Rozprawa sądowa w trybie wyborczym 

  • 6.10.2018, 14:14 (aktualizacja 06.10.2018 15:52)
Rozprawa sądowa w trybie wyborczym Na zdjęciu: Dariusz Szkiłądź i Mirosław Karolczuk.
W piątek, 5 października, w Sądzie Okręgowym w Suwałkach odbyła się rozprawa w trybie wyborczym. Pozew do sądu skierował Dariusz Szkiłądź. Obecny kierownik edukacji i sportu w urzędzie miejskim w Augustowie uzasadnia, że skierował pozew przeciwko Mirosławowi Karolczukowi i KWW Nasze Miasto Augustów ze względu na słowa o augustowskiej oświacie, które padły na konferencji prasowej komitetu, w dniu 27 września. Wyrok mamy poznać w poniedziałek.

Bartosz Lipiński

Przyczynkiem do złożenia pozwu przez Dariusza Szkiłądzia były niektóre opinie z konferencji prasowej KWW Nasze Miasto Augustów i kandydata na urząd burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka, którą można obejrzeć i odsłuchać w poniższym linku:

https://www.dziennikpowiatowy.pl/wiadomosci/2946,konferencja-prasowa-kww-nasze-miasto-o-edukacji-vi

Na kolejnych stronach artykułu komentarze do sytuacji Dariusza Szkiłądzia i Filipa Chodkiewicza.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fred
fred 9.10.2018, 19:42
I zabawa dalej trwa... Jeden pozywa drugiego za pseudo reformę w szkołach, a kto 3 lata popierał kierownika jak robił rewolucję w szkołach, jak wymieniał dyrektorów, likwidował szkoły, zmniejszał etaty w przedszkolach, łączył klasy jak tylko popadnie kosztem dzieci... było wszystko ok i radny przewodniczący komisji oświatowej wszystko klepał, a teraz jaka ta oświata nie dobra trzeba zmian...obłuda, obłuda, obłuda
naj
naj 9.10.2018, 11:14
Największe banery - Nasze Miasto
Najbogatsi radni - Nasze Miasto
Najwięcej prwyatnych biznesów - Nasze Miasto
Najlepszy piar - Nasze Miasto
Najlepsza cenzura w internecie - Nasze Miasto
Najwięcej biznesów na miejskiej kasie - Nasze Miasto
Najwięcej zrealizowanych obietnic - Nasze Miasto
Najlepsza wizja na rozwój - Nasze Miasto
Najszybciej wdrażane pomysły - Nasze Miasto
Najwięcej rozpoczętych inwestycji - Nasze Miasto
Najwięcej remontowanych i budowanych dróg -Nasze Miasto
Największy budżet obywatelski - Nasze Miasto
Najbardziej oskarżani - Nasze Miasto
Naj nie bierze się znikąd.

maurycy
maurycy 9.10.2018, 14:12
Rzeczywiście, górna połowa to "sprawka" NM .. dolna obecnego burmistrza i jak żyć , jak żyć w naszym mieście gdzie biznes i władza będzie stanowiła jedność .
Maurycy
Maurycy 9.10.2018, 19:02
Burmistrza bahaha dobre. Proszę sie nie kompromitować. Burmistrz co najwyżej to może się iść zapytać żonę o pozwolenie czy może już garnitur zmienić. Przecież ten człowiek nic nie wie i w niczym sie nie orientuje. Jego żona np. kadrami się w urzedzie zajmuje.
obserwator
obserwator 9.10.2018, 23:27
...tak to jest jak w pustą bańkę coś uderzy - wydaje się jej, że jest echem... tylko dźwięk nieco tępy! Paskudny babsztyl!
maurycy
maurycy 9.10.2018, 21:19
Dobrze jesteś Maurycy zorientowany w temacie żony burmistrza ...
Obserwator
Obserwator 8.10.2018, 16:28
Nic Wam trolle nie pomoże. Możecie sobie pisać bzdury. Prawda jest taka, że sąd przychylił się do stanowiska Mirosława Karolczuka i NM.
Jest wyrok !!! SAMOZAORANIE!!!
Szkiłądź biedak terez to tylko po piwo i na rower :)
Kampania wyborcza .!
Kampania wyborcza .! 9.10.2018, 07:29
Po pierwsze sąd oddalił pozew p. Szkiłądzia a nie przychylił się do stanowiska ! Po drugie razem ze p. Szkiłądziem ekipa NM sprawowała władzę i jest współodpowiedzialna za ten "strach" w augustowskiej oświacie. Przypomnę że przez 3 lata w zgodzie z p. Walulikiem i p. Karolczukiem !

pytam o wiek
pytam o wiek 9.10.2018, 12:41
to w końcu strach w oświacie to prawda???? czy nie? zdecyduj się, rozumiem, że Karolczuk kazał mu zachowywać się w ten sposób? a ile lat ma Pan Kierownik przepraszam?
Kampania wyborcza !
Kampania wyborcza ! 9.10.2018, 16:44
"Pytam o wiek" nie wiem czy jest "strach' w augustowskiej oświacie bo nie jestem nauczycielem. Ale pan przewodniczący napisał że wszyscy wiedzieli to domyślam sie że jest ! I dziwie się że NM przypomniało o "strachu" po 4 latach rządów dopiero przy kampani wyborczej. Wszyscy razem szli do wyborów i nikomu przez 3-4 lata ten strach nie przeszkadzał tylko odważniejsi nauczyciele próbowali sie buntować i już nie pracują ! Wiec się nie osmieszaj !
Obłuda
Obłuda 9.10.2018, 21:40
Kampania wyborcza- bardzo skusznie. To prawda- czy ktoś im pomógł? Ktoś się wstawił? Ktoś reagował? A cała brać nauczycielska? Raptem solidarni? Bo co? Bo teraz czas zwalniać kolejnych czyli was? A który z braci stanął za gnębionym nauczycielem? Który z radnych pomógł osobom które zostały bez chleba przez tego trola? Teraz wam zaufać? 4 lata !!!! Wszyscy wiedzieli- kto cokolwiek robił? Byłoby niesprawiedliwie gdyby nie wspomnieć o walce z wiatrakami przez Panią ŚLASZYNSKA, KLECZKOWSKIEGO I MIKLASA. Tak, to można stwierdzić i odsłuchać - resztą raptem sobie przypomniała. I wiecie co? A niech wygra ten obecny i niech dalej siedzi na posadce ten troll. Zobaczymy czy nadal będziecie waleczni i staniecie w obronie ..... Śmiech na sali
T.M.
T.M. 10.10.2018, 09:25
Marxin Kleczkowski jest radnym powiatowym i potrafił zareagować za xo dyrektorki list na radzie odczytały że szkaluje dobre iimię szkół. Wszystko pod dyktando pana kierownika oczywiście.
obserwator
obserwator 8.10.2018, 11:23
Kiedy Pan Karolczuk pracował w urzędzie , to oczywiście była sielanka...
Sprawiedliwosć
Sprawiedliwosć 8.10.2018, 11:09
Szanowny panie przewodniczący z pana wypowiedzi wynika że przez ostatnie 4 lata wszyscy wiedzieli co sie dzieje w augustowskiej oswiacie czyli radni NM i pan i pan karolczuk też wiedzieli, wiec dlaczego mając większość w radzie burmistrza i pana burmistrza ze swojej partii nic z tym nie zrobiliście ? DLACZEGO ?
DLACZEGO biernie przyglądaliście się na dramat nauczycieli i rodziców ?
A teraz kandydat NM na burmistrza ktory byl wiceburmistrzem wykorzystuje ten stan rzeczy w kampanii wyborczej!
To tak jak by sam siebie krytykował !
Poprzednio będąc u władzy nic nie zrobił a teraz jak go ludzie wybiorą to wszystko uporządkuje!
Trzeba bylo zareagować 4 lata temu niektórych decyzji i krzywdy ludzkiej nie da się cofnąć !
może tak?
może tak? 9.10.2018, 12:42
może dlatego że widząc co się dzieje, chce coś zmienić? a nie zamiatać pod dywan?
hhhhh
hhhhh 8.10.2018, 16:30
Ot i polityka. Na potrzeby kampanii to wszystko można powiedzieć. Może ludzie się nie połapią i uwierzą. Juz Mateuszek powiedział dobitnie o reklamie. Ludzie są tak głupi, że to działa.
obserwator
obserwator 8.10.2018, 13:58
To prawda. Osobami reagującymi na to co się dzieje byli Pani Szlaszyńska, Pan Kleczkowski i Pan Miklas- jaka była reakcja na ich głosy? Żadna! Robiono z nich oszołomów . Przypomnę sesje - pamiętam potraktowanie Pana Miklasa jak nie wiem kogo kiedy mówił wprost o nieprawidłowościach..
Tomek
Tomek 7.10.2018, 11:46
Samozaoranie !!!! W sprawie zeznawali nawet przeciwnicy polityczni Naszego Miasta potwierdzając ze diagnoza wygłoszona przez Karolczuka jest prawdziwa !!! Bardzo dużo świadków odmówiło zeznawania przed sądem ! Dlaczego ? Ze strachu przed zemstą „pana””!!!!!!! 🤔 wiec jest pytanie ! „czy Augustowska oświata rządzi strach ?” 😂
nauczyciel
nauczyciel 7.10.2018, 18:29
Strach był wcześniej, teraz jest dobrze!
qwerty
qwerty 7.10.2018, 14:09
mogli powołać na świadków te osoby które już w oświacie nie pracują - reszta chce pracować więc ....
Veto
Veto 8.10.2018, 14:44
Powołano na świadka byłą panią dyrektor szkoły nr 4 panią Mariolę, chyba nie miała nic do stracenia.... więc.. qwerty?
T.M.
T.M. 8.10.2018, 16:29
Veto nie wprowadzaj ludzi w błąd .Pani Mariola została nieskutecznie odwołana , a zatem nadal pozostaje dyrektorem , do czasu kiedy się wszystko wyjaśni.
Qwerty
Qwerty 8.10.2018, 15:30
Veto- to super wiadomość . A teraz czekam na info i wyroku.
to mówiłem ja- Jarząbek
to mówiłem ja- Jarząbek 7.10.2018, 07:43
Ależ opowieści dziwnej treści. Nauczyciele są szczęśliwi, niczego i nikogo nie boją, kierownik liczy się z ich zdaniem i każde odmienne od jego traktuje poważnie, z szacunkiem - krytykę przyjmuje z pokorą, nie poniża, nie zastrasza nikogo, nie grozi zwolnieniem z pracy, nie zwalnia, "Błądzący" (czyt. myślący nie po myśli Pana ) nauczyciel zawsze czuje sie bezpiecznie bo wie że Pan Nasz szanuje jego zdanie. Nie ma później żadnych ataków na nauczyciela, nie szuka się na niego haków, nie ma na niego nagonki.... Błądzący nauczyciel otrzymuję później mnóstwo godzin na zajęcia dodatkowe, wysoki dodatek motywacyjny lub zastępstwa od dyrektorów, którzy są jego przyjaciółmi bo konkursy na dyrektorów wygrały przecież osoby które wspaniale współpracują z Naszym Panem. - pięknie jest!
Ret
Ret 7.10.2018, 00:51
Panie Burmistrzu to po ile paliwo będzie w tej taniej stacji ? Muszę znać ceny przed wyborami bo nie wiem czy warto głosować na pana.
haha
haha 9.10.2018, 12:44
to żart? co Ty mówisz? może jeszcze salon kosmetyczny i psi fryzjer?
Bruno
Bruno 8.10.2018, 14:49
Boli ;) ;) ;) co.. z tego tylko powodu zapewne nie..ale jest innych wiele powodów dla których warto. A ten na dodatek, bo wolę kupować tańszą benzynę niż droższą . Kiedy jestem w trasie zawsze staram się tankować w sąsiednich miastach, bo taniej, proste
nauczyciel
nauczyciel 7.10.2018, 18:32
Warto!
Krzysztof Rozmyslowicz
Krzysztof Rozmyslowicz 6.10.2018, 20:31
Popieram to stwierdzenie _- Piłeś, nie pisz. Piszesz, pisz po polsku.
Pisz na trzezwo!
wtopa
wtopa 6.10.2018, 19:11
a kto jest strategiem? taki pozew to naprawde marketingowa klapa, proszę przekonać argumentami a nie sądami!
Wyborca
Wyborca 6.10.2018, 18:18
Augustowie nie powinni mieć jedną ocenę, pogonic to towarzystwo Walulika Karolczuka i Naszego Miasta to kompromitacja Augustowa i jego mieszkańców.
lekjo
lekjo 6.10.2018, 19:00
Piłeś, nie pisz. Piszesz, pisz po polsku.
dariusz_ostapowicz
Santiago 6.10.2018, 16:31
A wydawało się że chłopaki razem, jeszcze niedawno, współpracowali.
Coś to trochę pokrętne
wyborca
wyborca 7.10.2018, 17:55
Ludzie ,
tylko Pan Sieńko wprowadzi ład i zapanuje zgoda w mieście !!!

Pozostałe