„Bóg mordu” w augustowskim kinie

  • 30.09.2018, 06:00
  • Jolanta Wojczulis
„Bóg mordu” w augustowskim kinie
Inauguracja sezonu teatralnego w Augustowie za nami. Augustowskie Stowarzyszenie Go Augustów wraz z Kinem „Iskra” wznowiło w naszym mieściespektakle teatralne. Kulturalny cykl zapoczątkował spektakl „Bóg mordu” w gwiazdorskiej obsadzie, który został wystawiony w poniedziałek, 24 września, w Kinie Iskra.

Jolanta Wojczulis 

 

Społecznicy z Augustowskiego Stowarzyszenia Go Augustów już nieraz udowodnili, że dbają o kulturę w naszym mieście i są tego wymierne efekty. Mam tu na myśli jak choćby festiwal pn. Augustowski Uliczny Go Teatr, który w tym roku już po raz drugi zachwycił augustowian jak i turystów przebywających w naszym mieście.

Po wakacjach przyszedł czas na rozpoczęcie cyklu spektaklów Go Teatr. Przedsięwzięcie to zainaugurowała sztuka pt. „Bóg mordu” w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie pojawili się Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Katarzyna Misiewicz-Żurek oraz Piotr Ligienza. Była to komedia psychologiczna napisana przez jedną z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminę Reza. Akcja spektaklu rozgrywała się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawiała w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przerodziło się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidaczniał się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania. Jeżeli ktoś po opisie fabuły, ma wrażenie, że skądś ją zna, nic w tym dziwnego. Jedną z adaptacji scenicznych tego tekstu był bowiem film „Rzeź” Romana Polańskiego, który zyskał ogromną popularność.

Sztuka przyciągnęła do kina Iskra mnóstwo widzów, sala augustowskiej Iskry była bowiem wypełniona po same brzegi. Tuż po spektaklu można było usłyszeć bardzo pochlebne opinie na jego temat.

-Bardzo ciekawa sztuka, fabuła z życia wzięta, było i wesoło i smutno –powiedziała mi jedna z pań. –Z pewnością udam się na kolejny spektakl w ramach tego cyklu, bo naprawdę warto.

 

Przypomnijmy, że poniedziałkowy spektakl był pierwszym z cyklu Go Teatr. Miłośników sztuk teatralnych czeka jeszcze sporo emocji o co zadbali społecznicy z Augustowskiego Stowarzyszenia Go Augustów.

-Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, za wspaniałą atmosferę i za bardzo pozytywne komentarze –zaznaczaJustyna Krzywińska ze Stowarzyszenia Go Augustów. – Serdecznie zapraszamy po Nowym Roku na spektakl ,,Spróbujmy jeszcze raz, w rolach głównych zagrają Lucyna Malec i Marek Siudym. Następnie zapraszamy na recital Hanny Śleszyńskiej.

My ze swojej strony również serdecznie zapraszamy na te wydarzenia. „Przegląd Powiatowy” jest patronem medialnym wydarzeń.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe