Zorientowali się na Niepodległą  

  • 29.09.2018, 09:26 (aktualizacja 29.09.2018, 10:33)
  • Beata Perzanowska
Zorientowali się na Niepodległą
W nietypowy sposób augustowianie uświetnili 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę, 22 września, prawie 50 osób wsiadło na rowery i wzięło udział w specjalnej grze terenowej, która wiodła Szlakiem Orła Białego. Ci którzy na siodła rowerowe nie wsiedli, mogli zaś podziwiać jeźdźców konnych, którzy wykonali mnóstwo akrobacji. Wszystko to działo się nad jeziorem Studzieniczne.

Beata Perzanowska

Rekreacyjną imprezę z historycznym przesłaniem pod nazwą „Zorientuj się na Niepodległą!” przygotowały Augustowskie Placówki Kultury, Nadleśnictwo Augustów i Stowarzyszenie Poszukiwań Miejsc Walki i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni”. W leśnej scenerii Puszczy Augustowskiej miłośnicy jazdy na rowerze mogli nie tylko pojeździć we wspaniałych okolicznościach przyrody, ale także zmierzyć się z wiedzą historyczną o naszym regionie. Wszystko to za sprawą gry terenowej, w której udział wzięło około 50 osób. Gra odbywała się na dwóch dystansach, wiodących między innymi Szlakiem Orła Białego. Rodziny przejechały 14 km, a bardziej wytrwali cykliści pokonali 30 km. Na obu trasach na uczestników czekało wiele wyzwań. Na tablicach informacyjnych szlaku ukryte były kody QR z pytaniami o historię naszego regionu. Poza tym w jednym z punktów, gdzie znajduje się rzutnia granatów uczestnicy musieli zmierzyć się ze swoją celnością. Mieli bowiem za zadanie rzucić granatem, czyli balonikiem z wodą do celu. Kolejnym zadaniem było też ułożenie z pociętego zdjęcia tzw. puzzli. Wyzwań więc nie zabrakło. Jak mówili uczestnicy zabawy, którzy pokonali trasę, łatwo nie było.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe