Dewastacja strefy ekonomicznej 

  • 04.10.2018, 08:57 (aktualizacja 04.10.2018, 09:05)
  • Bartosz Lipiński
Dewastacja strefy ekonomicznej Archiwum PP
Nie ma szczęścia augustowska podstrefa ekonomiczna. Jej powstanie było spóźnione o wiele lat. Od kilku miesięcy strefą ekonomiczną stał się obszar całej Polski, a pracowników w Augustowie jak na lekarstwo. Dotychczas podpisano jedną umowę z przedsiębiorcą deklarującym 4 miejsca pracy. To 2,5 mln zł za jedno. Kilka tygodni temu usłyszeliśmy, że w naszej podstrefie nie ma prądu, teraz, że dochodzi do jej dewastacji.

Bartosz Lipiński

Strefa aktywności czy strefa marzeń?

Na początku lipca wręczono pozwolenie na prowadzenie działalności na augustowskiej podstrefie ekonomicznej pierwszemu kontrahentowi. Przedsiębiorca deklarował w zgłoszeniu zatrudnienie czterech pracowników. Uroczysta konferencja burmistrza z udziałem wysokich rangą oficjeli miała bardzo podniosły charakter. Pod względem PR-owym można było odtrąbić sukces, choć nie brakuje też głosów studzących hurraoptymizm. Niedawno w życie weszło nowe prawo rządowe. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji przewiduje, iż obszar całej Polski z przeznaczeniem na działalność gospodarczą stanie się teraz jedną strefą inwestycji. Tym samym nasza strefa niejako utraciła walory wyjątkowości i inwestorzy wcale nie muszą być zainteresowani prowadzeniem biznesu w Augustowie. Wszyscy życzymy sobie by było ich jak najwięcej, ale równie dobrze spełniając warunki mogą zainwestować swój kapitał gdzie indziej i tam uzyskać zwolnienia podatkowe. Po zmianach rządowych często pojawia się argument, że spóźniliśmy się o kilka lat z wykonaniem naszej strefy.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czyścioszek
Czyścioszek 04.10.2018, 12:36
jak czysto ! Miło dla oka. Cały Augustów czyściutki :-)
Porzadek musi być
Porzadek musi być 04.10.2018, 13:15
Gołym okiem widać , ze ktos dobrze dba o porządek w mieście
Palacz gumy
Palacz gumy 04.10.2018, 11:24
Czy slady opon po "paleniu kapora" mają świadczyć o dewastacji strefy przemysłowej?
To parking Galerii Marion według Was to ruina.?

Pozostałe