Do biegu, gotowi, start 

  • 06.10.2018, 06:03
  • Jolanta Wojczulis
Do biegu, gotowi, start
Już w tę niedzielę, 7 października, miłośnicy biegania zmierzą się z trasą półmaratonu. Będzie to już ósma edycja Budimex Półmaratonu Augustowskiego. W związku z wydarzeniem po raz kolejny przypominamy o zmianie organizacji ruchu w tym dniu.

Na liście startowej półmaratonu zarejestrowało się już ponad 300 biegaczy z całej Polski. Uczestnicy półmaratonu zmierzą się z dystansem 21 km. Biegacze, podobnie jak w roku ubiegłym, pobiegną z amfiteatru ulicą Szpitalną, Partyzantów, Kardynała Wyszyńskiego do mostu na rzece Klonownica, tam będzie nawrót i udadzą się ponownie tą samą trasą do amfiteatru. W sumie uczestnicy będą musieli pokonać dwie takie pętle.

-Zadbaliśmy o to, żeby tak zorganizować zmiany w ruchu, żeby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Mimo to apeluję, żeby w dniu zawodów unikać newralgicznych ulic i dróg –zaznacza dyrektor CSiR.

Wydaje się, że maratony to domena pełnosprawnych sportowców. Jednak na trasie znowu zobaczymy sportowców na wózkach inwalidzkich.

-W przedsięwzięciu, podobnie jak w roku ubiegłym będą mogli wziąć udział także osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach– zaznacza Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, współorganizator sportowego wydarzenia.

Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych zorganizowany zostanie także Bieg Charytatywny, który polega na „zbieraniu przebiegniętych kilometrów”. Każdy przebyty kilometr przez każdą osobę, która wystartuje w biegu powiększa pulę pieniędzy, ufundowaną przez sponsora biegu. Kwota ta zostanie rozdysponowana na różne cele charytatywne.

-Jak co roku zapraszamy do biegu charytatywnego wszystkich chętnych i dużych i małych, bo naprawdę warto. Pomagamy wówczas nie tylko potrzebującym, ale też sobie, ponieważ jakby nie było sport to zdrowie –dodaje A. Zarzecki.

Będzie to już 6 Bieg Charytatywny. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 190 osób, które swoją aktywnością pomogły potrzebującym dzieciom ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel oraz Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań".

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Biegacz
Biegacz 12.10.2018, 19:18
A gdzie jest relacja i zdjęcia z tego półmaratonu . Cisza jakby nic nie było. dziwne to ?

Pozostałe