Seniorzy rozbawili milusińskich  

  • 07.10.2018, 07:27
  • Jolanta Wojczulis
Seniorzy rozbawili milusińskich
Oczarowali i rozbawili wszystkich, zarówno przedszkolaków jak i dojrzalsze grono osób. Mowa o naszych seniorach z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w piątek, 28 września, w Przedszkolu nr 2 w Augustowie,wystąpili w spektaklu teatralno- muzycznym pt. „Rzepka”.

Jolanta Wojczulis 

Spektakl teatralno –muzyczny „Rzepka”, który wystawili augustowscy seniorzy przy wsparciu milusińskich z Przedszkola nr 2 w Augustowie powstał w ramach projektu „UTW dla społeczności”.Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” od wielu lat szuka sposobów na to, aby pomóc uniwersytetom trzeciego wieku w pełni wykorzystywać potencjał swoich słuchaczy, włączać ich w rozwój własnego UTW. W związku z tym wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, która jest inicjatorem i fundatorem projektu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” ogłosiło rekrutację do edycji programu „UTW dla społeczności”. Do takiego właśnie projektu przystąpili augustowianie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powołany został trzyosobowy zespół w składzie: Halina Toczyłowska, Barbara Kaplukiewicz oraz Maciej Stankowski i po wysłaniu zgłoszenia z przyjętymi założeniami augustowscy seniorzy zostali zakwalifikowani do grantu w wysokości 1800,00zł. Tu należą się duże brawa naszym dojrzalszym mieszkańcom za kreatywność, ponieważ do tego grantu zostało zakwalifikowanych zaledwie dziesięć UTW z całej Polski.

-Projekt zakładał udział w szkoleniach w trzech terminach: listopad 2017r.,luty 2018r. i maj br.- wyjaśnia Halina Toczyłowska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, animatorka projektu. - Głównym celem naszych działań jest współpraca między pokoleniami. Dzięki tej współpracychcemy wzmocnić role osób starszych w życiu najmłodszych, integrować i aktywizować lokalną społeczność.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe