Siatkarze w wartkiej akcji  

  • 28.09.2018, 08:43 (aktualizacja 28.09.2018 12:51)
Siatkarze w wartkiej akcji
Miłośnicy gry w siatkówkę mogli w pełni oddać się swojej pasji. W ubiegłym tygodniu bowiem w naszym mieście po raz kolejny już odbył się Augustowski Festiwal Siatkówki. Organizatorem wydarzenia podobnie jak w roku ubiegłym był Uczniowski Klub Sportowy Centrum Augustów.

 

 

Jolanta Wojczulis 

Rywalizacje pod siatką odbywające się w ramach Augustowskiego Festiwalu Siatkówki trwały trzy dni w piątek, sobotę i niedzielę (21-23 września). W środę, 19 września, zorganizowano treningi mini siatkówki z drużyną drugoligową (SP 3), natomiast w czwartek, 20 września, przeprowadzono testy sprawności siatkarskich. W piątek natomiast zaczęła się właściwa rywalizacja. Miejscem sportowych zmagań była hala Szkoły Podstawowej nr 4 na ulicy Konopnickiej oraz sala Szkoły Podstawowej nr 3 na ulicy Mickiewicza. W sportowym przedsięwzięciu oprócz miejscowych zespołów uczestniczyli goście z Suwałk, Ełku, Moniek, Białegostoku, Olsztyna oraz Litwy. Festiwal dedykowany był przede wszystkim dzieciom i młodzieży augustowskiej i nie tylko, i miał dostarczyć im niezapomnianych emocji i przeżyć związanych z grą w siatkówkę i sportowym współzawodnictwem. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano zatem Międzynarodowy Turniej Kadetów, Międzynarodowy Turniej Seniorów oraz Turniej Juniorów.

W turnieju kadetów udział wzięli: UKS Olimpik Mońki, Green Volley Ełk, Eiszyska Szkoła sportowa im. A. Radkiewicza (Litwa), KS „Fanat –Volley” Soleczniki (Litwa) oraz UKS Centrum Augustów. W turnieju juniorów o zwycięstwo zaś walczyli zawodnicy z: SUKSS Suwałki, TIS Polmar Wataha Kleosin oraz UKS Centrum Augustów.

Natomiast rywalizacja seniorów rozgrywała się między siatkarzami z: UKS Centrum Augustów, AZS UWM Olsztyn, BAS Białystok oraz Suduva Marijampol (Litwa).

Organizatorem przedsięwzięcia było UKS Centrum Augustów, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miasta Augustowa.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe