Dewastacja strefy ekonomicznej 

  • 4.10.2018, 08:57 (aktualizacja 04.10.2018 09:05)
  • Bartosz Lipiński
Dewastacja strefy ekonomicznej Archiwum PP
Nie ma szczęścia augustowska podstrefa ekonomiczna. Jej powstanie było spóźnione o wiele lat. Od kilku miesięcy strefą ekonomiczną stał się obszar całej Polski, a pracowników w Augustowie jak na lekarstwo. Dotychczas podpisano jedną umowę z przedsiębiorcą deklarującym 4 miejsca pracy. To 2,5 mln zł za jedno. Kilka tygodni temu usłyszeliśmy, że w naszej podstrefie nie ma prądu, teraz, że dochodzi do jej dewastacji.

Bartosz Lipiński

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Strefa aktywności czy strefa marzeń?

Na początku lipca wręczono pozwolenie na prowadzenie działalności na augustowskiej podstrefie ekonomicznej pierwszemu kontrahentowi. Przedsiębiorca deklarował w zgłoszeniu zatrudnienie czterech pracowników. Uroczysta konferencja burmistrza z udziałem wysokich rangą oficjeli miała bardzo podniosły charakter. Pod względem PR-owym można było odtrąbić sukces, choć nie brakuje też głosów studzących hurraoptymizm. Niedawno w życie weszło nowe prawo rządowe. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji przewiduje, iż obszar całej Polski z przeznaczeniem na działalność gospodarczą stanie się teraz jedną strefą inwestycji. Tym samym nasza strefa niejako utraciła walory wyjątkowości i inwestorzy wcale nie muszą być zainteresowani prowadzeniem biznesu w Augustowie. Wszyscy życzymy sobie by było ich jak najwięcej, ale równie dobrze spełniając warunki mogą zainwestować swój kapitał gdzie indziej i tam uzyskać zwolnienia podatkowe. Po zmianach rządowych często pojawia się argument, że spóźniliśmy się o kilka lat z wykonaniem naszej strefy.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czyścioszek
Czyścioszek 4.10.2018, 12:36
jak czysto ! Miło dla oka. Cały Augustów czyściutki :-)
Porzadek musi być
Porzadek musi być 4.10.2018, 13:15
Gołym okiem widać , ze ktos dobrze dba o porządek w mieście
Palacz gumy
Palacz gumy 4.10.2018, 11:24
Czy slady opon po "paleniu kapora" mają świadczyć o dewastacji strefy przemysłowej?
To parking Galerii Marion według Was to ruina.?

Pozostałe