Eldorado dla młodych piłkarzy  

  • 27.09.2018, 07:37
  • Jolanta Wojczulis
Eldorado dla młodych piłkarzy
Przez trzy dni młodzi fani Roberta Lewandowskiego i innych światowej sławy piłkarzy wytrwale grali w meczach, walcząc o każdą bramkę. Wszystko odbyło się w ramach imprezy Sparta Cup 2018, na którą zjechało się do naszego miasta 30 zespołów z Polski, Rosji, Ukrainy oraz Litwy.

 

Jolanta Wojczulis

Można powiedzieć, że był to ultramaraton piłkarskich zmagań. Przez trzy dni bowiem dziesięcioletni i dziewięcioletni pasjonaci piłki nożnej grali na boiskach zacięte mecze.

-Nasza Akademia Piłkarska Sparty i Augustowski Klub Sportowy „Sparta” organizowała już turnieje typu Sparta Cup, a od czasu kiedy zabrakło wśród nas Romualda Kabrońskiego dyrektora AKS Sparta, jednocześnie wielkiego sympatyka sportu, a szczególnie piłki nożnej, postanowiliśmy to wydarzeni organizować ku jego pamięci –mówi Rafał Harasim, trener Sparty oraz Akademii Piłkarskiej Sparta. –W sumie przyjechało do nas ok. 450 zawodników, dodatkowo jeszcze ich rodzice, nieraz rodzeństwo. Większość została zakwaterowana w augustowskiej bursie, ale wielu z nich wynajęło pokoje w hotelach. Turniej był zatem nie tylko doskonałym czasem dla młodych sportowców, ale także doskonałą promocją naszego miasta. Podczas turnieju doskonale też sprawdziło się nowowybudowane boisko. Miałem już zapytania o możliwość organizowania u nas obozów treningowych.

Przypomnijmy, że pomysł na przebudowę boiska na ul. Tytoniowej został zainicjowany w ramach pierwszej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego przez Rafała Harasima.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe