcu odważyliście się powiedzieć prawdę
Wyborca w
Wyborca w 8.10.2018, 20:19
Za co brawo? P. Karolczuk 3 lata na stanowisku wiceburmistrza NM większość w radzie miasta 4 lata i nie kiwneli palcem żeby uzdrowić sytuację w augustowskiej oświacie.
To p. Szkiładż przegrał a nie p. Karolczuk wygrał i NM !
brawo!
brawo! 11.10.2018, 14:27
jakby nie patrzeć Sąd przyznał rację stronie przeciwnej skoro oddalił pozew :)
gfds
gfds 8.10.2018, 18:24
Abstra***ąc od kierownika, kandydata itd. Tak ogólnie. Jacy oni mają piekne buziulki na bilbordach przed wyborami. Ale jak im one się zmienią po wyborach, w trakcie kadencji. A pod koniec to już wystarczy spojrzeć ...

Pozostałe