Siatkarze w wartkiej akcji  

  • 28.09.2018, 08:43 (aktualizacja 28.09.2018, 12:51)
  • Jolanta Wojczulis
Siatkarze w wartkiej akcji
Miłośnicy gry w siatkówkę mogli w pełni oddać się swojej pasji. W ubiegłym tygodniu bowiem w naszym mieście po raz kolejny już odbył się Augustowski Festiwal Siatkówki. Organizatorem wydarzenia podobnie jak w roku ubiegłym był Uczniowski Klub Sportowy Centrum Augustów.

 

 

Jolanta Wojczulis 

Rywalizacje pod siatką odbywające się w ramach Augustowskiego Festiwalu Siatkówki trwały trzy dni w piątek, sobotę i niedzielę (21-23 września). W środę, 19 września, zorganizowano treningi mini siatkówki z drużyną drugoligową (SP 3), natomiast w czwartek, 20 września, przeprowadzono testy sprawności siatkarskich. W piątek natomiast zaczęła się właściwa rywalizacja. Miejscem sportowych zmagań była hala Szkoły Podstawowej nr 4 na ulicy Konopnickiej oraz sala Szkoły Podstawowej nr 3 na ulicy Mickiewicza. W sportowym przedsięwzięciu oprócz miejscowych zespołów uczestniczyli goście z Suwałk, Ełku, Moniek, Białegostoku, Olsztyna oraz Litwy. Festiwal dedykowany był przede wszystkim dzieciom i młodzieży augustowskiej i nie tylko, i miał dostarczyć im niezapomnianych emocji i przeżyć związanych z grą w siatkówkę i sportowym współzawodnictwem. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano zatem Międzynarodowy Turniej Kadetów, Międzynarodowy Turniej Seniorów oraz Turniej Juniorów.

W turnieju kadetów udział wzięli: UKS Olimpik Mońki, Green Volley Ełk, Eiszyska Szkoła sportowa im. A. Radkiewicza (Litwa), KS „Fanat –Volley” Soleczniki (Litwa) oraz UKS Centrum Augustów. W turnieju juniorów o zwycięstwo zaś walczyli zawodnicy z: SUKSS Suwałki, TIS Polmar Wataha Kleosin oraz UKS Centrum Augustów.

Natomiast rywalizacja seniorów rozgrywała się między siatkarzami z: UKS Centrum Augustów, AZS UWM Olsztyn, BAS Białystok oraz Suduva Marijampol (Litwa).

Organizatorem przedsięwzięcia było UKS Centrum Augustów, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miasta Augustowa.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe