W Żarnowie głośno czytali

  • 06.10.2018, 09:19 (aktualizacja 06.10.2018, 13:53)
  • Beata Perzanowska
W Żarnowie głośno czytali
Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie po raz pierwszy w piątek, 28 września, uczestniczyło w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Do akcji zaproszeni zostali uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Żarnowie wraz z nauczycielkami Ewą Tabaką i Agnieszką Rybi.

 

Beata Perzanowska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku i jest znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu szerszemu gronu użytkowników biblioteki. Lektura rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo. Głośne czytanie dzieciom przez rodziców buduje też między nimi silną więź emocjonalną. Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Czytanie na głos stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Spotkanie w żarnowskim centrum podzielone było na dwa etapy. W pierwszym rodzice i dzieci przebrani za postacie odpowiadające bohaterom z czytanej książki przedstawili fragment wybranej książki. Dzieci z koła teatralno-czytelniczego działającego w Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie przygotowały fragmenty bajek, baśni i lektur szkolnych. Drugi etap polegał na pracy plastyczno-bibliotecznej. Zebrani mieli za zadanie przygotować tzw. LAPBOOKA pt.: „Ja i moja ulubiona książka”, czyli książkę tematyczną z rysunkami, przypominającą papierowy teatrzyk. Prace dzieci można obejrzeć na wystawie przygotowanej w żarnowskiej bibliotece. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, który w wesołej atmosferze wyśmienicie smakował.

 

Fragmenty bajek przygotowali:

Kasia Niedźwiecka- frag.: „ Ania z Zielonego Wzgórza”

Kinga Ciesielska -frag.: „Kopciuszek”

Weronika Kowalewska- frag.: „Tajemniczy Ogród”

Julia Kowalewska frag.: „ Królowa Śniegu”

Wiktoria Chmielewska frag.: „ Kot w butach”

Maciej Prawdzik frag: „Mały Książę”

Milena Sotkofrag. „ Upiorna szkoła”

Pani Ania Kowalewska „Bajka o rybaku i rybce”

Pan Rafał Rybicki „ O dentyście co bał się małego Franka” oraz „ Szkoła dziadka niejadka”

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe